Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na Slavonicu iz Osijeka dnevno uđe 1.109 vozila

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2009. 17:00 
Naslov:  Na Slavonicu iz Osijeka dnevno uđe 1.109 vozila
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je većina Osječana jedva dočekala da autocesta stigne do Osijeka, podaci HAC-a na naplatnoj postaji Osijek pokazuju da je broj ulaza ispod očekivanja.

Tako je od otvaranja nove dionice autoceste Slavonica, od 17. travnja do sredine srpnja, na autocestu na postaji Osijek ušlo 103.175 vozila. To znači da prosječno s ove naplatne postaje dnevno na autocestu uđe samo 1.109 vozila.

U Hrvatskim autocestama tvrde da nisu razočarani brojkama, jer prave projekcije očekivanog ulaznog prometa ne postoje, a prema tablici izvršenja plana prometa i prihoda za 2009. godinu, promet na izlazima autoceste A5 navodno je veći od očekivanog. Inače, vrijednost radova na ovoj dionici, dugoj 32 i pol kilometra, hrvatske je porezne obveznike stajala dvije milijarde i 200 milijuna kuna.

Jedan od razloga što Osječani ovako slabo koriste autocestu možda je i cijena cestarine do Zagreba, koja u jednom smjeru iznosi 102 kune, iako put do metropole novim putem traje samo dva sata. No, odluče li Osječani putovati autocestom do Splita, cestarina u jednom smjeru iznosit će 259 kuna, dok će put do Rijeke u samo jednom smjeru stajati 162 kune.

- Cijena povratne karte do Zagreba za nagibni vlak Intercity iznosi 197 kuna. Put automobilom preko Donjeg Miholjca, Virovitice, obilaznice oko Bjelovara i Vrbovca za tri i pol sata stoji 350 kuna, dok je samo cestarina za autocestu u jednom smjeru do Zagreba 102 kune, plus gorivo. Svaka čast autocesti ali bezobrazno je skupa, kaže Osječanin Leo Mrzljak.

Autorica: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2009. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš komentiramo žena i ja ovu priču.ako su očekivali da će Mađari više putovati ovuda gadno su se zeznuli. kod njih je vinejta za 4 dana 5 Eura a samo do ZGa kod nas 15.
trebali bi i ovdje uvesti neke povlastice za turiste.
ne samo za turiste, u konačnici.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2009. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I imate li plin u autu, od Osijeka do Zagreba magistralom potrošite samo 120 kn, a autoputom samo za cestarinu platite 102, a i potrošnja plina je puno veća. Potrošnja je najmanje duplo veća, a razlika ni sat i po.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stripi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2009. 20:25 
Naslov:  Re: Na Slavonicu iz Osijeka dnevno uđe 1.109 vozila
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je taj autoput super dobrodošao jer radije platim 80 kn do popovače i u miru vozim. prije kad sam išla do kopanice pa i do đakova dobijem slom živaca. te baba na biciklu, te kombajn, pazi ograničenje, pa luđaci što u škare uleću noge mi se odsjeku!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Somina
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Autoput koristim samo kad je nešto hitno....Inače nikada ne bih mijenjao podravsku magistralu za autoput Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.07.2009. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Austriji su državljani austrije pri registraciji automobila mogli doplatiti 700 šilinga za korištenje svih autocesta do slijedeće registracije, ako nisu onda su plaćali vinjete, kako je kome odgovaralo.
Nisam siguran da je tako i danas, ali vjerojatno je.
Za primjer u Njemačkoj se uopće ne plač korištenje autocesta. Mi plaćamo pri registraciji cestarinu, istina tu su uključene i lokalne ceste, plaćamo autoceste i ostale ceste kroz gorivo i to poprilično, sada nam smanjuju plaće i mirovine što je sigurno vezano jedan dio sa autocestama i još k tome plaćamo skupu cestarinu. Državljani Hrvatske bi trebali imati model sličan Austrijskom i sve bi bilo u redu. Da su jeftinije cestarine onda bi iz Osijeka ili bilo kojeg grada koristilo 50% više vozila, nego sada i u konačnici bi više i zaradili. Naša matematika je vrlo čudna isto je i sa recimo pivom na moru ili u nekim kafićima gdje je bezobrazno skupo i onda se čudimo što Mađari, Česi, Slovaci... nose sa sobom hranu i piće jer im je kod nas pre skupo. Da je jeftinije jeli bi i pili naše proizvode, zaradila bi naša industrija i poljoprivreda, ovo se odnosi osobito na proizvode iz Slavonije. Dok naši seljaci ne znaju kuda sa voćem i povrćem te ga zaoravaju ili bacaju, šverceri zarađuju i onda nije niti čudo što smo u ovakvoj situaciji. To su samo dva primjera, a sličnih situacija ima bezbroj. Naša vlada je toliko korumpiran, ali k tome i nesposobna da ćemo još dugo biti u tunelu, ako se nešto hitno ne promjeni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DarioOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2009. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno ja radije idem autocestom jer idem često za Slavonski Brod! Do Slavonskog Broda iz Osijeka i nazad autoput iznosi 60kn. Ako idem starom cestom gdje uvijek ima policije i dobijem minimalnu kaznu od 300kn več sam u gubitku, a da ne pričamo koliko vremenski duže traje. A da je autoput preskup to je istina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2009. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne idem nikud..ko bi rekao da je to sreca..
no lijepo je to imat cestu, pa hoces neces..
doduse skoro da je avionom jeftinije..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuki
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 17:30 
Naslov:  Re: Na Slavonicu iz Osijeka dnevno uđe 1.109 vozila
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Toliki silni autoputevi koji zvrje poluprazni jer je preskupo za korištenje. I mi se onda pitamo zašto ovakva kriza, toliko autocesta u relativno kratko vrijeme ne mogu sebi priuštiti ni mnogo bogatije zapadne zemlje.
Zamislite taj famozni most, preko milijardu Eura. Za taj novac bi mogli izgraditi toliko pogona i fabrika da bi nezaposlenost bila zanemariva, a onda bi se plaćao porez i eto novca i za most i za još puno toga, ali mi nemamo strpljenja oćemo u Europu.Pa nije Europa samo dobra cesta već dobar životni standard ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stipe2
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.07.2009. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cestarina je skupa, ali ipak ugodnije je putovati nego starom magistralom. A sto se plina tice, potrosnja ne moze biti duplo veca, moze biti ista ili manja. Nema zaustavljanja, mjenjanja brzina, obilazenja, naglih ubrzavanja i ostalog. O isplativosti su trebali ranije razmisljati, a sad kada je tu neka je!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stipe2 je napisao/la: ›
A sto se plina tice, potrosnja ne moze biti duplo veca, moze biti ista ili manja. Nema zaustavljanja, mjenjanja brzina, obilazenja, naglih ubrzavanja i ostalog.

Isprobao sam puno puta, pa vjeruj, puno više potrošiš bilo kojeg goriva na autoputu jer voziš oko 130, 140, nego na magistrali gdje voziš u prosjeku 70 na sat. Jasno da ne potrošiš duplo više, ali s uključenom cestarinom je autoput do Zagreba duplo skuplji (ako voziš na plin).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
the_spirit08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 57
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.07.2009. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja jucer iso iz zg i na slavonici nigdje zive duse dobro bila je i nedjelja pa zato a kad sam iso eto mozda sam na nekih 10 auta naletio i to di idu iz osijeka a ovako lijepo je sređeno sam treba jos na nekim odmaralistima sretit benze i koji kaf a ovako je lijepa sve novo i stvarno brzo stigneš a ovo da je skupo je sam da oce uvest ko njemacka besplatne autoceste kao tam kod njih je besplatno zato sto su kako mi stric prica digli cijene goriva pa osiguranje su digli i registraciju i jos neke gluposti a gledam cijene goriva tam i ovdje i skoro pa su iste al dobro to kod nas nikad nece doci

_________________
Yo, Peace Man !!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2009. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U nemacku kamioni placaju cestarinu. A meni se najvise svidja sustav vinjeta, slovenski pogotovo. Ako se vozite magistralom za zg ne mozete ne primjetiti hrpu kamiona sa stranim tablicama u tranzitu. Nabit im treba vinjetu,pa ce furati autocestom jer mu je brze i lakse, a svejedno placa...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2009. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tu si Joe potpuno u pravu..
tih kamiona ima na svim lokalnim cestama, ne samo na magistralama..prvo i prvo te ceste nisu ni projektirane za teski teretni promet, a o tome koji kaos prave da ne govorimo..sve bugarske, makedonske, madjarske itd tablice..a autoput zjapi prazan..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puckooo
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2009. 20:26 
Naslov:  Re: Na Slavonicu iz Osijeka dnevno uđe 1.109 vozila
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljivo je i sto se cini da se ne moze u djakovu s obilaznice ukljucit na autoput u smjeru osijeku - postoji samo zeleni putokaz za smjer zagreba sto ispada bezveze

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: