Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Višnjevac i dalje bez nove prometne veze s gradom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 8:47 
Naslov:  Višnjevac i dalje bez nove prometne veze s gradom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je Županija ove godine osigurala milijun kuna za početak rekonstrukcije Ulice bana Jelačića u Višnjevcu, kako do sada nije učinjeno gotovo ništa na izradi tehničke dokumentacije te uz činjenicu da je prije početka radova potrebno provesti javno nadmetanje i ishoditi lokacijsku dozvolu, od toga projekta ove godine - neće biti ništa.

Rekonstrukcijom bi ta ulica trebala dobiti četiri prometna traka, a s obzirom na to da se nastavlja na Strossmayerovu predviđeno je i osiguravanje prostora za produžetak tramvajske pruge, gradnju biciklističkih i pješačkih staza, uređenje ostale gradske infrastrukture te sadnju drvoreda. Stoga je Županija od Grada tražila da “najmanje kroz idejni projekt i ishođenu lokacijsku dozvolu definira što bi se sve obuhvatilo radovima... kako bi se jednostavnije i jeftinije došlo do uređenja”. Drugim riječima, želja je u tom projektu napraviti “sve odjednom”, odnosno izbjeći situacije kojima smo mnogo puta svjedočili u Osijeku - da se obnovi ulica, a nekoliko mjeseci kasnije ponovno raskopa radi komunalnih instalacija. Kako Grad to nije napravio, projekt će čekati sljedeću godinu.

Ideja je da se ta cesta spoji s Kapelskom te tako Višnjevcu osigura alternativni smjer prema središtu grada. Rencon je u svom idejnom rješenju za 4,4 kilometra dugu dionicu predložio tri varijante, ovisno o položaju pruge i broju kolničkih trakova.

- Koje je najbolje rješenje mora reći struka, no Višnjevac mora dobiti drugi izlaz prema gradu. To mora biti četverotračna cesta, uz osiguran prostor za tramvajsku prugu, kaže gradonačelnik Krešimir Bubalo.

S druge strane, gradnju tzv. S ceste (od Svilajske do Čepinske) koče problemi s vlasnicima parcela. Grad je za taj projekt proteklih godina dva puta naručivao projektnu dokumentaciju, izdane su dvije lokacijske dozvole (2003. i 2007. godine), a danas je na jednoj od čestica zabrana otuđenja i opterećenja (denacionalizacija, Kajetan Šeper).

- Država je u tom slučaju bila nekorektna, poklonila nam je tuđe zemljište. Zapravo, nije nam ni poklonila nego traži da se Grad odrekne potraživanja od države. Uputili smo dopis Vladi da obeštete Šepera, a istovremeno i mi pregovaramo s g. Šeperom, kaže dogradonačelnica Danijela Lovoković.

U tijeku je obnova županijske ceste kroz Tvrđavicu u dužini od 2,44 kilometra, u koju će se ove godine uložiti 5 milijuna kuna. Investicija je ukupno vrijedna oko 10,5 milijuna kuna, a završetak radova planiran je u sljedećoj godini. Planira se i modernizacija ceste do Sarvaša, za koju se uskoro očekuje izdavanje lokacijske dozvole, a potom, zbog imovinskopravnih problema, i izrada parcelacijskog elaborata. Početak radova ovisi o tempu rješavanja imovinskih problema, a očekuje se tijekom sljedeće godine.

Piše: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Višnjevac ima puno većih prioriteta od četverotračne ceste samo to nitko od političara ne želi vidjeti jer cesta je nešto veliko što svi vide i honoriraju!
Gospodo treba nam vrtić, veća škola, dvorana sa rekreaciju,javna rasvjeta, ...
A kad smo kod cesta bolje da netko od Vas uzme kosilicu u ruke i pokosi ŠIKARU za dobrodošlicu turistima na nadvožnjaku u ulazu u Višnjevac.
Male stvari čine ljude sretnima ponekad, a ne megalomanski projekti koji nemaju smisla!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
medicament
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo majstore........
Pridružujem se željama i pozdravima, i sugeriram ulaganje više novca u obranu protiv komaraca, a ne da ne smijem van kao poslije Černobila......

_________________
Evil or Very Mad
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ohooho ... sad su tramvajske pruge super ...

samo me zanima kako će nova vlast riješiti imovinsko pravne probleme ... na legalan način ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2009. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
Višnjevac ima puno većih prioriteta od četverotračne ceste samo to nitko od političara ne želi vidjeti jer cesta je nešto veliko što svi vide i honoriraju!
Gospodo treba nam vrtić, veća škola, dvorana sa rekreaciju,javna rasvjeta, ...
A kad smo kod cesta bolje da netko od Vas uzme kosilicu u ruke i pokosi ŠIKARU za dobrodošlicu turistima na nadvožnjaku u ulazu u Višnjevac.
Male stvari čine ljude sretnima ponekad, a ne megalomanski projekti koji nemaju smisla!

Bravo!

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2009. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
Višnjevac ima puno većih prioriteta od četverotračne ceste samo to nitko od političara ne želi vidjeti jer cesta je nešto veliko što svi vide i honoriraju!
Gospodo treba nam vrtić, veća škola, dvorana sa rekreaciju,javna rasvjeta, ...
A kad smo kod cesta bolje da netko od Vas uzme kosilicu u ruke i pokosi ŠIKARU za dobrodošlicu turistima na nadvožnjaku u ulazu u Višnjevac.
Male stvari čine ljude sretnima ponekad, a ne megalomanski projekti koji nemaju smisla!

Ja se opet ne bih složio da nam ne trebaju megalomanski projekti, kao što ti kažeš. Mislim da je i za grad kao i za Višnjevac bitno što prije riješiti ovaj projekt. Auta je iz dana u dan sve više. Proširenje glavne ulice na četvorotračnu cestu je nužno. A da ne pričamo o spajanju na Kapelsku i produljenju tramvajske pruge.
A što se tiče vrtića i veće škole. Mislim da je ipak veća potreba za novim vrtićem nego za većom školom.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako si iz višnjevca reci mi koliko puta si u životu čekao duže od 5 minuta na izlaz iz višnjevca?
uostalom postoji obilaznica i mislim da je puno lakše i jeftinije napraviti izlaz u višnjevac sa obilaznice nego četverotračnu cestu.
slažem se da je veća potreba za vrtićem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2009. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cane, gle, Višnjevcu veća škola treba godinama, još otkad sam kretala u prvi razred tamo govorilo se da je previše učenika i trpali su nas u međusmjene.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2009. 2:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
ako si iz višnjevca reci mi koliko puta si u životu čekao duže od 5 minuta na izlaz iz višnjevca?
uostalom postoji obilaznica i mislim da je puno lakše i jeftinije napraviti izlaz u višnjevac sa obilaznice nego četverotračnu cestu.
slažem se da je veća potreba za vrtićem.

Koliko puta? Pa recimo svako ujutro između 6 i 7 je krkljanac. A ne daj bože da bude neka prometna na ulazu u Višnjevac. Nije mi jasno šta imaš protiv te nove ceste? Taj projekt je star 30 godina. Ako se moglo dati 15 miliona kuna za super moderni nathodnik kod željezničkog zašto se ovo ne bi moglo financirat? A da ne pričamo o Divaltoj i Vinkovačkoj koja se raskopavaju svake godine i milioni se ulijevaju u asfalt. Višnjevavc je dio grada. Plaćamo iste namete ko i svi ostali Osječani pa tako i zaslužujemo isti tretman.

Anastazija je napisao/la: ›
Cane, gle, Višnjevcu veća škola treba godinama, još otkad sam kretala u prvi razred tamo govorilo se da je previše učenika i trpali su nas u međusmjene.


Gužva je ali projekt proširenja škole s super modernom dvoranom od oko 60 miliona, eura ili kuna nisam siguran čega točno, je svakako preskup i nepotreban. Svakako bi trebalo nekakvo preuređenje i proširenje ali tramvaj po meni ima prednost. SVi veliki gradovi ovisi o kvalitetnoj mreži gradskog prijevoza.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2009. 7:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la (Pogledaj post): › ohooho ... sad su tramvajske pruge super ...

samo me zanima kako će nova vlast riješiti imovinsko pravne probleme ... na legalan način ...

Tramvaj prema Višnjevcu je projekt isto tako star desetke godina. Da je Đapone prema tamo širio tramvajsku mrežu ne bi mu nitko mogao ništa prigovoriti, ali ne!
Podržavam četverottračnucestu, ali isto tako i obnovu škole.
Ako me sjećanje dobro služi država je obećala veliku financijsku pomoć za obnovu OŠ Višnjevac. Samo da se to ne završi kao i pomoć za komarce ili pomoć za obnovu Tvrđe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.07.2009. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: › Tramvaj prema Višnjevcu je projekt isto tako star desetke godina.

Tako je, barem 10 godina, jer sam o tome i ja slušao dok sam išao u srednju, a živio u Višnjevcu...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2009. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da bi ljudi bili najzahvalniji kad bi svaki dan špricali (tamanili ) komarce na bilo koji način svaki dan, jer ovih dana se ne može izaći u dvorište užasss..

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2009. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr. zoidberg je napisao/la: ›
mislim da bi ljudi bili najzahvalniji kad bi svaki dan špricali (tamanili ) komarce na bilo koji način svaki dan, jer ovih dana se ne može izaći u dvorište užasss..

Samo treba avio zaprašivanje vratiti i sve pet.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: