Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kvar na klimi uzrok požara u Domi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 17:30 
Naslov:  Kvar na klimi uzrok požara u Domi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Požar u Robnoj kući „Doma“ uzrokovao je najvjerojatnije kratki spoj na stropnom klima-uređaju u Konzumovoj prodavaonici u podrumu objekta. Zaključili su to stručnjaci Centra za kriminalistička vještačenja „Ivan Vučetić“ iz Zagreba i PU osječko-baranjske, a potvrdio i Boris Banjan, zapovjednik Javne profesionalne vatrogasne postrojbe.

- U subotu sam pregledao prostor i na spuštenom stropu, gdje je ugrađena stropna klima, vide se betonske destrukcije. To znači da je temperature ondje bila više od 500 stupnjeva i da je tu bio centar požara. Vidi se i da je roba s gornjih etaža polica izgorjela odozgo, dok su donji proizvodi ostali neoštećeni. Požar smo zaustavili na trećini tog prostora i spasili skladišta, ali dim i vodena para napravili su višemilijunsku štetu, priča nam Boris Banjan.



Kaže i kako su stanari obližnjih kuća osjetili miris spaljene plastike već oko tri sata ujutro, a neki zaposlenici sjetili su se da su to osjetili još dan ranije, ali valjda je to bila nečija tuđa briga. Banjan ponovno upozorava na problem držanja prostora prohodnim, čistim i osvijetljenim, kako bi se u sličnim slučajevima oni koji se ondje zateknu mogli brzo evakuirati, jer s tog aspekta u „Domi“ je stanje bilo katastrofalno i čudo je što nitko nije stradao.

Instalacije u „Domi“ prilično su loše postavljene, u nju je uselilo desetak malih poduzetnika i svaki je radio vlastitu zaštitu od provale, te opteretio instalacije koje nisu predviđene za takva opterećenja i zapriječio kretanje vatrogasaca. Najveću štetu napravio je masni, čađavi dim i vodena para koji su se uhvatili na materijale, police i zidove objekta, pa će se sve morati obnoviti, no velik je uspjeh što požar nije otišao iz podruma.



Autor: Goran Flauder

Pročitajte i...
[05.06.2009.] Požar: robna kuća Doma!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marcipancic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mmmm...koliko je ono ljudi ostalo bez posla????...meni se više čini kao "prirodniji" način za rješavanje viškova...blejm it on d instalacije...savjest im je čista, a riješili se ljudi. amen.

_________________
I can resist everything except temptation.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dgo
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko znam, Konzum je sve radnike raspodjelio po ostalim svojim trgovinama. Bila danas u jednom "malom" konzumu i tamo naisla na zenu koja je radila u konzumu u domi i to mi je rekla.

_________________
Pusti neka oci govore..........
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dgo je napisao/la: ›
Koliko znam, Konzum je sve radnike raspodjelio po ostalim svojim trgovinama. Bila danas u jednom "malom" konzumu i tamo naisla na zenu koja je radila u konzumu u domi i to mi je rekla.


Svejedno, ne možemo isljučiti moguće faktore: reptile, albansku mafiju i Sanadera koji želi da sve trgovine u os-u izgore...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao da Super gori...nešto me podsjetilo...A šta je ono bilo... Idea

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2009. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A onda je svizac...

Mazanje očiju.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: