Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ustavni sud poništio zabranu rada nedjeljom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.06.2009. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene u cijeloj toj prici fascinira kako hdz svojim zakonima pokusava unistiti dvije grane gospodarstva. Trgovinu i ugostiteljstvo.

Prosvjetu i zdravstvo su vec sredili, a poljoprivreda se jos nesto malo koprca ali nece dugo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.06.2009. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mrzim ovu državu i sve vezano uz nju, a u to ulaze i nesposobni govnari na čelu iste koji ne znaju jel bi pišali il srali pa ih sukladno time treba sve skupa objesit o najveći hrast il bukvu i kad im popuste guzični sfinkeri da budu do grla u svojim govnima s jezikom vani i okrenutim očima serem im se u čarapu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2009. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SheOs je napisao/la: ›
vlale je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
Trgovci nisu neka posebna kasta koja ne smije raditi nedjeljom. Ne razlikuju se od mnogih drugh koji rade nedjeljom.

upravo to je i moje razmišljanje...po ovom (na svu sreću neustavnom) zakonu jedino su trgovci bili "povlašteni" i to stvarno nije uredu...

evo ja se upravo spremam na posao, moja firma ne radi ni subotom ni nedjeljom, ali danas nam je radni dan jer posla ima...sutra isto tako...ali ja ću dobiti za danas 35% više, sutra 50% više nego običnim radim danom (na svu sreću mojoj firmi nije potrebna inspekcija da bi me platili)...
i to je ono na što bi država trebala obratiti pozornost...na poštenu isplatu zarađene plaće, nikakvo zabranjivanje rada

nek inspektori zarade svoje plaće


O tome mi pričamo. Neka se radi, ali i plati. U tom slučaju, problem ne bi postojao sigurna sam u to. Evo gledam platnu listu prijateljice koja radi u trgovini. Pišu joj blagdani, čak i iznos, ali bankovni račun govori drugačije. Da taj novac jednostavno nije uplaćen.


zašto to tvoja prijeteljica lijepo ne prijavi...i svi radnici koji su na takav način izrabljivani se trebaju pobuniti...boriti se za sebe, a ne samo šutiti da bi se posao "zadržao"...čemu ako posao nije valjano plaćen
teba se boriti za vlastita prava ako su ona uskraćena

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: