Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Slavonsku TV dolazi krim policija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 3:01 
Naslov: Important U Slavonsku TV dolazi krim policija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na internetskoj stranici Državnog odvjetništva, u petak 13. je objavljeno da je Televizija Slavonije i Baranje odbila policiji dati snimku emisije "Tema dana" od 25. studenoga s konferencije za novinare. U navedenoj emisiji navodno je gradonačelnik Anto Đapić, među ostalim, javno imenovao svjedoke u kaznenom postupku zbog ratnih zločina koji se vodi na Županijskome sudu u Osijeku.

Kako smo saznali, Gradonačelnik Đapić smatra da se nije ogriješio o Zakon, jer mu je bio cilj na taj način pomoći hrvatskom pravosuđu te da bi ustrajao u svim izrečenim stajalištima ukoliko to bude potrebno.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2006. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da ljudi polako shvaćaju.
Ionako preskupu zemlju zahvaća novi val poskupljenja, a gradonačelnik i ekipa pjevaju i sviraju, Glavaš putuje selima i obanjuje narod.
Đapić je debeli krčmar koji ne smije upravlajti gradom, Glavaš je bolesnik s kojim ni mater ne priča.
U ionako presiromašnoj regiji, našlo se 1.400.000,00 za novi spomenik, a to što ljudi ginu na prijelazu na Bosutsko, nema veze.
Dobit ćemo... što ono... novo pročelje stadiona.
Dok god Slavonci živje jadnije od ostalih u zemlji, ja ih smatram glupima i nesposobnima.
Žito je bilo, a i bit će, u globalnim ali i regionalnim razmjerima važnije od nafte ili oružja, samo u cijeloj "regiji" nema nikoga tko bi to mogao shvatiti.
Đapić smatra da se nije ogriješio o Zakon, a djeci je jasno da se za ovakve eskapade dobiva deset godina u svakoj imalo normalnoj zemlji.
Osijek živi na postignućima prijašnjih generacija, koje su razvijale i izgrađivale društvo znanja, a danas imamo loše radnike, sto milijardi socijalnih kategorija, propalu infrastrukturu gdje god pogledaš, a građanska kultura, kultura stanovanja i kultura javnog djelovanja odavno je na nuli.
Jebe mi se i za Kohortu i za Osijek.
Živimo kao psi.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još do prije par godina jedan je čovjek na svakoj manifestaciji uzdizao ruke i vikao "Imamo Hrvatsku"!!

Mene pak zbunjuje to što na svakom koraku vidim imena inozemnih vlasnika svih mogućih i nemogućih nekretnina u Hrvatskoj. Pa se onda pitam, valjda s pravom, što to zapravo imamo... Confused

A glede STV-a.... pa bilo je već i vrijeme da netko tamo dođe pogledati što se ustvari zbiva, ne? Mislim, kad se STV već ponaša kao privatna TV, pa neka ju onda i kupe, ali ne na način kako su kupovane tvornice u hrvatskoj privatizaciji, već novcem. A tog novca, gospoda koja se ponašaju kao vlasnici STV-a, zasigurno imaju...

Btw, neću zaboraviti priču koju mi je ispričao jedan bivši direktor STV-a. A čujte, čovjek si je volio malo više popiti. Ne bi to bilo tako strašno da nije volio voziti u takovom stanju. Pa je onda, tako slučajno, slupano nekih 5-6 automobila klase Mercedes npr., a sve to nešto u vlasništvu grada, županije, koga li već.... Došlo je do tog da mu je njegov Mentor, mislim da su inicijali nešto sa b.... ako me dobro pamćenje služi, zabranio voziti, kad već ne može prestati piti.... Shocked

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2006. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: › Mene pak zbunjuje to što na svakom koraku vidim imena inozemnih vlasnika svih mogućih i nemogućih nekretnina u Hrvatskoj. Pa se onda pitam, valjda s pravom, što to zapravo imamo... Confused


Taj sto je vikao nije pogrijesio, tada je bio pri punoj monstruoznoj svijesti. Grijesis ti, jer si se prepoznala u onome "imamo" (1. lice mnoz. glagola imati). Taj koji je to govorio je napravio sve da se taj glagol selektivno konjugira, a on je bio taj koji je birao tko ima pravo uci u skupinu prvog lica mnozine...

Imali smo jedinstvenu priliku krenuti od nule... resetiranu drzavu... idealno... a dobili smo neokolonijalizam i mafiokraciju...

Danas imamo mogucnost izbora:
- biti sluge pokorne (stranom kapitali, pseudoidealistickim idejama, lokalnim serifima, ...)
- svakom svojom radnjom, pa bila ona i nevidljiva iz svemira, raditi na promjeni stanja ili stvaranju mogucnosti da se stanje jednog dana promijeni...

Feel free to pick your cup of tea...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: › Mene pak zbunjuje to što na svakom koraku vidim imena inozemnih vlasnika svih mogućih i nemogućih nekretnina u Hrvatskoj. Pa se onda pitam, valjda s pravom, što to zapravo imamo... Confused


Taj sto je vikao nije pogrijesio, tada je bio pri punoj monstruoznoj svijesti. Grijesis ti, jer si se prepoznala u onome "imamo" (1. lice mnoz. glagola imati). Taj koji je to govorio je napravio sve da se taj glagol selektivno konjugira, a on je bio taj koji je birao tko ima pravo uci u skupinu prvog lica mnozine...

Imali smo jedinstvenu priliku krenuti od nule... resetiranu drzavu... idealno... a dobili smo neokolonijalizam i mafiokraciju...

Danas imamo mogucnost izbora:
- biti sluge pokorne (stranom kapitali, pseudoidealistickim idejama, lokalnim serifima, ...)
- svakom svojom radnjom, pa bila ona i nevidljiva iz svemira, raditi na promjeni stanja ili stvaranju mogucnosti da se stanje jednog dana promijeni...

Feel free to pick your cup of tea...
Bravo mungos, slažem se s tobom, odličan comment! Btw, my cup of tea is harder way but that's the only right way-at least for me:)!

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Grijesis ti, jer si se prepoznala u onome "imamo" (1. lice mnoz. glagola imati). Taj koji je to govorio je napravio sve da se taj glagol selektivno konjugira, a on je bio taj koji je birao tko ima pravo uci u skupinu prvog lica mnozine...



Potpuno se slažem, ne bih prigovorila ni riječ bilo čemu što si napisao.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stv je definitivno dobar primjer . I to regionalni primjer kako politika vodi uređivačku politiku u tom mediju.


Zadnja promjena: Hummin; 17.01.2006. 2:43; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa svim, osim djelomično s:

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Imali smo jedinstvenu priliku krenuti od nule... resetiranu drzavu


Mi smo staro društvo, ali neizgrađeno, nedefinirano. Bez kralježnice.
Kad god bismo izuli španjolsku čizmu i pohrlili u tzv. slobodu, odma bi smo počeli otimati jedni drugima.
U nas ne postoji nešto što se zove opće dobro, ne postoji neka hrvatska konstanta.

Studenti na faksu svakom generacijom sve manje pismeni.

A koliko je stanje zapravo zabrinjavajuće, i koliko smo spremni žmiriti... prosudite sami:


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiće faksova, na ljestvici najuspješnijih fakulteta na svijetu od njih 1000 niti jedan iz Hrvatske, ali zato sveučilište u Sloveniji je među 500 najboljih.


Zadnja promjena: Hummin; 16.01.2006. 21:39; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2006. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je pismenost individualan izbor. Svatko može naučiti i Č i Ć, i IJE i JE, i NAJ BOLJE i NAJBOLJE itd, itd.. Nažalost, većina ljudi pismenost ne smatra nešto posebno bitnom za druženje, posao, image općenito...
No, sad sam skrenula.... ovo bi možda trebalo biti u Pravopisu???

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2006. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se brzo odlazi off topic na ovom forumu... desetak postova i odosmo mi na visokoskolsko obrazovanje, stilizirane samoglasnike, bivse predsjednike, (ne)pismenost... Cool

Kad vec nastavljamo u revijalnom tonu, mene zabrinjava upravo zavidna pravopisna tocnost "grafita" na koji nam je 8 ukazao... npr. ocekivao sam "ubicemo, zaklacemo..." a ono cak i apostrof...

Back to STV, tj. Televiziju Slavonije i Baranje - pa svatko imalo objektivan tko pogleda jedne njihove vijesti shvaca vrlo brzo o cemu se radi...

A u vecerasnjoj Temi dana svjedocili smo vrhuncu objektivnog novinarstva - u emisiji gradonacelnik i odvjetnik, bez predstavnika "druge" strane, telefonske linije otvorene, ali nema izravnog javljanja u emisiju vec rezija dostavlja pitanja voditelju... a pitanja... svaki imalo objektivan novinar bi pokusao provuci bar neko blago provokativno pitanje (materijala je svakako bilo), ali neeee... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 17.01.2006. 1:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iako sam tu tek nekoliko godina, iznova i iznova pokušavam se uvjeriti da u osijeku gradonačelnik nije ante đapić te da lokalni šerif nije glavaš. i trudim se, ali ne ide. ovo stvarno nema više nikakvog smisla.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2006. 2:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

42 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Back to STV, tj. Televiziju Slavonije i Baranje - pa svatko imalo objektivan tko pogleda jedne njihove vijesti shvaca vrlo brzo o cemu se radi...

A u vecerasnjoj Temi dana svjedocili smo vrhuncu objektivnog novinarstva - u emisiji gradonacelnik i odvjetnik, bez predstavnika "druge" strane, telefonske linije otvorene, ali nema izravnog javljanja u emisiju vec rezija dostavlja pitanja voditelju... a pitanja... svaki imalo objektivan novinar bi pokusao provuci bar neko blago provokativno pitanje (materijala je svakako bilo), ali neeee... Rolling Eyes


Pa naravno da nije bilo provokativnih pitanja kada im nije bilo u cilju saznati istinu vec dokazati gradonacelnikovu nevinost Laughing
Vecini novinara na STV-u novinarstvo je hoby Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2006. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bih se više složila sa 8, jer resetirana država ne resetira i ćud zvjeradi koje žive u njoj.

Hoby? Nemoj vrijeđati ljude na Osijek031. I nama je ovo hoby... to i pridaje težini tome što radimo...

...a oni su za svoj hobi i plaćeni...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2006. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): › Ja bih se više složila sa 8, jer resetirana država ne resetira i ćud zvjeradi koje žive u njoj.

Hoby? Nemoj vrijeđati ljude na Osijek031. I nama je ovo hoby... to i pridaje težini tome što radimo...

...a oni su za svoj hobi i plaćeni...


Pa u tome i je stvar. Većina njih imaju svoju profesiju. Prijepodne rade na mjestima s za što su kvlificirani, a poslje podne i navečer na televiziju i za oba posla su plaćeni. Pa zar nije vidljivo da je njihov amaterizam amaterskiji od bilo kojeg amaterizma. Pogledaj im samo produkciju, bokte svem izgleda kao da je snimljeno nekom lošom VHS kamerom...
Mnogi od njih kladim se rade u školama, kao što nekoć radila jedna voditeljica u mojoj bišoj školi.
Ja nisam mislio nikoga uvrijediti time što sam rekao da se bavi novinarstvom iz hobya! Poželjno je da se čovjek bavi nećim. No ako im je to hoby znaći da će barem minimu truda uložiti u to ( na osijek031 se vidi da je uloženo dosta truda Wink ) , a ne kad vidim onog lika što čita vijest, kao da ih čita preko kurtza .
Mislim dovoljno je usporediti STV sa VTV-om..razlika je ogromna na žalost.


Zadnja promjena: Hummin; 17.01.2006. 14:04; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: