Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog vandala Mačkamama ostala bez svojih mačaka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2009. 10:49 
Naslov:  Zbog vandala Mačkamama ostala bez svojih mačaka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spomenik Paulini Herman, poznatijoj kao Mačkamama, prije gotovo tri godine postavljen na kružnom toku u Vinkovačkoj ulici u Industrijskoj četvrti, stanovnicima ove gradske četvrti, ali i ostalih dijelova grada poznat je po zanimljivom prikazu te ekscentrične osječke plemkinje.

Naime, statua grofice izrađena je od slavonske hrastovine te okružena s nekoliko drvenih mačaka koje je Paulina Herman udomljavala, a zbog čega je i dobila popularni nadimak. Posljednjih je mjeseci, međutim, većina mačaka oko spomenika "odlutala" u nepoznatom pravcu i to vjerojatno zahvaljujući, kako objašnjava Tino Lončar, predsjednik Vijeća GČ "Industrijska četvrt", obijesnoj mladeži.

- Spomenik je, nakon restauracije i ostalih potrebnih zahvata, napravljen tako da može izdržati i desetak godina, no protiv krađe i vandala koji nemaju pametnijeg posla teško se boriti, objasnio je Lončar.

Sa slučajem krađe dvije ili tri mačke koje su bile postavljene oko spomenika je upoznat, no, kaže, da na sastanku Vijeća zasad nije spomenuta ova problematika niti je zatražena njihova ponovna izrada.

- Četvrt ima drugih prioriteta, no pozabavit ćemo se i ovim problemom. Šteta nije velika, no ljepše je da spomenik bude potpun. Konzultirat ćemo se s autorom skulpture Matom Tijardovićem oko ponovne izrade mačaka - naglašava. Lončar kaže kako je Tijardović u počecima izrade spomenika imao ideju postavljanja velikog drvenog lava među mačkama, s obzirom na to kako je grofica Herman navodno i ovu divlju životinju držala kao kućnog ljubimc. No, prijedlog je bio odbijen jer bi to "ipak bilo malo previše". S obzirom na to da je prije nekoliko dana jedna starija gospođa, prema pričanju stanovnice obližnje Bosutske ulice koja se zatekla u blizini spomenika, u "pola bijela dana" pokušavala odnijeti jednu od preostalih mačaka, veliki (i znatno teži) lav više se i ne čini kao tako loša ideja.

Autor skulpture Mačkamame, kipar Mato Tijardović, kaže da su jednoj drvenoj mački huligani potrgali uši. Ta je mačka pronađena, nalazi se u depou Unikoma, a Tijardović će je najvjerojatnije sljedeći tjedan restaurirati.
- Zgrožen sam i šokiran razmjerima vandalizma. Smatram da je jedini način zaštite od takvih nedjela postavljanje vidonadzora oko skulpture. Upravo je iz sigurnosnih razloga oštećeni kip ostavljen u depou", kaže. Oko skulpture bila su tri kipa mačaka, dvije su vraćene, a treća će biti postavljena nakon restauracije.(V.L.)

Piše: Biljana Božić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Steam/arhiva 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.06.2009. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma treba postaviti kamere,pa meni nije jasno koji to retardirani debili mogu to napraviti!eto, garant imaju 14-15 godina, stali su na čep od piva i kao napili se pa ajmo ukrast mačke, mislim to je prestrašno!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda nekom dosadili vrtni patuljci ili kameni lavovi...

policiju, pendrek i po bubrezima, kad ne može drugačije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2009. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la (Pogledaj post): › ma treba postaviti kamere,pa meni nije jasno koji to retardirani debili mogu to napraviti!eto, garant imaju 14-15 godina, stali su na čep od piva i kao napili se pa ajmo ukrast mačke, mislim to je prestrašno!




no, no, @Uma, nisu mladi uvijek krivi

Nandino je napisao/la: ›

S obzirom na to da je prije nekoliko dana jedna starija gospođa, prema pričanju stanovnice obližnje Bosutske ulice koja se zatekla u blizini spomenika, u "pola bijela dana" pokušavala odnijeti jednu od preostalih mačaka...



no, nema brige, ima mladež od koga učiti!

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Riješenje problema maloljetničke i ine delikvencije je preozbiljan, a da mu se ne bi posvetili s velikom pažnjom i krajnje ozbiljno i konstruktivno...kontinuirana suradnja svih nadležnih institucija u gradu je nužna da bismo ostvarili bilo kakav pomak u tome smislu. Niti jedna gradska uprava tome nije dala iskrenu i potpunu pozornost, nema se volje mlade saslušati i podržati nego se njima koristi u dnevno-političke svrhe, a novci troše na nebitne stvari...savjet mladih je ustrojen (većinom) od predstavnika političkih stranaka što je loše rješenje, jer će se promjenom vlasti nastoji promijeniti odnos snaga, pa se i oni koji su ok mijenjaju zbog političke pripadnosti (to se još nije dogodilo, ali...) Uglavnom, nužne su promjene...ne želim da me se shvati pogrešno...niti u HSP-u nisam uspio u potpunosti nametnuti ove stavove, ali ću se za to uvijek boriti..projekt Ja volim Osijek je dobra osnova za daljnji nastavak afirmacije udruga mladih koje žele surađivati s Gradom i na taj način doprinijeti neposrednom kontaktu s upravom i realizaciju njihovih zamisli i ideja (a ima ih Smile ), prema tome javite se...za kavu (pivce) uvijek imam vremena...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2009. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je jako žalosno. Roditelji nisu odgojili djecu i djeca postala delikventi. A tek kada nastupe ove mlađe poslijeratne generacije, to će biti strašno. Ta djeca sa 9 godina psuju, drski su prema starijima, ne slušaju, prave nered, čak sam bio svijedok kada su starije susjede gađali kamenjem, i tek su prestali kada sam pozvao policiju pred njihovim očima. Za očekivati je da će ti isti sa 15 godina nositi pištolje u školu što će imati tragične posljedice. Djecu štiti zakon, ali to bi trebalo pod hitno promjeniti, jer to više nisu djeca, to su vragovi... Pa ih staviti u ustanovu zatvorenog tipa, a roditelja opaliti po đepu.

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2009. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nevjerujem ja da su djeca to napravila, to su neke pokvarene babe maznile da bi si mogle ukrastit bašču, kao što je i sama vidjela ova svjedokinja. Nisu uvijek djeca kriva za sve, malo ste se prenaglili, to su samo pretpostavke jer uvijek djecu povezujemo s nestašlucima, a u stvari ima i zločestih ljudi kojima bi ovakva glupost pala na pamet.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e tako tako heroina, baš sam to htio reć. nisu uvijek klinci baš za sve krivi

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.06.2009. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma treba im pičku razbit.. to nek mami po kući ide i nek joj razbija prozore, povraća po tepihu,piša u kut itd... Mislim nemam ja 220 godina(sam 22) al ja taka sranja nisam radio u životu niti radim pa to je NAŠ grad pička mu materina.. uh... sad sam se izlajo i necu imat nist za utakmicu večeras!!!!

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2009. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sa svog prozora vidim spomenik...i žao mi je što ga se tako uništava...isto tako,žao mi je što oni koji misle da mladi nisu uvijek tako grozni,ne žive na Vinkovačkoj ulici kojom redovito u noćnim satima haraju maloljetni delikventi iz obližnjeg popravnog doma...nije se jednom dogodilo da prevrću kante,da sjede na sred Vinkovačke pijani ko zmije,da se deru iz petinih žila i da lupaju po svakom prozoru...pa ne znam koga da osim one kleptomanijačke babe osudim osijek031.com smile

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2009. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marinoš je napisao/la: ›
sa svog prozora vidim spomenik...i žao mi je što ga se tako uništava...isto tako,žao mi je što oni koji misle da mladi nisu uvijek tako grozni,ne žive na Vinkovačkoj ulici kojom redovito u noćnim satima haraju maloljetni delikventi iz obližnjeg popravnog doma...nije se jednom dogodilo da prevrću kante,da sjede na sred Vinkovačke pijani ko zmije,da se deru iz petinih žila i da lupaju po svakom prozoru...pa ne znam koga da osim one kleptomanijačke babe osudim osijek031.com smile


treba te domce malo obuzdat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2009. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al majkemi...cure,tj.balavice napiju se od 2 piva i misle da je svijet njihov i sjednu mi na ćošak i cmizdre....ova povraća,druga prdi,treća smrdi,ma fuj...
a jednom je jedan išao isto ludo pijan i izokretao sve kante na Vinkovačkoj...e,onda sam popiiiii i nazvala murju...ok,bila sam i ja mlada ali brate,nikad nisam pravila takva sranja.mi smo otišli na promenadu,uzeli si cuge i otišli u Vegu i čagali dok nas starci nisu pokupili i odvezli doma autom...to sve ludo danas...

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
normabel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2009. 8:09 
Naslov:  Re: Zbog vandala Mačkamama ostala bez svojih mačaka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebali su stavit spomenik Ante Đapića,ipak je on prvi tamo provozao tramvaj a spomenik da je visok barem jedno 10 metara,tako da cijeli kružni tok bude u hladovini preko ljeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2009. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma i da su napravili u origninalnoj veličini,vjerovatno bi svaki dan bila pomračina Sunca od tog spomenika..hihihhihii..e jesam zloćesta....

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: