Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ugostitelji: Kabine za pušenje su ponižavajuće i apsurdne!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2009. 13:12 
Naslov:  Ugostitelji: Kabine za pušenje su ponižavajuće i apsurdne!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najavu nove odredbe zakona o zabrani pušenja, prema kojoj bi pušenje u ugostiteljskim objektima manjim od 50 kvadrata posjetiteljima moglo biti dozvoljeno samo ako vlasnici instaliraju kabine za pušenje, Osječani nisu dočekali s oduševljenjem, što ne čudi - cijena kabina trenutno je od 60 do čak 104 tisuće kuna!

U Cehu ugostitelja Osječko-baranjske županije kabine doživljavaju kao potpuni apsurd. Naime, budući da je primarni cilj izmjene zakona spas malih ugostitelja od propasti, nema logike pušenje u kafićima ograničiti nabavljanjem skupih uređaja.

- Nema jeftinije pušačke kabine od 60 tisuća kuna, a budući da u te najjeftinije odjednom stanu samo četiri pušača, jasna je njihova neisplativost. One su jednostavno preskupe. Iskreno se nadamo da je riječ o prijedlogu koji neće proći, te da će se nadležni konačno urazumiti i zakon o zabrani pušenja prilagoditi austrijskom modelu, odnosno dopustiti da mali kafići sami odluče žele li goste pušače ili nepušače, kaže Josip Mihaljević, predsjednik Ceha ugostitelja i turističkih djelatnika OBŽ. S njim se slažu osječki ugostitelji i konobari, koji ističu kako bi kabine imale kontraefekt - zimi ne bi zadržale pušače u kafićima.

- Ma kome bi bio gušt kavu ispijati u staklenoj kutiji? To je ponižavajuće, komentira konobar iz Gradske kavane.

U Hrvatskoj se kabine za pušenje još ne proizvode, a one koje prodaju i montiraju dva zagrebačka distributera strane su proizvodnje. Prvi domaći prototip takve kabine, od izo-stakla i aluminijskih profila, izradila je obiteljska tvrtka Tehno filter, koja još nije definirala cijenu. Iako će model biti nešto jeftiniji od postojećih, pretpostavljana mu cijena neće biti niža od 40 tisuća kuna.

60.000 kuna stoji kabina za četiri pušača
104.000 kuna stoji kabina za 12 pušača

Kabine su koncipirane kao lako montažni sistemi s ventilacijom i peterostrukim filtrima za nikotin, dim i onečišćeni zrak. Mogu biti poluotvorenog tipa ili zatvorenog s kliznim vratima. Izrađuju se u nekoliko veličina - za četiri, osam i dvanaest pušača, a funkcioniraju potpuno automatski. Pomoću senzora se kontrolira kvaliteta zraka, dim cigarete izvlači se ventilacijom, kako iz zraka tako i iz ugrađenih pepeljara.

Piše: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2009. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
- Ma kome bi bio gušt kavu ispijati u staklenoj kutiji? To je ponižavajuće, komentira konobar iz Gradske kavane.


Ma kome je gušt smrditi na dim, i udisati dim sa susjednog stola? To je ponižavajuće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2009. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj dokle će više srat ti naši ugostitelji? Nigdje nisu toliko glasni kao u Hrvatskoj. Pa ljudi moji ako je jedna Turska, u kojoj ima skoro 80%!!! pušača, zabranila pušenje, i ne bune se ni blizu kao ovi naši. Ne treba uvesti ni fckng kabine. Tko hoće smrditi i trovati se neka to radi u svoja četiri zida.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2009. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponižavajuće?!?

Ma hajte?! A što ja ni kriv ni dužan moram smrdit na tuđi dim, to nije ponižavajuće?! Ja smrdim, alo, pa tko je onda tu ponižen???

Ako se kafićima prepusti da sami odlučuju onda se APSOLUTNO ništa nije napravilo, jer će svi dopustiti pušenje, i onda smo opet na početku. Ako turci mogu ovo progurat a mi ne možemo, onda smo stvarno jadni...!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2009. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pomalo se priprema kampanja za ponovno dopuštanje pušenja u kafićima, koja bi trebala kulminirati najesen. Ali neće to tek tako lako proći, sad su i nepušači osjetili blagodat zraka bez dima.

Kažu: "propast će kafići". Pa nek propadnu. Kao da ih nemamo dovoljno. Uostalom, koliko je obrta propalo u Osijeku u prethodnom stoljeću, pa nitko nije ni okom trepnuo.

Da se legalizira uživanje opijuma, pa se otvore kafići gdje se uživa opijum, pa se na kraju opet zabrani-i ti bi propali, pa što? Bitna je društvena korisnost, a svi znaju da je pušenje štetno.

Tko se, pak, svjesno želi trovati, nek popapa malo otrova protiv štakora. DNP (sastojak tog otrova) izuzetno učinkovito skida masne naslage. Ali i spaljuje mozak.

I.P.

P.S. Samo da dodam-sramota je u svijetu gdje postoje gladni koristiti zemlju za proizvodnju duhana.

Dragi pušači (kažem dragi jer zaista imam mnoštvo osoba koje su mi drage i nešto mi znače u životu, a puše), rješavajte se ropstva o smrdljivom lišću umotanom u mali papirić, i uživajte u PRAVOJ SLOBODI.


Zadnja promjena: zen031; 21.07.2009. 14:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.07.2009. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

P.S. Samo da dodam-sramota je u svijetu gdje postoje gladni koristiti zemlju za proizvodnju duhana.


dobrim dijelom se slažem s tobom (zamisli!!!) al ovo ti nije trebalo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2009. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Argument?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.07.2009. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Argument?


kaki crni argument???
to je jednostavno glupost,pa neživimo u nekakvom krasnom društvu nego u fucking kapitalizmu,i to je to

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.07.2009. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
rješavajte se ropstva o smrdljivom lišću umotanom u mali papirić, i uživajte u PRAVOJ SLOBODI.


tako je zen,svi na čistake u velikim papirićima...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2009. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
Argument?


kaki crni argument???
to je jednostavno glupost,pa neživimo u nekakvom krasnom društvu nego u fucking kapitalizmu,i to je to


To nije argument.
Pa pričamo ovdje o društvu u kakvom bismo trebali živjeti. A i kapitalizmu dolazi kraj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2009. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
rješavajte se ropstva o smrdljivom lišću umotanom u mali papirić, i uživajte u PRAVOJ SLOBODI.


tako je zen,svi na čistake u velikim papirićima...


Ne razumijem, pojasni, molim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.07.2009. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
rješavajte se ropstva o smrdljivom lišću umotanom u mali papirić, i uživajte u PRAVOJ SLOBODI.


tako je zen,svi na čistake u velikim papirićima...


Ne razumijem, pojasni, molim.


e jbg ak ne kužiš onda ostani u neznanju,
mislim da ostalih 80% foruma kuži...

a za ovo o kraju kapitalizma,iako bi volio da se tak šta dogodi,mogu reći samo-čisto sumnjam

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.07.2009. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
Argument?


kaki crni argument???
to je jednostavno glupost,pa neživimo u nekakvom krasnom društvu nego u fucking kapitalizmu,i to je to


To nije argument.
Pa pričamo ovdje o društvu u kakvom bismo trebali živjeti. A i kapitalizmu dolazi kraj.


ajd da ti ja argumentiram. gladni su zato jer su se zatvorile birtije u kojima su radili ti ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2009. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Justice, volio bih da mi objasniš na što točno misliš kad kažeš "svi na čistake u velikim papirićima." Nije mi jasno. Pa hajde, budi ljubazan.

Tratinčice, ti si ogledni primjer za pogreške argumentacije i pogreške zaključivanja. Uzmi si neku knjigu iz logike, prijateljski savjet. I ne ljuti se što ti to kažem. Kako se, pobogu, tvoj komentar nadovezuje na ovo o čemu smo ja i justice počeli raspravljati, a ti citirao?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2009. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Justice, volio bih da mi objasniš na što točno misliš kad kažeš "svi na čistake u velikim papirićima." Nije mi jasno. Pa hajde, budi ljubazan.


Pa, ono, ko u Amsterdamu, tamo se isto ne smije pušiti duhan, pa moraš čistaka motati Wink
Jedino je zahebano sa hašišom, moraš ga na lulu ili nargilu, ali meni je to ok...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: