Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tzv. sexualni, a ono zdravstveni odgoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moglo se smanjiti i tehničkog i onako se rijetko što nauči, ako nemaš pravog entuzijasta za taj predmet... A bogami moglo se imati i manje povijesti i geografije. Ne kažem da nam to ne treba...ali vidi Amere. Ne znaju ni koliko država imaju, a nitko ih zbog toga ne maltretira. Kod nas učiš 15 Županija...za ocjenu, maltretaža do bola...nakon godinu dana (a i općenito u životu) više ih ne znaš ni nabrojati, a kamoli izbiflati sve karakteristike koje si štrebao. Da ne govorim kako rijetko kome to treba u poslu. Prestrašno.

Glede entuzijazma...entuzijasti su SF kategorija općenito i u prosvjeti i šire...sve se svelo na korist i lovu. Sad

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 15.01.2006. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jao si ga meni ako mi raska bude vodila sat seksualnog odgoja! osijek031.com smile ona je i nastala tako što joj starci nisu znali šta rade, pa tako ni ona ne zna! Twisted Evil ako želimo nekoga za seksualni odgoj onda nam dovedite stručnjake,tj netko tko se time bavi...(a znate na što mislim) a niti će ona biti nešto previše zainteresirana time...ah... osijek031.com smile

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doduše, dobro dođe kod odlazaka na kvizove (mislim da određena skupina ljudi od pojavljivanja na kvizovima radi karijeru! Doslovce ih prepoznajem na ekranima.) Tak da ja nisam za rasterećivanje u smislu povijesti, zemljopisa, pa čak ni vjeronauka (kvantiteta nikad nije bila garancija kvalitete po meni!) Radi se upravo o entuzijazmu, kao što je Gemi navela: kako učiniti i ono malo (i ono puno?) predviđenih sati na najdojmljiviji mogući način.

A seksualni i općenito zdravstveni odgoj? Potreban je, strašno je potreban. Unutar biologije se uče spolne bolesti jedan sat, sve ostale bolesti sve skupa možda deset sati (od 70 sati biologije po školskoj godini? Nedovoljno!) Znam par ljudi koji su ostali paf od spolnih bolesti koje su pokupili- kao, i to se događa nekom drugom? Ma vraga. I ne bih nikako dopustila da se krhke liberalne vrijednosti tolerancije još više uruše pod naletom programa seksualnog odgoja kakav je bio Teen star, recimo, koji je promovirao apstinenciju, ženu u kuhinji i slične stvari. To je ozbiljna stvar, i treba je odraditi i izvesti maksimalno suvremeno da bi bilo korisno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2006. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

klinci bi u školi trebali naučiti stvari koje će im koristiti u životu. hrpa je kojekakvih likova (oba spola) s titulama koji ne znaju promijeniti osigurač ni zakrpati rupu na čarapama. što se tiče spolnog odgoja, definitivno mislim da je potreban - neki krivo shvaćaju to kao poticanje mladih na prerane odnose, ali stvarnost pokazuje da ih je sve više i više koji to čine a nisu svjesni posljedica i onda u najgorem slučaju dobiješ tri prilično upropaštena života. vjeronauk bi trebao biti u crkvi, ali ipak mislim da je potrebna i neka duhovna disciplina u školi, ne mora biti nužno vezana religiju (etika je možda prekomplicirana za klince u osnovnoj školi) ali svakako treba nešto što će usaditi moralne vrline i duhovnu svjesnost u buduće generacije da ne hodaju prazni svijetom.

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2006. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a znam, al kolko se sjecam vjeronauka u osnovnoj, nije bas bio najproduktivniji.
red ucenja Biblije napamet(sori, al kome ce to trebat, osim ak ne bude svecenik?), i to one za djecu, malo razgovora o tome kako Ivan nije trebao reci Mariji da je krava (svaka slicnost sa likovima iz Biblij slucajna) jer svaki put kad nesto tako neko nekome kaze mali andjeo zaplace, pa kako se djecaci ne smiju dirati (a prilicno sam siguran da je vjeroucitelj sumnjivo puno provodio vremena sa B. i K. iz 3. klupe zatvoren u razredu), jer svaki put kad se diras jedna mala maca umre(ok, ovo sam izmislio, al ne mogu sa sigurnoscu reci da nisu i tako nesto govorili), malo šibom po prstima losim djecacima koji ce ici u pakao jer nisu donijeli katekizam ( i jer je mali Pero iz 2. reda imao nacrtano na katekizmu nesto sto ne mora, ali moze(ako se gleda zarotirano za 73 stupnja i 42 minute ulijevo), uz male dorade, liciti na penis) i hrpa molitve.
i ozbiljni razgovor kako je Isus kul.i kako se svi trebamo ponasati kao on. i onda, kad neduzno dijete pita:"jel trebamo i biti razapeti?" posalju ga kod pedagogice.
e jebem ti tak'u nastavu.
valjda su poboljsali metode od tad..

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2006. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zovite me cobanom, ali ja bih izbacio vjeronauk i ponovo uveo domacinstvo (u malo izmijenjenom obliku)... i ovo nije posprdno i ne zekim se Smile

Domacinstvo bi naucilo nekim, za zivot bitnim, sitnicama. Kako sasiti krumpir na carapi, kako oguliti krumpir, oprati sudje...

A ne da danas ribe silje foru kako one ne vole prati sudje... ma hajte, nemojte kasti... a tko voli?! Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2006. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Btw. sto se tice vjeronauka i skolstva... terba slijediti primjer drzave koja je prva u Europi imala gradjansku drzavu... ako su Francuzi mogli ZABRANITI vjerska obiljezja (da ne govorim da oni nisu ni imali ovakav diskriminatorski oblik nauka o JEDNOJ religiji), ne vidim razloga zasto moramo cekati 300 godina da bi i mi to napravili...

Jednom zauvijek je rijesen problem diskriminacije, poluistinitog nauka i dogmi...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2006. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zasto bi ukinuli vjeronauk, kad se na njemu jako lijepo zarađuje? Onako bi na vjeronauku imali po školi možda jedan razred učenika, a ovako imaju cijelu školu. I svi oni moraju plaćati dadžbine za prvu pričest, krizmu i ine dumine...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: