Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kosovski Prizren novi grad-prijatelj Osijeka?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
leo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Jug II Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2009. 13:15 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo, tako treba, ipak netko misli i na svoj grad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.07.2009. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›

To što nas nema nisu krivi kosovari nego mi...


Ne,prije svega su krive "emancipirane" djevojke/žene koje do cca 35g čekaju mister savršenog,a nakon toga daj šta daš.
Drugim riječima natalitet je nizak jer su današnje žene preizbirljive i prerazmažene.

Pa nisu samo ni žene krive, više je kriv hedonistički pristup život i gledanje samo na sebe, uz naravno one kvazi isprike:
Ženit ću se kad budem imao plaću 10000kn(NIKAD Very Happy)
Za djecu se nema novaca (a za zajebanciju uvijek)
...
pa kad danas ne treba petero djece da cuva ovce i trci bosonogo po livadi..
danas im treba platit skolovanje, strane jezike, klavir, ekskurzije, racunala, skenere, mobilne, fotoaparate, bicikle, rolere, vanskolske aktivnosti i tako dalje..pa ti sad izracunaj koliko je to..
ne vidim kakve koristi Osijek ima od prijateljevanja sa Prizrenom, je li to kulturolosko uzdizanje, privredna suradnja, razmjena ljudi, ideja i projekata?
dakle zasto?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2009. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a zašto ne?? bolje da smo prijatelji nego neprijatelji. Volio bi da je moj grad prijatelj svake pripizdine na svijetu u kojoj ima dobrih ljudi.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2009. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › pa kad danas ne treba petero djece da cuva ovce i trci bosonogo po livadi..
danas im treba platit skolovanje, strane jezike, klavir, ekskurzije, racunala, skenere, mobilne, fotoaparate, bicikle, rolere, vanskolske aktivnosti i tako dalje..pa ti sad izracunaj koliko je to..
ne vidim kakve koristi Osijek ima od prijateljevanja sa Prizrenom, je li to kulturolosko uzdizanje, privredna suradnja, razmjena ljudi, ideja i projekata?
dakle zasto?
Nije istina da to sve treba imati. Strani jezici se uče i u školi, mobitel zašto? kada bude malo stariji nek si sam kupi kao što sam si i ja kupio.
Bicikl neće mjenjati svakih tjedan dana da mu je to neko preveliko izdavanje.
Fotoaparat je dovoljan jedan, a ne pet! isto tako i skener!
PS: No nije u tome problem problem je to što se roditeljima neda odnosno nežele otkidati od svojih užitaka pa iz tog razloga prave manje djece!!!

Zašto biti grad prijatelj sa Prizrenom? Zato što je sa njime moguća suradnja i međusobno pomaganje jer smo donekle slični.
U čemu bi ti surađvala sa Milanom, New Yorkom???
U modi? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2009. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
No nije u tome problem problem je to što se roditeljima ne da odnosno ne žele otkidati od svojih užitaka pa iz tog razloga prave manje djece!!![/b]

na koje to roditelje misliš? koji prihodbeni razred pri tome imaš na umu? misliš da roditelji štede na svome djetetu? štede li tvoji na tebi? treba biti pametan i jako odvagnuti kad se i što može djetetu priuštiti,što mu je doista potrebno a što već prelazi u luksuz.
ako misliš da je sebičnost razlog za niski natalitet ne znam u kojoj zemlji ti živiš i koliko zarađuješ...
ne govoriš iz pozicije roditelja pa je lako pametovati...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.07.2009. 0:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
No nije u tome problem problem je to što se roditeljima ne da odnosno ne žele otkidati od svojih užitaka pa iz tog razloga prave manje djece!!![/b]

na koje to roditelje misliš? koji prihodbeni razred pri tome imaš na umu? misliš da roditelji štede na svome djetetu? štede li tvoji na tebi? treba biti pametan i jako odvagnuti kad se i što može djetetu priuštiti,što mu je doista potrebno a što već prelazi u luksuz.
ako misliš da je sebičnost razlog za niski natalitet ne znam u kojoj zemlji ti živiš i koliko zarađuješ...
ne govoriš iz pozicije roditelja pa je lako pametovati...
Pa čuj govorim iz onoga što sam imao prilike vidjeti, a to je da roditelji sa jebačkim primanjima, imaju po jedno EVENTUALNO dvoje djece, a oni nižeg imovnog stanja po 3-4 I NIŠTA IM NE FALI!
Zatim imam prilike vidjeti kako mladi parovi se nežele odlučiti za brak, ja razumijem da novaca nema u izobilju ali neshvaćam da netko tko "fura" 7 godina i dalje želi biti sam i sl. nemoraš imati svatove od 500 ljudi, ostalo se sve da srediti.
NISAM RODITELJ. Govorim iz živih primjera koje svakodnevno imam prilike vidjeti.
Također puno puta imam prilike čuti i vidjeti kako ljudi neznaju granicu između luksuza i realnih potreba, no dobro svatko ima drugačiju granicu u svijesti između stvari koje su ti potrebne i onih koje nisu, stvar je u navici, što nemora značiti da je ona ispravna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.07.2009. 1:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
ako misliš da je sebičnost razlog za niski natalitet ne znam u kojoj zemlji ti živiš i koliko zarađuješ...
ne govoriš iz pozicije roditelja pa je lako pametovati...

Apsolutno da je sebičnost jedan od razloga.
Kako drukčije objasniti da u prosjeku ljudi sa boljim primanjima imaju manje djece od onih sa lošijim.
I to nije samo materijalna sebičnost nego je i stvar u tome da im se ne da baktati sa više djece(to se poglavito odnosi na žene).
A da ne govorimo o utjecaju poroda na liniju dotičnih dama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2009. 1:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › a zašto ne?? bolje da smo prijatelji nego neprijatelji. Volio bi da je moj grad prijatelj svake pripizdine na svijetu u kojoj ima dobrih ljudi.

Hajde neko pametan..svaka čast gaap
Nije li ono grad prijatelj onaj s kojim se razmjenjuju kulturološke,ekonomske,privredne i ine sitnice..to što je u ovom slučaju to Prizren ne znači da se nema što od navedenih stvari za razmjeniti.
kopile je napisao/la: ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
ako misliš da je sebičnost razlog za niski natalitet ne znam u kojoj zemlji ti živiš i koliko zarađuješ...
ne govoriš iz pozicije roditelja pa je lako pametovati...

Apsolutno da je sebičnost jedan od razloga.
Kako drukčije objasniti da u prosjeku ljudi sa boljim primanjima imaju manje djece od onih sa lošijim.
I to nije samo materijalna sebičnost nego je i stvar u tome da im se ne da baktati sa više djece(to se poglavito odnosi na žene).
A da ne govorimo o utjecaju poroda na liniju dotičnih dama.

ma to je zato jer ta vražija djeca čovjeku sve novce potroše Laughing
osobni odabir svakoga koliko će djece imati...ako se neko ne želi baktati s više djece njegova sloboda,bolje nego da ih zanemari..sve smo rodile i strašnooo smo debele Laughing

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.07.2009. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na stranu sad tko će bit slijedeći grad-prijatelj...

Mene zanima što Osijek čini da održi to prijateljstvo. Ne znam jesam li ikad čitao o nekoj studentsko-sportskoj razmjeni između npr. Osijeka i Lausanne.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2009. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Na stranu sad tko će bit slijedeći grad-prijatelj...

Mene zanima što Osijek čini da održi to prijateljstvo. Ne znam jesam li ikad čitao o nekoj studentsko-sportskoj razmjeni između npr. Osijeka i Lausanne.


Ne znam što Lausanne čini da održi prijateljstvo s Osijekom. Vjerojatno ništa. Jer gradovi prijatelji ničemu ni ne služe. Osim da na nekoj metalnoj ploči stoji s kim se prijateljuje, no te ploče ionako išaraju maloljetni i punoljetni delikventi.

Dakle, ova inicijativa Kramarića bezvezna je poput njegove vladavine. Ako se baš želi potruditi, Kosovari od šverca droge, oružja i cigareta imaju sasvim pristojan proračun, te se nitko ne bi bunio ako bi taj proračun trošili na, recimo, baranjsko vino.

Čitaju se ovdje i neki potpuno neinteligentni komentari. Nekima smeta što se prijateljstva šire prema istoku. Nevjerojatno! Što to ti "zapadnjaci" očekuju od zapadnih prijatelja? Da nam šalju devize? Ili kontejnere hrane, koju će onda likovi poput Keruma ili Jamba prodavati na pijaci, kao za rata?

Prijatelje bih tražio u Aziji, bivšim ruskim republikama, arapskim zemljama, crnoj Africi, Kini (teško u Kini, otkako je Đapić izignorirao kineskog veleposlanika)... Tamo još možda možemo nešto podvaliti i uzeti koji euro, tamo bi naše građevinske firmice možda i mogle sagraditi koji kvadrat betonskih stanova, možda tamo netko misli da su cipele iz Borova vrhunske kvalitete, a osječko pivo delikatesa sa zapada...

Podsjeća to na epizode kada mali kompleksaš sa kamenjara Bandić pohodi Beč, te se svaki put vraća impresioniran i s novim idejama. "Zagreb će biti kao Beč", viče Bandić, a Bečlije mu svesrdno nude suradnju (čitaj: prodaju svoje robe i usluge). Umjesto da prijateljuje sa Tiranom (uostalom, Zagreb je puno sličniji Tirani no Beču), mali kamenjarko bi na zapad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2009. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima dosta konkretnih ideja i prijedloga kako proširiti i intenzivirati suradnju s gradovima prijateljima, kako na polju kulture tako i na gospodarskom...vidjeti ćemo...treba to neko i odraditi...nisu tu niti sredstva u pitanju, nego više dobra volja....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.07.2009. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la (Pogledaj post): › osobni odabir svakoga koliko će djece imati...

@ela,
Ja se apsolutno slažem sa ovom tvojom izjavom!
No, zamjeram onima koji su odlučili imati jedno ili dvoje, da kasnije idu prigovarati kako će im doči ovdje netko s kosova i razmnožit se i sl.
Nije problem koliko će tko imati djece, to je svačija privatna stvar, no onda ta osoba nema šta kukat kada im netko preuzme zemlju visokom stopom nataliteta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2009. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la (Pogledaj post): › osobni odabir svakoga koliko će djece imati...

@ela,
Ja se apsolutno slažem sa ovom tvojom izjavom!
No, zamjeram onima koji su odlučili imati jedno ili dvoje, da kasnije idu prigovarati kako će im doči ovdje netko s kosova i razmnožit se i sl.
Nije problem koliko će tko imati djece, to je svačija privatna stvar, no onda ta osoba nema šta kukat kada im netko preuzme zemlju visokom stopom nataliteta.


Slažem se, i dodao bih da takva osoba nema pravo kukat kada nema kome predavati u školi jer su upisana jedva dva razreda, kad joj nitko ne dolazi na koncerte ili predstave (iz razloga što nema ljudi, ne zato što su loše), ili kad na bilo koji drugi način nema kome ponuditi svoje usluge.

Mislim da bi se stoga moralo nešto pod hitno poduzeti da se ljudima barem prezentira kakva nas budućnost očekuje ako se ovakvi demografski trendovi nastave. Oprostite ako sam s tim već dosadan i ako sam sišao s teme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: