Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Iako nema dovoljno mjesta u kantini, učenicima zabranjeno objedovati u razredima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66009
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2009. 8:17 
Naslov:  Iako nema dovoljno mjesta u kantini, učenicima zabranjeno objedovati u razredima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U novoj Ugostiteljsko-turističkoj školi vrijednoj čak 44 milijuna kuna učenicima je zabranjeno objedovanje užine u učionicama i na hodnicima te korištenje novog lifta, tvrde ogorčeni roditelji učenika.

Riječ je o školi koja se gradila maratonskih 11 godina, a kako napominje Boško Menalo, ravnatelj, danas 650 učenika ima mogućnost učenja u specijaliziranim kabinetima s najmodernijom ugostiteljskom opremom, koje treba očuvati.

- Pohvalno je što djeca imaju priliku učiti u takvim uvjetima, ali nema smisla da budu žrtve nove škole. Neprihvatljivo je da ih se tjera da jedu na ulici, a ako nakon zvona zakasne jednu minutu, vrata se zaključavaju i oni više ne smiju ući u zgradu, dok im nastavnik odmah upisuje neopravdani sat - priča ogorčeni otac jednog učenika drugog razreda.

No, ravnatelj kaže kako je njihova dužnost zaštititi novu školu.

- Škola ima kantinu u podrumu, a ondje učenici imaju klupe za objedovanje. Istina je da ne stanu svi u tu kantinu pa jedu gdje stignu. Nema nikave zabrane, ali je preporuka da se malo poštedi spremačice, a nema smisla da se masni burek jede na klupama na kojima se poslije uči - opravdava situaciju Menalo. Tvrdi kako je točno da se učenici ne smiju koristiti liftom jer on nije za njih niti namijenjen.

- Lift je ugrađen za potrebe starijih nastavnika i prijevoz namirnica. Zgrada ima tri kata, a smatramo da su učenici dovoljno mladi i zdravi da koriste stepenice. Pitam se što bi roditelji rekli kada bi se neko dijete zaglavilo, opet bismo mi bili krivi - kaže Menalo i dodaje da se škola zaključava jer pod petominutnim odmorom učenici jure van zapaliti cigaretu.

- Izlaze na ulicu s kuharskim kapama i pregačama i puše pred školom, a to uistinu jako ružno izgleda. Stoga smo ih odlučili, dok su pod našom ingerencijom, spriječiti u toj lošoj navici, a roditelji, ako žele, neka ih puste da puše kod kuće - poručio je Menalo.

No, roditelji učenika tvrde kako se zbog ovako strogih školskih pravila velik broj djece već u prvim razredima ispisuje iz škole, što Menalo oštro demantira.

- Sigurno se nitko nije zbog ovoga ispisao, već zato što nakupe mnogo loših ocjena i neopravdanih sati ili shvate da ova škola nije za njih. Slično je u svim strukovnim školama, kaže.

Piše: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2009. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MA BRAVO, SAMO SAM OVO CEKALA!!!!!!!!!!!!

najljepsa hvala onome tko je izbacio ovaj clanak, nadasve sam sada sretna sto je ipak netko reagirao, barem na nesto, pa taman i na ovakve stvari tipa kantine. ogorcenih roditelja ima jos.... e sad moglo bi se dodati jos stosta. od profesora pa nadalje, kasnjenja isplata djeci itd itd. no kao sto je netko vec rekao. probaj se buniti i zgaziti ce te. suti i trpi u svoja 4 zida, neka ti djete maltretiraju, nema veze, oni TO MOGU, jer oni su ONI, a djeca su tu da sute i trpe sa roditeljima skupa. inace ako nesto spomenes, osjetit ces bic bozji na kozi svoje djece....

eh...da je to samo ova skola.... koliko li ih je u gradu?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2009. 10:20 
Naslov:  Re: Iako nema dovoljno mjesta u kantini, učenicima zabranjeno objedovati u razredima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preporuka je da se poštedi spremačice????
a de ne vjerujem! u mojoj osnovnoj školi spremačice jedino znaju dobro kavu popit, nakrast se praška za rublje, omekšivača i sredstava za čišćenje, koje škola kupuje da bi one imale čime radit. škola izvana izgleda kao napušteni zatvor, trava zarasla, papira i smeća oko škole na tone (naravno niti jedne plastične boce nema).

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2009. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zabrane, restrikcije i kazne.
krasan primjer im pruža taj ravnatelj. mislim da bi prosvjetari iz ugostiteljsko turističke, a posebice ravnatelj, trebali ponoviti ili barem letimično proučiti današnje gradivo iz pedagogije i didaktike, a djelomično i iz psihologije.
malo više poštovanja i odnosa prema onima koji će sutra odlučivati i o njihovim mirovinama ne bi škodilo.

p.s.
lift na filozofskom su navodno napravili zbog studenata s posebnim potrebama jer se dio predavanja održava i u neadekvatnom potrkovlju i urbana je legenda da su ga završili na dan kada je čovjek diplomirao Very Happy danas ga koriste, naravno, samo profači...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2009. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › zabrane, restrikcije i kazne.
malo više poštovanja i odnosa prema onima koji će sutra odlučivati i o njihovim mirovinama ne bi škodilo.




ovo ti je kao nemoguca misija. iako ima divnih profesora tamo, ne mozemo sve u isti kos, ali sve crno ubrzo zasjeni ono malo lijepih stvari koje postoje. na zalost nas i nase djece

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.06.2009. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
preporuka je da se poštedi spremačice????
a de ne vjerujem! u mojoj osnovnoj školi spremačice jedino znaju dobro kavu popit, nakrast se praška za rublje, omekšivača i sredstava za čišćenje, koje škola kupuje da bi one imale čime radit. škola izvana izgleda kao napušteni zatvor, trava zarasla, papira i smeća oko škole na tone (naravno niti jedne plastične boce nema).

Dobra neka škola osijek031.com smile

Bitno da je netko u izgradnji škole pospremio pinku u džep, a da nije malo mućnuo glavom pa da se napravi propisna kantina kako spada.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2009. 22:25 
Naslov:  Re: Iako nema dovoljno mjesta u kantini, učenicima zabranjeno objedovati u razredima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vidim ništa loše u ovome.... Osim možda to što su ipak znali koliko učenika će pohađati nastavu pa su trebali napraviti veću kantinu... A ostalo... Pa to je škola a ne birtija stoga i treba malo stege... Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2009. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kužim ovog ravnatelja; što će ti čistačice koje ne čiste? Pa mi smo uvijek jeli burek u školskim klupama, ne ostane tu puno smeća osim onih listića tjesta.
Nadam se da tamo metu učionice nakon nastave, ili im je i to teško?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.06.2009. 22:55 
Naslov:  Re: Iako nema dovoljno mjesta u kantini, učenicima zabranjeno objedovati u razredima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MoNk je napisao/la (Pogledaj post): › Ne vidim ništa loše u ovome.... Osim možda to što su ipak znali koliko učenika će pohađati nastavu pa su trebali napraviti veću kantinu... A ostalo... Pa to je škola a ne birtija stoga i treba malo stege... Shocked


nasa predivna djecica i njihova prava ... bez ikakvih odgovornosti i zadataka.

oni su bogom dani i mogu raditi sto hoce, i cim im se uskrati nesto sto oni smatraju svojim pravom, i djeca i roditelji se dizu na straznje noge i samo reze.

zato nam je i grad prepun kopiladi koja razbija, unistava, nema postovanja ni prema kome niti prema cemu. ... jer oni imaju prava, oni su najbolji, najzlatniji i nedodirljivi. Svesni da im nitko nista ne moze.

Naravno da idu u neku prestiznu englesku skolu internatskog tipa gdje roditelji placaju masne pare da im se djeca skoluju, onda bi sve represivne mjere bile opravdane, jer su one tamo tradicija. Pa recimo ako se uhvati djete s cigaretom automatski se izbacuje iz skole, svi moraju biti jednoobrazno obuceni ... itd. itd.

Ali nasa mjerila su jako rastezljiva i vjerujem da ce me sada puno korisnika mrziti ... ali tako mislim. I na zalost ima i kolateralnih zrtava u svemu ovome ... ali takav je zivot.

Neka odu kod Vokicke u gimnaziju, pa ce vidjeti sta je disciplina i stega.

Jedini problem je problem kantine ... ali ko ih jebe, ja nisam u skoli ni imao kantinu, nego sam trcao pod odmorom u Slobodu kupiti si kiflu, ili mi je mama napravila kod kuce. Isto tako nisam smio jesti u razredu, morao sam nositi papuce i kutu, morao sam pozdravljati nastavnike, i morao sam se skrivati sa cigaretom.

A lift necu ni komentirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 126
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2009. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ne kužim ovog ravnatelja; što će ti čistačice koje ne čiste? Pa mi smo uvijek jeli burek u školskim klupama, ne ostane tu puno smeća osim onih listića tjesta.
Nadam se da tamo metu učionice nakon nastave, ili im je i to teško?


Pa nije posao čistačica da kupe ostatke nečijeg bureka. Uopće ne bi bilo problema da su samo ostatci bureka u pitanju, tu su puno gore stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stripi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2009. 23:18 
Naslov:  Re: Iako nema dovoljno mjesta u kantini, učenicima zabranjeno objedovati u razredima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

potpisujem ovo što ingo kaže. u nižim razredima osnovne nismo smjeli preko zime bit u učionama koje su se grijale nego vani na hladnom hodniku dok su učitelji pijuckali kavu u toplim zbornicama. da, to je bilo prije skoro 20 god ali preživjeli smo
naravno da ima dobre, normalne, odgojene djece ali i hrpa malih delikvenata koji kao da su alergični na sve što je novo i ispravno i moraju to pokidat, zamazat i uništit. nažalost posljedice najčešće snose i dobri i "loši". tako je uvijek bilo i bit će.
i ako se netko ispisuje iz škole zato što nemože pušit pred školom i vozit se liftom, halo pa kud ovaj svijet ide!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2009. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne vjerujem.
ljudi potpisuju da su debili.
"ako je meni loše bilo, neka onda bude i mojem djetetu!
ako susjed ima kravu, neka mu crkne jer ju ja nemam!!
kada kupim kristalnu vazu, stavit ću je u vitrinu jerbo bi se mogla pohabati od korištenja. tako je vazda bilo u našem selu i bit će."

hrvatska - zemlja debila.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stripi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2009. 0:45 
Naslov:  Re: Iako nema dovoljno mjesta u kantini, učenicima zabranjeno objedovati u razredima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne, upoće nije stvar u tome da ako je (a nije) meni bilo loše mora i nekom drugom! a ovo da će uvijek tako biti, odnosi se samo na to da se svu djecu trpa u isti koš! isto će proć i ona manjina normalne djece i oni "loši". uvijek, ali uvijek u nekoj skupini postoji barem jedan član kojem je u cilju neko uništavanje! i nije u redu, ali razumijem da im je onda jednostavnije svima postavit neke zabrane! evo to je najnovija škola u gradu, baš me zanima na šta će ličit za godinu dana, koliko pokidanih klupa i stolica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.06.2009. 0:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A joj ja sam to prošao u trgovačkoj. Mi smo morali nositi papuče jer je bivši ravnatelj isto tako htio "poštediti" čistačice... Moš si misliti. Jadan izgovor i ništa drugo. Na učenicima je da se izbore za svoja prava, jer teško da će netko drugi umjesto njih...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2009. 10:14 
Naslov:  Re: Iako nema dovoljno mjesta u kantini, učenicima zabranjeno objedovati u razredima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji nešto što se zove Kućni red. Svaka višestambena zgrada ga ima kao i svaka javna ustanova. I svi korisnici ustanove bi se trebali toga pridržavati. Bar je tako u civiliziranim sredinama. Neka svako zaključi je li naša sredina takva. Sa svom prometnom , političkom i građanskom nekulturom. Prije 20tak godina je bilo teško vidjeti osobe koje šetaju po naselju u donjem dijelu trenerke, kožnoj jakni i kućnim šlapama ili vidjeti ostatke obroka kako lete kroz prozor na ulicu. Sve su to loši primjeri mladima. Kada se kaže za nekoga da je "snalažljiv" to zvuči kao neka pozitivna osobina, a zna se što to znači: Biti spretan u obilaženju zakonskih regulativa i normi ponašanja. I još se bune zbog zabrane pušenja u obrazovnoj ustanovi. Pa kakvu mi to onda sliku prezentiramo mladima. Čast iznimkama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: