Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mercedes SLS

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2009. 3:55 
Naslov:  Mercedes SLS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer je službeno potvrđeno kako će se novi SLS model nuditi i u električnoj izvedbi.

Dakle, osim modela sa 6.3 litrenim V8 motorom, biti će dostupan i model sa 4 elektromotora. Upućeniji će reći da se to i očekivalo - Daimler je kupio udio u Tesli, ali navodno samo za potrebe razvoja Smarta EV. Sad će netko reći 'da,da,pokrali su tehnologiju', al' ja sumnjam da likovi u Tesli znaju nešto više o autima na struju od R&D likova u Mercedesu...
Inače, za sve jadne duše koje nikad nisu čule za 'galvinga', SLS bi trebao biti nasljednik 300 SL-a, tzv. "Gullwing" modela sa slike niže:


Trenutno testni (prototip) SLS izgleda ovako:


Postoji i fotka koja je navodno 'procurila' na net, prema toj bi fotografiji auto trebao ličiti na demonsko kopile, rezultat koitusa 300 SL-a i Nissan GTR-a:


Ja se iskreno nadam da je gornja fotka Made in Photoshop (tm). Nemojte me krivo shvatiti, ja jako volim GTR-a, al' Mercedes je nešto posve drugo, to se ne dira, pogotovo ne 300 SL Wink
Ipak, čuo nedavno na netu (u jeku predstavljanja nove E klase) od jednog dizajnera da mu se čini kako Mercedes u poslijednje vrijeme dizajnira aute za ruse. S druge strane - taj čovjek radi dizajn u Citroenu, pa baš i nije uvjerljiv... Very Happy

Linkovi:
http://www.wired.com/autopia/2009/07/mercedes-confirms-electric-gullwing/

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.07.2009. 4:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

300 SL je jedan i jedini...



_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kres.o
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2009. 4:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e brao, jedan pametan

_________________
brm, brm
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: