Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Svi politicari su isti!'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno je što su nekima važnije formalnosti od života. Svima treba omogućiti da budu roditelji, bili oni vjenčani ili ne, sami ili u zajednici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Vadiš dio iz cijelog konteksta nebi li ispao pametan.
Koliko majka ima pravo na dijete, toliko i djete ima pravo na oca.

oprosti, al ovo podebljano ne kužim...zašto misliš da u tom slučaju otac nema pravo na dijete?
ajd pojasni

Da skratim, smatram kako svako djete ima pravo na OBA roditelja!
A to mu je onaj tko ga pravi dužan omogučiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Vadiš dio iz cijelog konteksta nebi li ispao pametan.
Koliko majka ima pravo na dijete, toliko i djete ima pravo na oca.

oprosti, al ovo podebljano ne kužim...zašto misliš da u tom slučaju otac nema pravo na dijete?
ajd pojasni

Da skratim, smatram kako svako djete ima pravo na OBA roditelja!
A to mu je onaj tko ga pravi dužan omogučiti.


...sve to stoji, samo da se povežem onda na nešto drugo...je li u tom slučaju onda bolje ostati u lošem braku (npr. muž mlati ženu ili je alkoholičar ili nebitno već) pa da dijete ima oba roditelja, ili se rastati i otići i biti samohrani roditelj?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...sve to stoji, samo da se povežem onda na nešto drugo...je li u tom slučaju onda bolje ostati u lošem braku (npr. muž mlati ženu ili je alkoholičar ili nebitno već) pa da dijete ima oba roditelja, ili se rastati i otići i biti samohrani roditelj?
Ovdje se ne govori o lošem braku, nego o umjetnoj oplodnji!

PS: Nitko nemože reči kakav će čiji brak biti, hoće li se netko na kraju propiti, izudarati ženu ili muža (kao liza mineli), no jedna je činjenica djetetu se mora omogučiti oba roditelja! A partner sam bira svog partnera, i za to je on također odgovoran!

Isto tako možeš postavit pitanje što ako se ta npr. samohrana majka na kraju propije poslije umjetne oplodnje, a djete ima samo nju?!

Mi možemo tako u nedogled izvlačiti pitanja koja su neugodna za odgovoriti.

Ali nesmijemo dozvoliti da nam se djeca počnu štancac sa ciljem da nam budu neki vid kučnih ljubimaca.
DJETE NIJE NI PAS NI MAČKA, NEGO ČOVJEK.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ali nesmijemo dozvoliti da nam se djeca počnu štancac sa ciljem da nam budu neki vid kučnih ljubimaca.
DJETE NIJE NI PAS NI MAČKA, NEGO ČOVJEK.


...dobro, opet si u pravu, otišla sam u drugom smjeru....i mala digresija: kod oplodnje nema ništa umjetno, te naziv umjetna oplodnja nema smisla....
...slažem se da djecu ne treba štancati, niti je postupak oplodnje tu radi toga....slažem se da je bilo kriminalnih radnji sa zamrznutim jajnim stanicama i zakon je tu da to regulira...
...no, ovo što su političari smislili nije ništa drugo nego velik korak unazad, skroz do srednjeg vijeka (ne da mi se opet nabrajati protiv čega divljam već tjednima)....to ti je kao da pišem priručnik o sastavljanju nuklearne podmornice - da li se itko od njih zapitao kako ti zakoni se ponašaju u praksi?....a čak i oni koji su glasali ZA taj zakon u OVOM obliku, dobili su dijete začeto postupkom potpomognute oplodnje (ministar Bajs)...licemjerno do bola....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da nebude, kako ja imam nešto protiv žena...
Ja žene volim Smile
Pa iz tog razloga jedan primjer sa muške strane:
Ricky Martin, napravio dvoje djece uz pomoć surogat majke...
I eto sad se Ricky šeće po plažama sa svoje dvoje male djece... i daje izjave u novine kako on uživa i sl.
Nitko mi ovdje nemože reči da jedan pjevač tipa Ricky Martin nije sebi moga nači žensku s kojom bi bio u braku i začeo djecu pa makar i umjetnom oplodnjom!

Nego šta je bilo...
Naš Ricky, je htio još jebat sastrane ili tko zna šta, a šta će našem Rickyiju još i neka kalaštura da mu pere po mozgu zato što se on voli zajebavat?! Zar ne?
A opet Ricky je htio da novine pišu kako on uživa sa svojom djecom... kako on ide po plažama i sl.
On je htio da jednostavno pišu kako je i on Tata.

Ali nije...
Ricky je dobio svoja dva kućna ljubimca!
Jer upravo na takav način Ricky indirektno tretira svoju djecu!
I to je ono što se nesmije dopustit!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.08.2009. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali nije...
Ricky je dobio svoja dva kućna ljubimca!
Jer upravo na takav način Ricky indirektno tretira svoju djecu!
I to je ono što se nesmije dopustit!!!


ti to znas iz prve ruke ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Da nebude, kako ja imam nešto protiv žena...
Ja žene volim Smile
Pa iz tog razloga jedan primjer sa muške strane:
Ricky Martin, napravio dvoje djece uz pomoć surogat majke...
I eto sad se Ricky šeće po plažama sa svoje dvoje male djece... i daje izjave u novine kako on uživa i sl.
Nitko mi ovdje nemože reči da jedan pjevač tipa Ricky Martin nije sebi moga nači žensku s kojom bi bio u braku i začeo djecu pa makar i umjetnom oplodnjom!

Nego šta je bilo...
Naš Ricky, je htio još jebat sastrane ili tko zna šta, a šta će našem Rickyiju još i neka kalaštura da mu pere po mozgu zato što se on voli zajebavat?! Zar ne?
A opet Ricky je htio da novine pišu kako on uživa sa svojom djecom... kako on ide po plažama i sl.
On je htio da jednostavno pišu kako je i on Tata.

Ali nije...
Ricky je dobio svoja dva kućna ljubimca!
Jer upravo na takav način Ricky indirektno tretira svoju djecu!
I to je ono što se nesmije dopustit!!!


...ma, ima bezbroj primjera gdje imaš iste situacije kada se djeca tako tretiraju, a začeta su i rođena "po pravilu" tipa Gotovčevi......eto, dijete ima i oca i majku, jedino što u ovom slučaju OBOJE imaju kućnog ljubimca za slikavanje.....znači, oplodnja nema ništa s tim.....niti zakoni....niti političari....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...slažem se da djecu ne treba štancati, niti je postupak oplodnje tu radi toga....slažem se da je bilo kriminalnih radnji sa zamrznutim jajnim stanicama i zakon je tu da to regulira...
...no, ovo što su političari smislili nije ništa drugo nego velik korak unazad, skroz do srednjeg vijeka (ne da mi se opet nabrajati protiv čega divljam već tjednima)....to ti je kao da pišem priručnik o sastavljanju nuklearne podmornice - da li se itko od njih zapitao kako ti zakoni se ponašaju u praksi?....
Pazi Anakonda
bila je spika da se dopusti začeće ljudima koji su u izvan bračnoj zajednici, a žive zajedno neznam koliki preiod ako se nevaram 3god.
Kada netko živi u izvanbračnoj zajednici tri godine, a želi imati djecu. Što mu je onda problem oženiti se??? Nitko ovdje nepriča da on mora biti crkveno oženjen ili slično. Jednostavno ode kod matičara i potpiše mislim ako se toliko "silno vole"
Problem je što bi ljudi sami sebi pravili djecu tj. bili jedini roditelj.
anakonda je napisao/la: ›
a čak i oni koji su glasali ZA taj zakon u OVOM obliku, dobili su dijete začeto postupkom potpomognute oplodnje (ministar Bajs)...licemjerno do bola....
Glede Bajsa, da on još nije bio u braku kada je išao na terapije, no kasnije se oženio i to je njegova greška što nije odmah.
Također, zakon se negleda po tome tko ga donosi, nego po tome što on(zakon) govori i koja je njegova svrha.

Kada bi gledali tko je sve u zadnjih 20 godina donosio zakone makakvi oni bili...
Mi nakraju nebi trebali imati nijednog zakona jer sve odreda su ih donosili neki lopovi, hedonisti, antimoralisti i sl. Zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.08.2009. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...ma, ima bezbroj primjera gdje imaš iste situacije kada se djeca tako tretiraju, a začeta su i rođena "po pravilu" tipa Gotovčevi......eto, dijete ima i oca i majku, jedino što u ovom slučaju OBOJE imaju kućnog ljubimca za slikavanje.....znači, oplodnja nema ništa s tim.....niti zakoni....niti političari....

Ma je u pravu si, nema oplodnja ništa s time, ali stavkom "brak" se donekle spriječava moguće manipuliranje sa tom djecom.
Nitko nekaže da nakraju ti roditelji neće biti takvi i takvi, ali zašto neregulirat stvari tako da za promjenu one ovaj puta idu djeci na ruku a ne sebičnjacima. Zašto kasnije liječiti, a ne ranije spriječiti?!
Mislim svi smo svjesni da si svatko tko toliko silno želi imati porodicu i voli djecu i sl. može bez ikakvih problema nači bolju polovicu s kojom će se slagat voljet poštivat i zajedno odgajati djecu.
Nadam s da se tu slažemo?!
Mišljenja sam kako bi sve ostalo bila manipulacija djecom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›

Znamo da je umro Kennedy! Very Happy
Al' to nije ova tema doduše i je,
jer ona kaže svi su političari isti! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@Mali Ivice - da, upravi su lopovi, hedonisti, antimoralisti i slični njima donosili zakone....tvoje je mišljenje u redu, djelomično se slažem s tobom oko gotovo svega...no, moje je mišljenje da je trenutni zakon o oplodnji donešen jer se Milinoviću digao njegov lički...mentalitet, recimo pa da pokaže kako je faca, donio je niz zakona koji su SVI odreda se pokazali šovinističkima....kužim ja da je on macho frajer i to, ali ovdje se ne radi o njemu, nego o svakom 6 neplodnom paru, velikom broju pušača, i tako dalje....kakve to vlada donosi zakone, kada svi pokažu nakon 6 mjeseci korištenja da nemaju smisla?....
...ti veliš - što je problem otići matičaru i ozakoniti svoju vezu????..pa i nije neki, jer je čista formalnost....i ako zakon nalaže da moram biti u braku ili da na neki način moram ozakoniti vezu - dobro, u redu....odem, vjenčam se i nakon što prođem postupak, jednostavno se razvedem i to ti je to...rupa u zakonu....
...s druge strane, ako sam već u braku postoji čitav niz zakonskih regulativa koje moram proći i za što ni sami liječnici nisu sigurni da im je potrebno kako bi i oni poštivali zakon...
..za to vrijeme, oni koji nemaju novaca - nemaju ni djece..a oni koji imaju, umjesto da taj novac ostave u Lijepoj našoj, odlaze u Sloveniju i tamo plaćaju tisuće eura za istu stvar....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...@§ali Ivice - da, upravi su lopovi, hedonisti, antimoralisti i slični njima donosili zakone....tvoje je mišljenje u redu, djelomično se slažem s tobom oko gotovo svega...no, moje je mišljenje da je trenutni zakon o oplodnji donešen jer se Milinoviću digao njegov lički...mentalitet, recimo pa da pokaže kako je faca, donio je niz zakona koji su SVI odreda se pokazali šovinističkima....

Pa dobro ali zakon o umjetnoj oplodnji ide u neku ruku, za zaštitu djeteta,
sa druge strane tko kaže da jedna kučka tipa Milanka Opačić nije izašla na onaj prosvjed o oplodnji samo nebi li bila protiv Milinovića i tako ugodila biračkom tjelu koje je podosta liberalnije...

Ljudi su pičke, a politika način da to i pokažu!

E moja Anakonda
POLITIKA JE KURVA, NEZABORAVI TO! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ma, znam - ne mogu zaboraviti na to da je politika kurva iz jednog razloga: svaki dan na vlastitoj koži osjetim koliko se političari kurvaju....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: