Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kinezi i trgovina organima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2009. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la: ›
saba je napisao/la: ›
Obje priče su provjerene


ne nisu, jer se nikada nisu ni dogodile...

http://www.southparkstudios.com/episodes/187260/


Gum pogledaj moj avatar...osijek031.com smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2009. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo su priče za zastrašivanje male djece, nekada su to bile babaroge, sad su Kinezi koji trguju organima...
Kao prvo: presadnju i "ugrađivanje" organa moraju obaviti timovi liječnika i cijeli proces je mukotrpan, zahtjevan i težak. Ponekad potraje i godinama dok se za oboljelog nađe podudarno tkivo i nevjerojatno je da netko lovi ljude po ulici kako bi im priučeni majstori izvadili organe za koje nemaju pojma kog su tipa, kome bi ih presadili, nego ih samo trpaju u duboko zamrzavanje i čekaju prodaju... Ne ide tako... Na transplantaciji rade čitavi timovi stručnjaka ne samo kirurga nego im prethode opsežne obrade i ispitivanja (histološke, genetičke, hematološke, mikrobiološke i što ja znam kakve sve ne), potrebna je povezanost i umreženost kao i dobra oprema, laboratoriji, lijekovi itd, itd. U nekim zemljama to rade u poluilegali (znam jedan slučaj kad je čovjek išao u Indiju kupiti bubreg), ali i tamo se to radi u bolnicama i prethodno se provode pretrage , a tek kad se nađe pogodan donor - radi se zahvat (iako donor zapravo prodaje organ za novce, nekih 10 000 US$). Također se čeka na organ dok se sve ne obavi. Ne misli valjda netko da ljude bezveze rezuckaju i premještaju organe?! Koja bi još budala platila za nešto tako neozbiljno i stavila život na kocku?!
Dakle: bolje djecu plašiti kineskim igračkama nego trgovcima organa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
gum099 je napisao/la: ›
saba je napisao/la: ›
Obje priče su provjerene


ne nisu, jer se nikada nisu ni dogodile...

http://www.southparkstudios.com/episodes/187260/


Gum pogledaj moj avatar...osijek031.com smile



prejebeno:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.06.2009. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sad im je i predsjednik dosao po robu ? njega sigurno carinici nece pregledavati ...pa ce odnijeti sve te organe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2009. 21:11 
Naslov:  Re: Kinezi i trgovina organima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isuse i ja se još čudim što Milanu tarotu telefon zvoni cijelu noć Laughing O Bože osijek031.com smile

(hoće biti kakvo organizirano spaljivanje vještica na Trgu? Vjestica Laughing )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2009. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]

osim toga, organi moraju biti izvađeni na stručan način, ne čakijom za svinjokolju capnut renalnu arteriju pa kak bilo..
[/quote]

možda koriste shogun noževe od nehrđajućeg inox čelika...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.06.2009. 22:51 
Naslov:  Re: Kinezi i trgovina organima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pokušaj nekog da dksireditira kineze(ako uopće ima šta diskreditirati) a hvala bogu barem pola grada će popušit ovakve fore.
od ovog bi mi nevjerovatnije zvučala jedino priča da im je roba kvalitetna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2009. 0:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aisha je napisao/la: ›
fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): ›
Aisha je napisao/la: ›
Stvarnost:

Nikada se nije dogodio ovakav slučaj.

Najprije, zabranjena je ilegalna trgovina organima, Drugo, s obzirom na složenost transplantacijskog postupka, ovakav je događaj praktično nemoguć. Postupak određivanja podudarnosti tkiva davaoca i primaoca, potreba za visokoobrazovanim liječnicima i drugim medicinskim osobljem, kao i zahtjevi za visokom i suvremenom tehnologijom, čine tajnost takvog postupka nemogućim.


1. zato što je zabranjeno, ne može se dogoditi?!?!
2. misliš da je ljude koji izvode takve operacije briga za podudaranje tkiva primaoca i davaoca? Pa to je crno tržište, ne boca šardoneja sa kontroliranim podrijetlom

Ne kažem da je konkretno ova priča istinita, ali je moguća.


nisam autor tog članka, samo je kopipejstano i nigdje ne piše da ja mislim da se ne može dogoditi..

a što se tiče nepodudaranja tkiva.. svaki presađeni organ koji se nalazi u primaocu može izazvati reakciju presatka protiv primaoca, kao i imunoreakciju primaoca protiv presatka. presađeni organ se odbacuje i propada, a u slučaju da se na primaoca ne pazi 24 sata dnevno, to jest da nije pod strogom konrolom u bolnici, primaoc vrlo lako može umrjeti..
osim toga, organi moraju biti izvađeni na stručan način, ne čakijom za svinjokolju capnut renalnu arteriju pa kak bilo.. taj isti organ se zatim mora opet isto tako stručno presaditi u što je mogućem kraćem vremenskom roku, zato se takve operacije presađivanja obično i izvode sa oba pacjenta u dvije sale iste bolnice..

daklen, da, vjerojatno se negdje gdje se okupi tim stručnjaka sa svim mogućim instrumentima i na prikladnom mjestu može dogoditi da dođe do ovakvog slučaja pa da onda svi drže fige da je ukradeni čovjek kompatibilan sa primaocem..

ali nekak čisto sumnjam da 2 kineza il albanca il nebitno već koje manjine otimaju kupce, obavljaju cijeli taj postupak u podrumu u centru osijeka i onda ne znam šta rade s tim organima.. čuvaju u frižideru dok ne naleti netko ko je zainteresiran il šta?? prenerealno mi je to..


Pa nigdje nisi napisao da je kopipejst pa sam (whooa) zaključio da je to tvoja misao.
I zašto ne bi ljudi znali zanat, a bave se crnim poslom? Pa jel nije to inače čest slučaj? Ne samo u medicini, nego i recimo kod računala, farmacije i slično?
I ako je crno tržište, normalno da se ne traži 100% sigurnost i podudaranost. Bitno je da se organ nabavi. Otud i naziv ''crno'' tržište.
Rizično je.

Ne kažem da je ova priča istinita, ali je moguća. Valjda.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2009. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je urbana legenda Smile s obzirom da sam ja cuo pricu s frajerom Very Happy

tako da Smile

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2009. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

priče za malu djecu a malo grubljim riječnikom i obični rasizam. jel mislite da bi kinezi mogli tako šta napravit bez odobrenja osječke mafije

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fifa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 243
Lokacija: Osijek/Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam ja jedan bubreg na lageru.....vaš je za samo 3 roka po 30 000 € Laughing

_________________
The Todd accepts all applicants, regardless of age and disability. Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: ljubičasta sobica
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa nigdje nisi napisao da je kopipejst pa sam (whooa) zaključio da je to tvoja misao.
I zašto ne bi ljudi znali zanat, a bave se crnim poslom? Pa jel nije to inače čest slučaj? Ne samo u medicini, nego i recimo kod računala, farmacije i slično?
I ako je crno tržište, normalno da se ne traži 100% sigurnost i podudaranost. Bitno je da se organ nabavi. Otud i naziv ''crno'' tržište.
Rizično je.

Ne kažem da je ova priča istinita, ali je moguća. Valjda.


sori moj bed..
ostavila sam na početku posta link, pa sam mislila da će ljudi i kliknut na njega Smile
al doro, nema ni veze..

ne znam, opet kažem da mi je to nekako potpuno nerealno.. najviše mi je zapravo nevjerojatna činjenica da postoji interes za takvo tržište jer, evo polazeći od sebe, nikad ne bih dala tak neke velike pare za nešto što ne da postoji neka neodređena mogućnost da će taj organ propasti i ubiti me, nego je ta mogućnost 90%..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2009. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A šta kad si "čovjek odreže prst,pokupi ga iz prašine i onda mu ga kirurg još prišije"?

Moguće je vaditi organe na improviziranim mjestima,a onda ih dobro "uskladištiti" (led,tekući dušik, i ištatijaznamštasve).Bitno je da su organi živi.
A tko će ih kupiti? Pa stvarno glupo pitanje, kad su organi roba koja nedostaje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2009. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aisha je napisao/la: ›
fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa nigdje nisi napisao da je kopipejst pa sam (whooa) zaključio da je to tvoja misao.
I zašto ne bi ljudi znali zanat, a bave se crnim poslom? Pa jel nije to inače čest slučaj? Ne samo u medicini, nego i recimo kod računala, farmacije i slično?
I ako je crno tržište, normalno da se ne traži 100% sigurnost i podudaranost. Bitno je da se organ nabavi. Otud i naziv ''crno'' tržište.
Rizično je.

Ne kažem da je ova priča istinita, ali je moguća. Valjda.


sori moj bed..
ostavila sam na početku posta link, pa sam mislila da će ljudi i kliknut na njega Smile
al doro, nema ni veze..

ne znam, opet kažem da mi je to nekako potpuno nerealno.. najviše mi je zapravo nevjerojatna činjenica da postoji interes za takvo tržište jer, evo polazeći od sebe, nikad ne bih dala tak neke velike pare za nešto što ne da postoji neka neodređena mogućnost da će taj organ propasti i ubiti me, nego je ta mogućnost 90%..


Vjerovatno ćeš uzeti organ za koji je 90% sigurno da ti neće odgovarati, ako recimo umireš i imaš 10% šanse da preživiš bez tog organa.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2009. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bokte ko da je krada organa nes lagano pa moze bilo ko to Very Happy

trebas nekog ko zna to izvadit, trebas negdje uskladistit (tekuci dusik nije lako nabavit, led bez super nekog hladnjaka je takoder lose)

pa nije to ubodes izvadis i odes

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: