Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Iskon flatrate - internet spooooor

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Darayah
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Osijek>Retfala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2009. 21:18 
Naslov:  Iskon flatrate - internet spooooor
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo toliko sam probao i pokusao i nikad nije uspjelo..
Uglavnom promjenio sam flatrate na iskon i oni su mi dali 5mbs i to je istina zato sto sam probao sa speedtest.net za belgrad i bilo je 5.3mbs. Ali imam problem sa svim stranicama. Ono upalim mozzilu i google mi se odma pojavi, pa kad nesto trazim onda mi je to "prvo trazenje" isto brzo ali onda kad kliknem na neku stranicu treba mu jaaako dugo ... vise od 30 sekundi mozda i 1min da je potpuno otvori i moram tu i tamo refreshat stranicu da mi se nove stvari pojave koje je "loadirao".
Probao sam cak i max connections u mozzili povecat (about:config) i nije nista pomoglo.
Uglavnom speedtes.net kaze da imam 5mbs ali dolje desno kod kompa mi pise internet connection 100mbs connected a ono od simensa (moj modem) je crveno i nije connectirano... to mi je taj tip tako naredio.
stvarno sam na kraju Crying or Very sad

Ima li netko rjesjenje?

_________________
I rather be hated for that what I am, then be loved for that what I am not.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2009. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....meni je tako dugooooooooo...
nakon par poziva i ignoriranja naučiš živjet s tim....
..nekada čak i bude dobro... ono ko pritisak sa vodom...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.07.2009. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

100 Mbps je veza između računala i routera, a od routera prema van je druga stvar.

Ako po speedtestu imaš 5 Mbps, ali ti se računalo, tj. prijenos podataka vucara ko retardirani puž poslije kiše... možda je u računalu problem. Probaj zvat nekog s laptopom da ti dođe, pa se spoji na tvoj priključak, pa vidite jel tako i kod njega.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2009. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Darayah je napisao/la: ›
Evo toliko sam probao i pokusao i nikad nije uspjelo..
Uglavnom promjenio sam flatrate na iskon i oni su mi dali 5mbs i to je istina zato sto sam probao sa speedtest.net za belgrad i bilo je 5.3mbs. Ali imam problem sa svim stranicama. Ono upalim mozzilu i google mi se odma pojavi, pa kad nesto trazim onda mi je to "prvo trazenje" isto brzo ali onda kad kliknem na neku stranicu treba mu jaaako dugo ... vise od 30 sekundi mozda i 1min da je potpuno otvori i moram tu i tamo refreshat stranicu da mi se nove stvari pojave koje je "loadirao".
Probao sam cak i max connections u mozzili povecat (about:config) i nije nista pomoglo.
Uglavnom speedtes.net kaze da imam 5mbs ali dolje desno kod kompa mi pise internet connection 100mbs connected a ono od simensa (moj modem) je crveno i nije connectirano... to mi je taj tip tako naredio.
stvarno sam na kraju Crying or Very sad

Ima li netko rjesjenje?

Nemaju svi serveri kojima ti pristupash 5 Mbit prema tebi,vec load balancer odredjuje brzinu prema broju istovremenih konekcija. To se posebno osjeti na Facebook-u.
Isto tako,svi hosting provideri imaju ogranicenje u pogledu max brzine. Kako ti rade servisi poput Youtubea ili google videa?
Glede rutera - nazovi sluzbu za korisnike.
I ne idi na bg speedtest, zaboga Smile
http://bwm.carnet.hr

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2009. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pojam "sporosti" je vrlo, vrlo subjetivan i moze imati vise uzroka. Mozda ti je komp prespor/pregrijava se [u ove ljetne dane je to vrlo moguce, pogotovo ako ti je ventic na procu pred riku], pa se sve sporo renderira i sl. Mozda su serveri s druge strane konekcije spori, mozda ovo, mozda ono...

Kako god, postoji soft koji ti fino sve iscrtava. Skini si Netmeter - bespla mali programcic koji ti pokazuje protocnost u svakom trenutku.

Odi na mjerac brzine koji ti je Bazooka spomenuo i provjeri kako se sve krece. Ako brzine i graf budu sukladni nominalnoj brzini - onda to znaci da je s tvojom vezom sve u savrsenom redu.

Mada, postoji i caka s MTU-om... dakle, testiraj prvo brzinu na goreopisani nacin, pa onda javi rezultate i jel' ti se jos uvijek sve sporo ucitava... ako se ucitava, onda bi se valjalo poigrati s MTU vrijednostima na routeru.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Darayah
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Osijek>Retfala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok thx svima
uglavnom sad ide brze... malo sam ocistio komp etc. Tu i tamo moram refreshat stranice ali nije problem xD

_________________
I rather be hated for that what I am, then be loved for that what I am not.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: