Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na javnoj dražbi tvrtke Škaromoto nijedan kupac

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2006. 9:53 
Naslov:  Na javnoj dražbi tvrtke Škaromoto nijedan kupac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako bi prinudno naplatili navodni dug osječkog privatnog poduzetnika Miroslava Škare prema Kinematografima Osijek za kupnju zgrade bivšeg kina Narodni, osječki Općinski sud je raspisao ovrhu njegove tvrtke Škaromoto d.o.o. putem javne dražbe. No, ona nije održana jer se u zakazanom terminu, u 10 sati, u sjedištu tvrtke nije pojavio niti jedan potencijalni kupac.

Tako su sudski ovršitelj Ivan Samardžić i odvjetnici obje strane - Branko Rabar u ime Kinematografa i Berislav Kopf u Škarino ime - samo potpisali zapisnik i otišli. Druga javna dražba, doznajemo, bit će zakazana u veljači, a datum će se odrediti naknadno.

Spor se vuče još od 1998.

Riječ je o sporu koji se na sudu “vuče” već pet godina. Škaro je, naime, još 1998. od Kinematografa kupio zgradu zatvorenog kina Narodni u Strossmayerovoj 134, gdje je potom otvorio auto-salon, a tu je i sjedište tvrtke. Iako je ugovor o kupnji bio sklopljen na tadašnjih 211 tisuća DEM, Kinematografi terete Škaru da im je isplatio samo polovicu iznosa, ostavši dužan 105.500 DEM plus kamate. - Prema grubom izračunu, ukupan iznos duga dosegao je gotovo 800 tisuća kuna. Ovrha je već pokušana na nekoliko načina, ‘sjedanjem’ na žiro-račun tvrtke i drugo, no nije uspjelo. Sada smo morali pribjeći ovoj mjeri - objašnjava odvjetnik Ivica Kovačev koji zastupa Kinematografe.

Škaro proziva Mladena Guština

Poduzetnik Miroslav Škaro taj dug, međutim, negira i tvrdi da je Kinematografima isplatio sve što je morao nakon kupnje zgrade.

Još 1997. sam s Mladenom Guštinom, današnjim većinskim vlasnikom Kinematografa, sklopio ugovor na osnovi kojega sam mu posudio 65 tisuća DEM. U ugovoru stoji da, ako mi ne vrati taj novac u roku od tri mjeseca, on ostaje kao prva rata za kupnju zgrade kina Narodni. Novac nije vraćen, a u transakciju se treba računati i da je jedan, 40 tisuća DEM vrijedan dio zemljišta, na kojoj je ta zgrada, već bio moj. Ostatak od 105.500 DEM isplatio sam Kinematografima nakon kupnje zgrade, znači ja sam čist! Dakle, ne dugujem ja, nego Guštin koji novac nije proslijedio Kinematografima i s kojim se sudim već 5-6 godina - iznio je ljutiti Škaro.

Prozvani Guštin, koji živi i radi u Zagrebu, jučer nam je ostao nedostupan.

Autor: Tomislav Levak
Prenosimo s www.jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: