Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do egzistencije branjem šparoga

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.08.2009. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

av8or je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne kužim što je jadno????

možda to što su dovedeni u situaciju gdje su zbog životne egzistencije prisiljeni biti robovska snaga u tuđini?!
i što je još jadnije, vjerojatno nitko zbog toga neće odgovarati....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2009. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...mi smo oduvijek bili jeftina radna snaga, još iz doba jugo gastarbajtera....prema tome, ništa novo....dapače, radeći sličan krvavi posao, uvidjela sam jedno: još smo i dobro plaćeni u odnosu na radnike iz zemalja trećeg svijeta....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.08.2009. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zamisli..još smo dobro plaćeni.... i btw. hrvatska radna snaga je skupa, jer da je jeftina onda ne bi mađar montirao audi TT, ne bi nas sve firme zaobilazile u krugu 5000km... plaće su male, al poslodavci plaćaju pun kc i zato bježe....

A ovaj što ne kuži što je jadno... to je zbilja jadno... lako je ovako serendat kao to, bravo, tu ne bi tolko dobili.. aj jednostavna matematika... ta žena hrmbači isto ko konj bar 12h na dan... u hrv. nek radi za 20 kn/h što je katastrofa s tom satnicom na raju mjeseca ima 7200kn...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klasika.... HRVATIZACIJA u svom najsjajnijem obliku....
Kada ćete više shvatiti da se od priča, a posebice, priča "robovi", "ugnjetavanje", "robovska snaga u tuđini", itd.... ne živi... (ispravak: neki zapravo jakooo dobro žive na toj propagandi...)
Ja se divim ti ljudima i zato kažem BRAVO.... Ne kažem da im je lako, ali oni su shvatili da od priče nema kruha, pa bilo to što oni rade i 12 sati... Ljudi su vjerojatno zadovoljni, jer da nisu, vrlo brzo bi se vratili, te ne bi nikada više krenili put tuđine...
Ali samo na ovim prostorima je prisutan ovaj sindrom..... Svi bi na grbaču države, svi bi na skrb, svi bi mirovine, svi bi premije, svi bi bili branitelji, svi bi povlastice, svi bi sve, ALI NITKO NE BI RADIO.......
PA ZATO NAM I JE TAKO KAKO JE..... a bit će i još gore....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2009. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma joj, ma kako to nije jadno....
crnce od jutra do mraka po najgorem suncu, a onda idu slomljeni u kontejnere spavati...
sto se tice hrvatizacije, rekla sam da se jadni tjese kako bi im bilo da su Hrvatskoj (jos gore) pa im to daje snagu i motiv...
a sigurno im je i ekipa super (ocajni ljudi koji nemaju izbora)....i to u zemlji gdje su svi oni auslenderi...kao zadnji sljam...daleko od svojih...
svaka cast njima, to izuzetno postujem, ali svaka njihova kuna "krvavo" je zaradjena....

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...jadno je biti na zavodu za zapošljavanje i molit Boga da ti ne nadju posao, jer eto imaš uvjete za primanje naknade za nezaposlene, a usput još i radiš pomalo na crno...e, to je jadno....
...i jadno je što se mora uopće otići raditi takve i slične poslove negdje van, jer ti tvoja vlastita država ne da posao za kojeg si se školovao....
...a ako ti i da posao, ti ćeš opet raditi istu satnicu kao i oni za duplo manje pare.....
...da se razumijemo, osobno se ne smatram nimalo jadnom što sam slično učinila, jer znam zašto sam išla i što sam postigla na financijskom smislu u to vrijeme....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2009. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma da, o tome i pricamo....
slazem sa svim navedenim....
ma svi smo mi na taj nacin "jadni" ....

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2009. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...opet velim: ne smatram se jadnom ako odlučim jesti kruh sa sedam kora....to je vrlo individualna odluka, neki mogu jednostavno se spakirati i otići, jer znaju koliko će biti i za što plaćeni...neki ne mogu, pa ostanu govoreći onima drugima kako su jadni jer idu brat šparoge....
...e baš zato nisu jadni, nego su odlučili reći doviđenja truloj banani i otići tamo gdje ih se plaća....
...a i svuda u svijetu se treba raditi, valjda samo ovdje možeš sjediti i ništa ne raditi, te biti i plaćen za to....
..nemojmo generalizirati....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.08.2009. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › ti megasmrt megasereš....oni zele raditi. niko ih na to ne prisiljava osim eventualno zivota??? ne ljudi rade iz zajebancije... Malo uzmi pokaju knjigu pa čitaj sinko političke misli švaba od tamo negdje 18 st. Mi smo s Istoka stoka, oni su arijevci..neće švabo u polje, to je prljav posao, ići će Hrvat... Ak su tolko velikodušni s tih 14000 krvavo zarađenih kuna , šta onda ti dobri švabe ne beru šparoge... Njemačka će otić u kc zbog generacija koji dolaze... Prije su uvozili, doslovno u vlakovima turke, a sad teraju van...

Svaka čast ovom bračnom paru... krvavo rade... a tekstt je napisan jebote koda pričaju o direktoru Audija a ne radu na suncu 15h na dan
sad ga ti sereš i to mega. Da su te naučili čitat u školi, uspio bi pročitati da sam komentiro "robovlasništvo" što je prejaka riječ za ovako nešto jer ga niko na to ne slili... mogo je on i ovde radit, al je čovjek pametan i vrijedan pa je ošo van radit. Svako ko je pametan i ima mogućnost, treba uraditi upravo to. Rob je onaj koji radi u Hrvatskoj.

Jasno da rade ljudi. Boli njih kurac... NE RADE ZA NIKOGA NEGO ZA SEBE. Šta bi tu trebali ič brat metlice možda? Pa da tek oko idučeg uskrsa dobiju pol plaće u kešu, pola u bonovima... de molim te... Svako bi bio budala ko ne bi išo radit za te pare tamo ako može... i nikada se ne vratiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2009. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...da se razumijemo, osobno se ne smatram nimalo jadnom što sam slično učinila, jer znam zašto sam išla i što sam postigla na financijskom smislu

a to je najvažnije i najbitnije i to jedino motivira čovjeka da ne sjedi skrštenih ruku, besposlen, prepun priča o tome kako nema posla i kako je država ovakva, onakva....ljudi nisu drveće i ne puštaju korijenje na jednom mjestu.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: