Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pacijente poslali kući jer je uređaj opet u kvaru!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2009. 9:00 
Naslov:  Pacijente poslali kući jer je uređaj opet u kvaru!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je novi linerani akcelerator za zračenje onkoloških bolesnika prema najavama ministra zdravstva Darka Milinovića u KB Osijek trebao stići još u ožujku, pacijente osječke bolnice i dalje zrače uređajem starim 12 godina. Riječ je o uređaju koji je češće pokvaren nego ispravan, pa terapija najtežih bolesnika sa zloćudnim tumorima ovisi o servisiranju i popravcima. Inače, na ovom se uređaju, prema tvrdnjama iz KBO-a, dnevno zrači između 60 i 80 pacijenata.

- Moja 75-godišnja majka operirala je prije godinu i pol tumor na maternici, i od tada liječi se zračenjem na lineranom akceleratoru koji je češće pokvaren nego ispravan pa su nas svako malo zvali da nas obavijeste da se terapija odgađa. Pitam se koliko je kvalitetno liječenje koje se češće odgađa nego provodi, priča kći pacijentice. U četvrtak su prvi pacijenti za zračenje u KBO stigli već u osam sati da bi osoblje bolnice oko 9 sati pacijente obavijestilo da se uređaj mora ohladiti.

- U 9,30 obavijestili su nas da je uređaj pokvaren, te onaj tko želi može čekati servisera. Bilo je tamo ljudi u jako teškom stanju koje je vozilo Hitne pomoći dovezlo iz Našica ili Đakova, te su ostali čekati. No, u podne su svima rekli da majstor ipak neće doći, te neka idu kući. Šokirana sam takvim ponašenajem prema pacijentima, priča ogorčena čitateljica. U ravnateljstvu KBO-a napominju kako je uređaj svakodnevno u pogonu gotovo 12 sati, a na zračenje dolaze pacijenti od Novske, Požege, Virovitice, Slavonskog Broda, Vukovara i Vinkovaca do bosanske Posavine, jer u tamošnjim bolnicama nema takvog uređaja.

Osim što je aparat star i preopterećen, postoji samo jedan ovlašteni serviser u državi, a linearni akcelerator prosječno je godišnje izvan uporabe 40 dana. Zanimljivo je i da kada novi uređaj dođe prvo će biti nužno educirati djelatnike, pa će njegovo korištenje započeti tek kroz šest mjeseci.

- Obećano nam je da će novi uređaj stići, ali zašto još nije stigao, ne znamo. Sve ovisi o Ministarstvu zdravstva, kometirao je dr. Tonči Mišević, zamjenik ravnatelja KBO-a. Cijena novog linearnog akceleratora je 20 milijuna kuna.

Piše: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Jasmina Gorjanski/arhiva 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sasvim normalno za KBO
rutina je uzimati brojeve mobitela pod izlikom da će vas nazvati ako bude mjesta za raniju pretragu, ali zapravo vas samo zovu da otkažu pretrage

lijepo osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrav bolesnom ne vjeruje....ne samo to..već su bolesni ljudi smetnja društvu...kvare zdravu statistiku grada...
Sramota...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lisica
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2009. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

" U 9,30 obavijestili su nas da je uređaj pokvaren, te onaj tko želi može čekati servisera. Bilo je tamo ljudi u jako teškom stanju koje je vozilo Hitne pomoći dovezlo iz Našica ili Đakova, te su ostali čekati..."

ocito neznas ni cemu sluzi linearni akcelerator...to je jednako onome da si napisala na traumi se pokvario aparat za kavu, ljudi nisu mogli biti zbrinuti...a za ljude u jako teskom stanju...ionako im lin.akc. nebi olaksao situaciju... novinari ipak sve znaju hahahahaha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2009. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lisica je napisao/la (Pogledaj post): › " U 9,30 obavijestili su nas da je uređaj pokvaren, te onaj tko želi može čekati servisera. Bilo je tamo ljudi u jako teškom stanju koje je vozilo Hitne pomoći dovezlo iz Našica ili Đakova, te su ostali čekati..."

ocito neznas ni cemu sluzi linearni akcelerator...to je jednako onome da si napisala na traumi se pokvario aparat za kavu, ljudi nisu mogli biti zbrinuti...a za ljude u jako teskom stanju...ionako im lin.akc. nebi olaksao situaciju... novinari ipak sve znaju hahahahaha


...JOJ, što mrzim kad ljudi nemaju pojma o čemu pišu i vole se praviti pametni....kao prvo, izboldani dio teksta je novinarka CITIRALA čitateljicu (znaš, zato je tekst u italic fontu - da malo više čitaš, znao/la bih jednu takvu banalnu stvar)...kao drugo, zašto bi svi morali znati što je linearni akcelerator?....dovoljno je saznanje da je stalno u kvaru, a očito je potreban pacijentima....za razliku od cafe-aparata...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2009. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lisica je napisao/la (Pogledaj post): › a za ljude u jako teskom stanju...ionako im lin.akc. nebi olaksao situaciju... novinari ipak sve znaju hahahahaha
poanta je u tome da su jako bolesni ljudi putovali u osijek da bi dosli na terapiju, cekali satima i onda sve uzalud... zelim ti da obolis od raka, pretvoris se u kost i kozu sto od bolesti sto od lijecenja, lezis nepokretna u krevetu (jer si toliko slaba da se ne mozes micati) i da te onda vozaju okolo i zajebavaju - mozda cu ti se veselo nasmijati u facu kad te sretnem.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.06.2009. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Vi koji ulazite, ostavite svaku nadu !


bi trebalo stajati na ulazu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kapetan
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2009. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosna je ta naša bolnica; netko meni blizak leži tamo i hitno je trebao na CT koji je tek popravljen i naručili ga tek za tjedan dana iako se radi o jako opakoj bolesti. Srećom uspjeli smo to nekako progurati da se odmah napravi ali prejadno je da teško bolesni ljudi moraju tražiti pomoć utjecajnih ljudi kako bi ih liječili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ct za tjedna dana
to je neka opaka štela

što je to uređaj za magnetsku rezonancu? @lisica??

ne znam, i ne zanima me. ali znam da snima meka tkiva koje ne može rentgen i da daje točno stanje organizma i da se mora čekati 3mj ili keširati privatno 1600kn.

hoću li ozdraviti nakon snimanja MR??? naravno da neću, ali će doktori točno znati što mi je, a ne da se vučem po gradu još mjesecima ne znajući što mi je s zdravljem

a CT i KBO, bolje ne pričati koliko im ne-radi

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

radi CT, što pričate?
jel znate da vas jedna kura CT-a ozrači kao 300 rtg srce/pluća?
a magneta sad ima 2, ali se žalite dragom ministru koji je uveo "centralno naručivanje" pa se sad više ne čeka 2 mjeseca nego najmanje 4-5.
a što se tiče ovoga "mom nekom je bilo hitno", vi niste tu da kažete dal je hitno nego doktori. i basta više.
svima je uvijek nešto hitno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ako te doktor naruči na MR očito da je hitno, jer nikome se ne šeće po bolnici, a MR se ne koristi za dijagnozu prehlade

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kapetan
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2009. 7:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kudjaokomtiskokom je napisao/la: ›
a što se tiče ovoga "mom nekom je bilo hitno", vi niste tu da kažete dal je hitno nego doktori. i basta više.
svima je uvijek nešto hitno.


Na žalost završilo je smrtnim slučajem tako da je ipak bilo i više nego hitno, možda čak i prekasno zbog debila koji tamo rade (čast rijetkim iznimkama)! Ali to je ipak naša bolnica, gotovo svi pacijenti bi komotno mogli dići tužbe zbog nesavjesnog obavljanja dužnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2009. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kapetan je napisao/la (Pogledaj post): › gotovo svi pacijenti bi komotno mogli dići tužbe zbog nesavjesnog obavljanja dužnosti.

pored najnovije afere sa smrti porodilje, sad sam čula da su nedavno jednoj zaboravili kliješta u trbuhu prilikom carskog reza, ali to nije procurilo u javnost

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2009. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glupi Milinović kaže neki dan kako je naš zdravstveni sustav najstabilniji. Ma debilčino jedna. Bitno da se ti brineš tko će pušiti, a tko ne. Taj uređaj za zračenje ima još u Rijeci, koliko ja znam. U Zagrebu se čeka 2-3 mjeseca. Jel to normalno?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: