Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Krizni namet

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2009. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zeljka je napisao/la: ›
između šljakanja za kikiriki i piskaranja po forumima.... Razz

kikiriki dobiješ i kad piskaraš na forumu osijek031.com smile

e sad, neć ništ komentirat, odma će me u offtopic... sam ću reć već rečeno, jebote patak!!!

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2009. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: › Da se ne zavaravamo, ne samo dijaspora nego i nacionalne manjine tu igraju bitnu ulogu.
"Nacionalne manjine", kako ih nazivas, su takodjer gradjani RH i osobe koje proracun pune jednako kao i svi ostali gradjani RH.

Ljudi u dijaspori nisu gradjani RH, ne placaju poreze i mogu se smatrati odgovornima sto je na vlasti u zadnjih 20 godina bila i ostala kleptokratsko-demokratska zajednica i njeni "otpadni" izrodi.

Izjednacavati prava i odgovornost nacionalnih manjina i dijaspore mogu samo notorno neupuceni, ili oni koji to cine iz ideoloskih razloga.

Btw. spominjes i zakon za koji su glasali i clanovi HDSSB-a dok su jos bili u HDZ-u. Ako se ne varam, nitko ne sprijecava tebe Hrvata [tj. Hrvatinu] da se kandidiras na toj listi. Izvoli...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2009. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › "Nacionalne manjine", kako ih nazivas, su takodjer gradjani RH i osobe koje proracun pune jednako kao i svi ostali gradjani RH.

Da, i? Ne shvaćam bit tvog navoda.
Nisam rekao da i njima treba uzeti pravo glasa kao što treba dijaspori, ali ne smije se dogoditi da njihovi glasovi određuju premijera (to se između ostaloga dogodilo, pa ti SDSS dajući potporu HDZ-u između ostaloga izravno odlučuje o vlasti).
Izabranima sa manjinskih lista zabraniti koaliranje s bilo kime.
Jedan čovjek - jedan glas.
Dosta je toga da nam sudbinu određuje netko tko ne zna Hrvatski.
Pa nek se bore za svoje interese u saboru, nema probema, a ne da podrže onoga tko im se bolje proda, kao što rade HSS ili HSLS.

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi u dijaspori nisu gradjani RH, ne placaju poreze i mogu se smatrati odgovornima sto je na vlasti u zadnjih 20 godina bila i ostala kleptokratsko-demokratska zajednica i njeni "otpadni" izrodi.

Ne da se mogu smatrati, nego jesu izravno odgovorni, zajedno sa oko 800 000 građana u RH, + ona sitnarija što je glasala za HDZ satelite (HSS, HSLS ili HSP)

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Izjednacavati prava i odgovornost nacionalnih manjina i dijaspore mogu samo notorno neupuceni, ili oni koji to cine iz ideoloskih razloga.

Nisam vidio da je to itko učinio. Osim ako izjednačavanjem prava i odgovornosti smatraš rečenicu da osim dijaspore i manjine igraju bitnu ulogu. Objasnio sam kakvu.

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Btw. spominjes i zakon za koji su glasali i clanovi HDSSB-a dok su jos bili u HDZ-u.

Da, i? Opet ne shvaćam bit rečenice.
HDSSB, HDZ ili bilo tko, ja se ne slažem s time.
Zašto bi Srbi morali obavezno imati dogradonačelnika? Zašto bi na svakoj listi na izborima morao biti Srbin? Mislim OK ako bude izabran jer je narod tako glasovao, nemam ništa protiv, dapače.
Ali uvjetovanje toga, čak i izbori posebni samo da se Srbin izabere kao dogradonačelnik mi nema smisla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2009. 16:42 
Naslov:  Re: Krizni namet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neda mi se ponovno pisat jer sam preumoran pa ću samo linkat šta mislim o svemu tome

link

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2009. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

normabel je napisao/la (Pogledaj post): › izaći na ulice i blokirati promet,onda dođe interventna policija da uvede red,pa se malo gađamo kamenjem,spominjemo im sve po spisku njima i vladi,pa nas murija malo potjera pa onda mi njih malo potjeramo,onda neki klinci razbiju neki izlog,murija baca suzavac,međutim sa Štrosike dolazi još jedna skupina nezadovoljnih građana,onda dolaze vodeni topovi.grad je na nogama,nezadovoljstvo se širi Hrvatskom,stao je sav promet i svi su u štrajku.Iz sve te energije koja se skupi uvijek izađe neki lik,osoba,pojava,mesija kojem ćemo pokloniti naše povjerenje.Ako nas iznevjeri onda sve opet iz početka i tako u krug.Tako je uvijek bilo.I kako ide ona pjesma-sve je u kurcu ali teži ka vrhuncu-



imam fantomku viska ako nekom treba Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2009. 17:38 
Naslov:  Re: Krizni namet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni će majčica država odbit od plaće 8% ili kako je sada zadnje 5%, pa će onda trgovac onih 23% PDV samo svalit na potrošaće, time će se samo smanjit potrošnja i priljev poreza u proračun, dakle samo se vrte u krug...moj prijedlog je da se uvede porez na kriminal, privatizaciju i sve parazite koji su sisali proračun kojeg smo mi građani i radnici punili...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2009. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahtjevi Hrvatske stranke umirovljenika Vladi Republike Hrvatske:

1. Ukidanje zdravstvenog doprinosa od tri posto koji plaćaju umirovljenici čija mirovina prelazi 5.108 kuna.
2. Ukidanje povlaštenih mirovina za bivše saborske zastupnike i bivše članove vlade
3. Ugrađivanje dodatka na mirovinu u mirovinsku osnovicu
4. Revizija popisa branitelja
5. Ukidanje dvostrukih mirovina
6. Smanjenje iznosa RTV pristojbe za umirovljenička domaćinstva na iznos od 1,5 posto prosječne mirovine (sada iznosi 1,5 posto prosječne plaće)
7. Ukidanje povrata poreza na temelju više uplaćenih doprinosa
8. Plaćanje neplaćenog, a odrađenog rada
9. Obračun sa sivom ekonomijom
10. Isplata božićnice

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2009. 19:08 
Naslov:  Krizni namet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oduvijek je namet bio glavni izvor sredstava za bilo koju vlast u bilo koje vrijeme. Od samostalnosti države do danas vodila se politika kupovanja socijalnog mira i glasačkog tijela što je dovelo do trenutnog stanja. Uporedo se provodila privatizacija tj.zatvaranje firmi na hr.način,pa smo dobili čudo prijevremenih umirovljenika.Ako na to dodamo i državnu aparaturu onda je jasno da ono malo ljudi iz privrede nemože zaraditi za sve.Uvjerenja sam da nam je to svima bilo davno jasno ali zbog nekih svojih interesa u svemu tome prelazili smo preko svega, uvjereni da oni što nas zadužuju znaju šta rade.Nismo bili u krivu znali su šta rade, a znaju i što će raditi u buduće za razliku od nas koji vraćamo dug države jer država smo mi pa samim tim vraćamo svoj dug.
Ako se netko okoristio tj. uzeo proviziju zato što nam je sredio kredit onda je red da mu zahvalimo za to i pustimo da odmara jer vjerovatno će se vratiti jednog dana kad kriza popusti i predstaviti se kao spasitelj naroda, koji će ukinuti namete uvesti nas u EU i tko zna što sve ne ,a narod željan kruha i igara podržat će ga na izborima. Lakše je kada netko misli za tebe pa ti nemoraš naprezati vijuge ali to ima svoju cijenu koju treba platiti.Mislim da se neki tek sada bude iz sna i sagledavaju stvari oko sebe .
Možemo gledat kolko hoćemo ostali smo u gaćama koje nam pokušavaju skinuti, ali ne da bi nas gledali nego da nas g... .

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2009. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Zahtjevi Hrvatske stranke umirovljenika Vladi Republike Hrvatske:

1. Ukidanje zdravstvenog doprinosa od tri posto koji plaćaju umirovljenici čija mirovina prelazi 5.108 kuna.
2. Ukidanje povlaštenih mirovina za bivše saborske zastupnike i bivše članove vlade
3. Ugrađivanje dodatka na mirovinu u mirovinsku osnovicu
4. Revizija popisa branitelja
5. Ukidanje dvostrukih mirovina
6. Smanjenje iznosa RTV pristojbe za umirovljenička domaćinstva na iznos od 1,5 posto prosječne mirovine (sada iznosi 1,5 posto prosječne plaće)
7. Ukidanje povrata poreza na temelju više uplaćenih doprinosa
8. Plaćanje neplaćenog, a odrađenog rada
9. Obračun sa sivom ekonomijom
10. Isplata božićnice

baš me zanima koliko će ustrajat na njima, do slijedećeg sastanka vjerojatno. ne znam tko je gori, oni ili vođe sindikata...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2009. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ove povlastene mirovine saborskim zastupnicima i clanovima vlade treba odmah ukinuti!
Zimus sam citao u njem. Spiegelu kako zive bivsi zastupnici Bundestaga i ministri; jedna bivsa zastupnica cisti stubista; neki se ex ministar bavi honorarno prevodjenjem. Rijetki rade u struci jer su previse vremema proveli baveci se politikom i - zahrdjali. Tuzno? Ne, to je bio njihov izbor. Nemaju povlastenog centa,ni od drzave ni od stranke u kojoj volontiraju.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2009. 8:49 
Naslov:  Re: Krizni namet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemam što reći..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad




Jedino što mi pada na pamet su nemiri i građanski neposluh...
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2009. 16:47 
Naslov:  Re: Krizni namet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj još jedna od elementala, inače zabranjena za eter, e moja demokracijo osijek031.com smile



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lucy
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2009. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
ovce smo i tko to ne priznaje laže sam sebe
u francuskoj bi još sinoć gorilo pola pariza


U potpunosti se slažem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2009. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad nam na ukupan iznos plaće podliježe porezu, hrana i režije idu gore
"blago nama" s ovakvom gamadi

_________________
Motor
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2009. 22:31 
Naslov:  Re: Krizni namet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U govnima smo do grla .
Sad je važno da nam ne klecnu koljena !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: