Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Organizirana prostitucija maloljetnica iz osječkog Doma za odgoj djece i mladeži[Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2009. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majaazdaja je napisao/la (Pogledaj post): › ovo je PRESTRASNO !!!
zanima me tko ce sve odgovarati i dali hoce uopce..


kolko sam upucen po nasem zakonu jedino ko moze odgovarat je osoba koja im je bila kao svodnik i kao nagovarala na to

takav nam je zakon i jbg

vj ce najebat ovi sto su radili u domu iako ako nisu bili suucesnici u tome, oni nemogu bit krivi nikako

rade vrlo zahtjevan i neprivlacan posao, i jednostavno nemogu bokte oni čipirat tu djecu i držat ih pod staklenim zvonom

svi koji su bili klijenti jedino mogu bit izvedeni pred javni sud da ih se ocrni u javnosti i da zbog toga poslovno politiciki ili kako vec propadnu

a cinjenica je da ovo sto ingo kaze, kada bi se legalizirala prostitucija kao npr u madarskoj, australiji, nizozemskoj - moglo bi se to kontrolirat barem donokle, i trafficking zenama bi se vj smanjio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2009. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, vise nemos ni platit za seks s maloljetnicom, a da ne zavrsis na naslovnici nekih novina...
Sramota!

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la (Pogledaj post): › Ako neko pristane na ovo za cijenu ovakvu kakva je,moje osobno mišljenje je da ga samo jako velika muka može natjerati na to.Najžalosnije je meni u cijeloj toj priči što su tamo ta djeca trebala biti zaštićena jer su tamo zbog nikakve ili nepostojeće roditeljske skrbi-a oprostite takvi su najbolja lovina,ovakvim i sličnim moronima,dakle te djevojke u principu nemaju kuda,kako i s kim ,jer se uvjek nađe neki negativac da dodatno iskoristi njihov loš položaj.
A što je sa odgojiteljima dotičnog doma?Jer po meni su i oni u ovoj priči podbacili sam naziv zanimanja govori što bi trebali raditi.
sa 14 godina nebih bas osuđivala u nihovoj situaciji koji im je film bio u glavi ..najlakše je suditi one najslabije.


@ela ... samo se djelomicno slazem stobom.

prvo, ne radi se o domu za nezbrinutu djecu ... tamo su djeca s poremecajem u ponasanju, delikventi i kriminalci. To je odgojna ustanova ... koja bi trebala biti blaza varijanta zatvora.

Cinjenica je da su uzroci njihovog ponasanja u losim obiteljskim odnosima.

Po meni, osnovni problem lezi u drustvu, koje danasnju djecu odgaja bez bilo kakvih tabooa. To je s jedne strane dobro, ali s druge strane, puno tih cura bi bilo severina i slicne. Danas curice skupljaju decke poput trofeja. Ako se posevi s 5 popularnih decki, ona svoj status u drustvu unaprijedi. Prije bi bila kurva.

Nadalje, sada ce se graktati na djelatnike doma. Oni ce na kraju najvise najebati, a ni krivi ni duzni. Da su tu djecu zakljucavali u sobe i nisu dopustali izlaske ... bili bi monstrumi, pa bi novine pisale o nehumanom postupanju prema sticenicima doma.

Ni roditelj ne moze paziti na svoje jedino djete 24 sata dnevno, i nezna hoce li se poseviti, drogirati ili raditi neke druge pizdarije. Kako su oni mogli paziti na svaku curu ? svakog decka ? Koje mehanizme kaznjavanja oni imaju ? Dodje im trudna djevojka ... i sta da oni rade ? mogu joj pomoci savjetom, razgovorom .. mogu joj zabraniti izlaske ... i to je to. Na njoj je da prihvati to ... ili da nastavi po starom. Ona je vec kaznjena boravkom na tom mjestu.

Vjerujem da je vecina tih djevojaka bila svjesna sto radi, i da to nije dobro. Isto tako vjerujem da one nisu bile prisiljene prostituirati se ... nego su htjele doci do novaca. Iako i to razumijem. Osim krova nad glavom, nesto odjece i hrane ... svi mi imamo potrebe za vise. Lijepe haljine, sminke, parfema ... Drustvo i okolina nas prisiljava da izgledamo kao manekenke sa naslovnica modnih casopisa, da budemo nesto vise, bolje, ljepse ...

Cijela ta prica, i sudbine te djece su tragicne i prepuna gorcine. U svemu tome, najveci krivci ... a to je ovaj olos koji je iskoristavao tu djecu ce se izvuci nekaznjeni.

Legalizacija prostitucije bi barem smanjila ovakvo iskoristavanje zena, ako nista drugo, dobile bi puno vise od 50 kn i kutije malbora.

ups moja isprika ,evo kad čitaš na brzinu Embarassed ,shvatih da se radi o Domu u Ružinoj ulici ,po meni su prvi i isključivi krivci roditelji,i kad bi moje završilo na Vinkovačkoj prvi krivac bih bila ja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2009. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel znate sto je meni tu najzanimljivije?

Cinjenica da se ovdje radi o djecici koja su u to krenula sa 15 godina....

I najjaci su mi ovi filozofi ovdje koji pricaju o legalizaciji prostitucije i kojekakvim "velikim" teorijskim rjesenjima a zaboravlja se da kad imas 15 godina malo drugacije gledas na svijet oko sebe i nije bas da si najjaci u "glavi" u tom periodu...

Bas zbog toga ovoj se djeci trebala pruziti najbolja moguca skrb kao i zbog cinjenica da dolaze iz problematicnih obitelji s katastrofalnom situacijum za koju ta jadna djecu NISU NI NAJMANJE KRIVA!

Ako je rjesenja, kao po nekima ovdje sto pisu, legalizacija prostitucije kako bi se lagano "rjesio" taj problem tako sto bi se toj djeci prestalo pokusati usaditi barem trunka vrijednosti sto je zadaca njihovi obitelji koje su ih napustile zbog tko zna cega (mislim intelektualno napustile a ponekad i stvarno) onda jebo ja te ljude i njihov svjetonazor.
Kako samo mogu odustati od djece koja nisu kriva ni za sto?!?
I sto je najbolje jos neki pokusavaju suptilno obraniti te ugledne gradjane!!

Jednostavno neznam sto reci na neka misljenja ovdje...

Gospoda draga, ljudi koji bi se trebali brinuti za drzavni sustav da profunkcionira oni su iskoristili njegovu najvecu slabost, brigu za maloljetne osobe, i to na najgori moguci nacin...

I sta sada...?

Ono sto je najgore sada je to da se ta imena nikada nece saznati javno... vidjet cete to.
Odredjene stvari ce se dogoditi u nekim slojevima naseg drustva po nasem najboljem receptu (sagni glavu, suti, neka te nigdje nema neko vrijeme) i sve ce biti super. Curice ce biti proglasene promiskuitetnima za sto ce se okriviti losa drzavna briga za njih, poslat ce se ostra nota u sabor kako se skrb za maloljetne treba hitno popraviti, donijet ce se neka kvazi odredba (ne mislim cak ni da ce poostriti zakon) da se to "popravi" i ludnica!
Svi sretni i zadovoljni, "jake i postene" politicke snage u Osijeku ce biti zasticene, njihovi financijeri isto, djeca nevina, drzava popravila stvar sa kvazi-uredbom i to je to.
Mozda eventualno najebe samo onaj jadan policajac u tom svemu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uopće nije pitanje legalizacije prostitucije ili ne(ja jesam za legalizaciju jer mislim da je to najbolji način da se zaštite sve osobe koje pružaju usluge, prvenstveno od kojekakvih svodnika). Možemo legalizirati prostituciju, ali ne maloljetničku i ne znam da li je to igdje na svijetu legalizirano. Ne znam kakva je to nebulozna definicja starijih i mlađih maloljetnika, ona sa 15 godina je dovoljno zrela za bavljenje prostitucijom, ali nije dovoljno zrela da npr. glasa na izborima, da samostalno upravlja automobilom, da osnuje bračnu zajednicu, kada čujemo da je netko u toj dobi ostao u drugom stanju onda su najčešći komentari o roditeljskoj krivnji, sada su odjednom maloljetnici odgovorni jer netko više žali par matorih impotentnih smrdljivih gadova nego djecu
(a najgore je što te gadove još i zakon štiti, kao da su oni koji su donosili i glasali za takve zakone i sami izgmizali iz iste baruštine).
Drugo, ovdje se radi o ORGANIZIRANOJ prostituciji, pa vas molim da mi netko objasni kako se to skupina maloljetnica mogla organizirati i sama doći do "utjecajne klijentele"? I tko tvrdi da se ovo ne događa i po školama i đačkim domovima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 17:43 
Naslov:  Re: Organizirana prostitucija maloljetnica iz osječkog Doma za odgoj djece i mladeži[Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče tih cura, mislim da je čitav njihov život jedna velika tragedija, jer vjerojatno ne bi bile na takvome mjestu da su imale ikakav normalan život i djetinjstvo. Jedna od svodnica je i majka jedne štićenice, što govori dovoljno iz kakvih obitelji dolaze takva djeca, i zato su mi grozni oni komentari gore "tko jebe male glupače, same su htjele i sl." S obzirom da je pozadina ove a i njihove životne priče sigurno takva da se normalnom čovjeku kosa digne na glavi, ne mogu shvatiti ljude koji su u stanju tako nešto izjaviti.
S druge strane, najviše bih osudila takve ljude, ako ih se uopće može nazvati ljudima, jer su takvi ljigavci i jadnici, koji su naručivali za seks petnaestogodišnjakinje iz doma, vjerujem da su svi kod kuće uzorni očevi. Po meni su oni jednako krivi i ljigavi kao i ovi koji su ih podvodili, još i gore. Ti usrani svodnici, koje bi trebalo kazniti pozamašnim zatvorskim kaznama, rade to iz svoje ljigave materijalne koristi, ali ovi... Rade to iz svojih iskvarenih, bezobzirnih i neljudskih pobuda. Fuj, nadam se da će im se objaviti imena, iako čisto sumnjam nekako u barem takav djelić pravde.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2009. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slazem se u potpunosti sa zadnja dva posta...

Bio sam sokiran kada se saznalo sto se dogadja u tom domu al sada me stvarno strah kao sto kaze Rodjena u Osijeku sta je sa ostalim institucijama.

Najiskrenije mozemo mi tu svasta pricati u Osijeku da se dogadja i stvarno bi nadosli na svakakve stvari al za ovo bi ruku u vatru stavio da toga kod nas nema... al eto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2009. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

karamba je napisao/la (Pogledaj post): › Jel znate sto je meni tu najzanimljivije?

Cinjenica da se ovdje radi o djecici koja su u to krenula sa 15 godina....

I najjaci su mi ovi filozofi ovdje koji pricaju o legalizaciji prostitucije i kojekakvim "velikim" teorijskim rjesenjima a zaboravlja se da kad imas 15 godina malo drugacije gledas na svijet oko sebe i nije bas da si najjaci u "glavi" u tom periodu...


ti si samo procitao zadnju recenicu mog posta ? jelda ?

i to nisu djecica. Djecica su u ruzinoj, u vinkovackoj su delikventi.

Ja sam jasno rekao da je uzrok takvog ponasanja stanje u drustvu, i da samo to djelovanje moze poboljsati situaciju. Legalizacija je samo usput spomenuta, jer bi se time smanjila potraznja za crnim trzistem i iskoristavanje zena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Omnia
Offline
Ukupno postova: 126
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.06.2009. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ono sto se nitko ne zapita koja je od njih svjesno sirila bolest koju ima i presucivala klijentima, znam da je i takav scenario moguc

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2009. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sorry Ingo nisam nista lose mislio ali sam se samo osvrnuo na tvoj dio o legalizaciji prostitucije a ostatak je moje nekakvo razmisljanje koje je, naravno, podlozno raspravama kao i svacije drugo.
Ja nisam sklon njih zvati delikventima zato sto su maloljetni i kao takvi su i po zakonu a i po mom nekakvom razmisljanju ograniceno odgovorni za svoje postupke.
Slazem se s tobom da je kriva okolina a najvise njihovi roditelji koju su, ili namjerno ili nesrecom, tako djelovalii na svoju djecu pa su ih izlozili ovakvoj okolini.
Jedino se neslazem da su delikventi bas zbog ovoga stosam sada napisao, za mene je delikvent moze biti osoba koja je po zakonu punoljetna i samim time se od nje ocekuje da razmislja svojom glavom i onda ako svjesno radi ovakove ili druge stvari onda je ona delikvent i zato treba odgovarati.
A kao sto sam rekao ja sam samo komentirao legalizaciju prostitucije po nekom svom svjetonazoru i sorry ako si se osjetio prozvan za sve ostalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.06.2009. 7:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I koja su to 2 pedofila-političara na kraju???
Čemu skrivanje???

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2009. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › I koja su to 2 pedofila-političara na kraju???
Čemu skrivanje???


Alo jel ti čitaš što se piše Smile
Današnji Glas vrišti: Maloljetnice: Platili su nam da optužimo političare"

Meni ovo najviše liči na unutarstranački obračun Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.06.2009. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alo jel ti čitaš što se piše Smile
Današnji Glas vrišti: Maloljetnice: Platili su nam da optužimo političare"

Nečitaju svi Glas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2009. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tibit2009 je napisao/la (Pogledaj post): › Alo jel ti čitaš što se piše Smile
Današnji Glas vrišti: Maloljetnice: Platili su nam da optužimo političare"

Nečitaju svi Glas!


Nisam samo na Glas mislio.
Sinoć smo o tome pisali na forumu (objavili Index, Večernji.hr...)
Faber demantirao jutarnji, pojavilo se puno nelogičnosti.
Još jedan dokaz senzacionalizma Drage Hedla i Jutarnjeg.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2009. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

D.K. i J.Š. - HDZ
Tekst je potpisao Hedl, a kako je općepoznato da je Hedl plaćenik HDZ-a nebi me čudilo da je sve namještaljka tj. unutarstranački obračun HDZ-ovaca. Tim više što Kosorica najavljuje žestoke kazne.


Zadnja promjena: pernabukano; 15.06.2009. 9:48; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: