Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zaprašivali komarce iz aviona unatoč zabrani

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65649
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 23:57 
Naslov:  Zaprašivali komarce iz aviona unatoč zabrani
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradu na Dravi dosadile su krvopije pa je gradonačelnik u borbu protiv njih poslao i zrakoplove unatoč Vladinoj zabrani avio-zaprašivanja komaraca. Nakon istrebljenja slijedi novčana kazna.

Nebo nad Osijekom bilo je pravo bojno polje, dva zrakoplova protiv četiri generacije komaraca. Zračnim napadom zapovijeda osječki gradonačelnik Krešimir Bubalo.

- Dosta ljudi dolazi u Osijek i ne želimo da po Osijeku hodaju mlateći rukama. Upravo je zadatak gradske uprave da osigura normalan život građanima Osijeka, rekao je Bubalo.

Video: NovaTV, Anita Delaš [25.07.2009.]


Unatoč zakonskoj zabrani Bubalo je dao zeleno svjetlo avio-zaprašivanju. Moguća kazna za neposluh je 50 tisuća kuna.

- Najveća je sankcija kad nas bodu komarci, a ljudi iz hrvatske Vlade to ne primijete, kaže Bubalo.

Građani uz gradonačelnika

Iznervirani silnim ubodima Osječani su uz gradonačelnika. Podržavam to i tako treba i nastaviti. Zašto? Pa, vidi se zašto. Nema komaraca uopće. Bez obzira na zakonsku odredbu, ako je poglavarstvo odlučilo da se to može, onda sam za. Komarci su velik problem u Osijeku. S obzirom kako su nas napali ove godine podržavam, jer nema koliko sam vidjela nekog učinka nakon tretiranja na zemlji, mišljenja su građana Osijeka. Tjednima se Osijek s polovičnim uspjehom borio protiv komaraca sa zemlje.

Miran san nema cijenu

- Avio-tretiranje uopće nije štetno i nema uopće razloga da bude zabranjeno. Mi smo preksinoć radili avionima. Isto sredstvo koje se koristi iz aviona je isto sredstvo koje se koristi kada radimo toplo zamagljivanje sa vozilima, rekao je Stjepan Rudan, iz Zavoda za javno zdravstvo Osijek.

Jedina je razlika u učinkovitosti. Nakon avio-zaprašivanja 100 uboda u minuti palo je na manje od 15. Upravo onoliko koliko tolerira Svjetska zdravstvena organizacija. Osječani se nadaju da će se ukinuti zabrana avio-zaprašivanja. U suprotnom, spremni su i platiti kaznu. Miran san nema cijenu.

Autorica: Anita Delaš/Dnevnik.hr
Foto: cacan

Pročitajte i ...
[22.07.2009.] Ministarstvo zdravstva i dalje ne dopušta aviotretiranje komaraca [Vijesti OSTV-a]
[22.07.2009.] Odgovor Ministarstva zdravstva i soc. skrbi na upućeni zahtjev i peticiju Zelenih Hrvatske
[29.05.2009.] Peticija protiv zabrane tretiranja komaraca iz aviona

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2009. 8:40 
Naslov:  Re: Zaprašivali komarce iz aviona unatoč zabrani
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čestitam Bubalu na hrabrosti. Klasičan primjer borbe s rogatima.
Zapravo me zanima jel išta što je ovaj ministar zdravstva progurao kao novi zakon zaživjelo? Čini mi se da je sinoć premijerka srušila i konačno javno priznala da ni zakon o potpomognutoj oplodnji ne valja, što se nje tiče. Pušenje - kritike do neba; reforma zdravstva je uspjela samo u slučaju prekomjernog zapošljavanja podobnih po bolnicama gdje se po običaju došlo do kritične mase od desetak tisuća novozaposlenih i preplaćenih HDZ-ovaca.
Zanima me hoće li ministar iz moralnih razloga, a pitanje je imali on to, podnijeti ostavku, ili će dokazati da je njegov obraz deblji od svih đonova u državi. Da sam ja na njegovom mjestu, pa da me poklope svi koji imalo imaju pojma o resoru koji vodim, zamislio bih se o kvaliteti posla koji radim. Zaključak je da je bolje da odstupi, nego da se i dalje blamira skupim promašajima i glupostima na račun poreznih obveznika.
Mislim da će gradonačelnik dobiti simpatije građana zbog ovog poteza, a na pomoć države ionako nije mogao računati. Sada očekujem kaznu propisanu zakonom, jer smo mi ipak pravna država, i reagiramo samo na nešto što se pojavi u medijima, jer to po pravilu šteti ugledu. Smijeh zbog ovog poteza kontra zakona čuti će se u Zagrebu, samo da se razbude nakon spektakla obmanjivanja javnosti Kosorice od sinoć.
Ovo je prvi primjer javnog i političkog građanskog neposluha i prosvjeda protiv ćorave vlasti, barem kad je u pitanju kratkovidan zakon. Građani na prvom mjestu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coxa Branca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Korriban
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.07.2009. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka cast.

_________________
Things I once thought, Unbelievable, In my life, Have all taken place, When we walked through, Little Italy, I saw my reflection, Come right of your face
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dund0
Offline
Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2009. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta sada svi na sva zvona o zaprašivanju...ma šutite i špricajte...kao da će ona bagra iz Zagreba išta skužiti...oni kao znaju kako se treba vršiti zaprašivanje...uglavnom...ubuduće...tišina i u lijepo popodne proći flugzeuzima i sve će biti OK Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2009. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konačno i ja mogu reći: Bravo Bubalo!. Možda me dečko još i ugodno iznenadi. Još kad bi htio zaprašiti i oko Osijeka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2009. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konačno i ja mogu konstatirati... bravo ljudska glupost....
Kao što je već netko ranije rekao, kaznu neće niti može snositi grad, već izvodjač radova, tj. vlasnik zrakoplova i vlasnik sredstva za zaprašivanje...
Toliko o politikanstvu i ljudskoj gluposti koja već sada zaista prelazi sve norme dobrog ukusa....
A vi onda štujte i likujte likove koji pobiru zahvale dok zaslužni mogu vrlo lako izgubiti dozvolu za rad, posao, pa i znatna materijalna sredstva....
Bravo!!!!

_________________
Ovo je zemlja kojom - i u kojoj - vladaju populisti, bleferi, manipulatori, prevaranti, plemenski vođe, lažni proroci...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2009. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nitko njih ne može natjerati da lete!ti avioni su koliko sam čuo privatno vlasništvo, a samim time je vlasnik bio spreman na rizik.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aceww
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Lokacija: di se nadjen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2009. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo!!! Konacno se primjeti ucinak i razlika!! Stvarno svaka cast! Onaj tko ne zivi u Osijeku ne zna kako je to, zato nek sute, sta kenjaju iz klimatiranih ureda iz koznih stolica, pojma nemaju o komarcima. Ovo je izvrstan pothvat!! Jos jednom bravo Wink

_________________
Za sve postoji rjesenje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2009. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
nitko njih ne može natjerati da lete!ti avioni su koliko sam čuo privatno vlasništvo, a samim time je vlasnik bio spreman na rizik.

Upravo tako vlasnik aviona je preuzeo rizik, stoga je taj i zaslužan za tu akciju, a ne neko piskaralo....

_________________
Ovo je zemlja kojom - i u kojoj - vladaju populisti, bleferi, manipulatori, prevaranti, plemenski vođe, lažni proroci...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.07.2009. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka cast gradonačelniče. napokon sam spavao sa otovrenim prozorom Smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2009. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: › Svaka cast gradonačelniče. napokon sam spavao sa otovrenim prozorom Smile
Ajooj... dira u srce, bas onako - sjevernokorejski... ;-)

Toplo preporucam mrezicu za komarce, postoji u Osijeku ekipa sto radi s pomicnim alu-nosacima. Tako ces moci svakodnevno spavati uz otvoren prozor.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.07.2009. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neam za kruh a ne za mrezicu Smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Agent
Offline
Ukupno postova: 43
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › neam za kruh a ne za mrezicu Smile


A za bicikli?? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coxa Branca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Korriban
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.07.2009. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko ne smije da vas praši! – kao da je letećim krvolocima poručio ministar, ali je Bubalo na to pokazao građansku hrabrost, svjesno prekršio pravilnik o dezinfekciji i na dosadne komarce poslao jake zračne snage. Ministar se nakon svega još nije oglasio. Tuguje za komarcima.

osijek031.com smile


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: