Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od 7. lipnja u trgovine ponovno i nedjeljom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2009. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti ne bi bio isfrustriran da nemaš niti jedan dan sa obitelji zato što netko "voli" kupovati nedjeljom?

Što se tiče izbora zanimanja, u mojoj trgovini radi najmanje trgovaca, a ne želiš znati koliko nas ima sa završenim fakultetom koji nismo imali sreće da imamo stričeve i kumove koji bi nam omogućili da biramo zanimanje.
Istina je da i druge struke rade nedjeljom, ali prema nikome se ne odnosi s toliko omalovažavanja i na nikome se toliko ne liječe frustracije kao na nama.
Nitko se ne buni kada liječnik ode na pauzu, kada u banci od 5 šaltera rade 2, kada u poreznoj čekaš pola sata da se službenica vrati s tržnice, ali kada se blagajnica digne da ode do WC-a to su takvi komentari da će me administrator izbaciti ako ti ih sada citiram. Što bi ti rekao da ti netko preko trake uhvati za kutu blagajnicu u poodmakloj trudnoći i prijeti joj da će je dočekati vani i isprebijati je samo zato što ga je ZAMOLILA da zapakira nešto od stvari koje su već prošle kroz blagajnu jer nema gdje više odlagati robu koju još treba naplatiti, a ti se još moraš doći njemu ispričavati jer je "kupac uvijek u pravu"? O kakvoj zaštiti trgovaca pričaš? Treba prvo kupce naučiti kulturi ophođenja pa će nama posao biti puno ugodniji, kao i vama dolazak u trgovinu. Imaš pravo... totalno sam isfustrirana, ali možda ne toliko zbog samog rada nedjeljom koliko zbog uvjeta u kojima radimo. Ispričavam se svim ljudima koji se pristojni i tolerantni, jer stvarno ima divnih ljudi koje nam bude drago vidjeti, nasmiješti se, popričati s njima, ali onih 10% budala nas i dovode do frustriranosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 126
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2009. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje se priča o radu/neradu nedjeljom, a ne o neugodnim iskustvima koja doživi svatko tko radi s ljudima. Rad ili nerad nedjeljom ta iskustva i te ljude koji se tako ponašaju sigurno neće promijeniti.

_________________
Smile...happy looks good on you... Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2009. 22:55 
Naslov:  Re: Od 7. lipnja u trgovine ponovno i nedjeljom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zakon uopće nije poboljšao položaj ljudi koji rade u trgovinama, a i dosta ih mora na posao i nedjeljom iako su trgovine zatvorene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2009. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznati rođena u Osijeku ima pravo, sve ovo što je navela, živa je istina i to u svakoj trgovini, ljudi su jako nepodnošljivi i netolerantni, bilo prema trgovcu ili drugim ljudima. U obitelji imam dva trgovca, od kojeg jedan član radi u Konzumu. O plaćenoj nedjelji (za koju vi ovdje tvrdite da postoji) mogu samo sanjati! Od slijedećeg tjedna im se produžuje radno vrijeme od 7-14 h i to ponajviše zbog ekipe koja se obično poslije mise voli zaletiti u shoping ili samo zujiti po trgovinama. Pa dajte, molim vas, gdje je tu toleranija i neko suosjećanje. Uostalom, mislim da su sasvim dovoljni 6 dana u tjednu da bi se obavio shoping i kupile namirnice koje su ti potrebne za nedjelju. Za emmezetu neću ni komentirati...svi znamo da se u biti nedjeljom tamo ubija dosada, a ne shoping.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2009. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li u Konzumu plaćaju radne nedjelje ili ne, ne mogu komentirati. Ali ono što znam je da se na radnim listama pokazuje da imaš svaki tjedan slobodan dan i da ti je radno vrijeme 7 sati. U stvarnosti radiš svaki dan najmanje 1 sat više (koji nitko ne plaća niti pretvara u slobodne dane), a da se tijekom ljetnih mjeseci i u 12 mjesecu dešava da se radi po mjesec dana bez i jednog slobodnog dana. Neradna nedjelja nam je bila jedina garancija da ćemo imati jedan slobodan dan u tjednu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2009. 23:37 
Naslov:  Re: Od 7. lipnja u trgovine ponovno i nedjeljom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva garancija? Pa u Getro-u ni ne sakrivaju da im ljudi dolaze nedjeljom na posao "slagat police".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 126
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2009. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la (Pogledaj post): › Da li u Konzumu plaćaju radne nedjelje ili ne, ne mogu komentirati. Ali ono što znam je da se na radnim listama pokazuje da imaš svaki tjedan slobodan dan i da ti je radno vrijeme 7 sati. U stvarnosti radiš svaki dan najmanje 1 sat više (koji nitko ne plaća niti pretvara u slobodne dane), a da se tijekom ljetnih mjeseci i u 12 mjesecu dešava da se radi po mjesec dana bez i jednog slobodnog dana. Neradna nedjelja nam je bila jedina garancija da ćemo imati jedan slobodan dan u tjednu.


To ne vrijedi za sve trgovine. Definitivno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2009. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Kakva garancija? Pa u Getro-u ni ne sakrivaju da im ljudi dolaze nedjeljom na posao "slagat police".

Oni su poseban slučaj, pitam se samo što radi inspekcija rada?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2009. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Kakva garancija? Pa u Getro-u ni ne sakrivaju da im ljudi dolaze nedjeljom na posao "slagat police".

Oni su poseban slučaj, pitam se samo što radi inspekcija rada?

Pa da, zaboravila sam, oni ne rade nedjeljom pa kako će onda čopiti one koji rade?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la: ›
Kakva garancija? Pa u Getro-u ni ne sakrivaju da im ljudi dolaze nedjeljom na posao "slagat police".

Oni su poseban slučaj, pitam se samo što radi inspekcija rada?

Tko ti garantira da tebe neće slijedeći tjedan pozvat da dođeš u nedjelju slagat robu? To je dokaz da je zakon potpuni promašaj tj. trpanje problema pod tepih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niti jedan zakon nije savršen, ali ja sam protiv rada nedjeljom i blagdanima, vrijeme iza nas je pokazalo da su se ljudi snašli i da nije bilo većih problema, tržnica radi, pumpe rade...veliki broj trgovkinja i trgovaca su sa svojim obiteljima barem jednom u tjednu i to je ok...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › veliki broj trgovkinja i trgovaca su sa svojim obiteljima barem jednom u tjednu i to je ok...

a još veći broj ih je dobio otkaz

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je neradna nedjelja u tom kontekstu samo poslužila kao izgovor, jer obzirom na nelikvidnost i pad prometa zbog smanjene kupovne moći građana to je bilo pitanje trenutka....na žalost...ne mogu se nove trgovine otvarati unedogled (premda tako ne izgleda), to nam je valjda svima jasno....a, u narednom razdoblju neće biti lakše...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
rođena u Osijeku je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la: ›
Kakva garancija? Pa u Getro-u ni ne sakrivaju da im ljudi dolaze nedjeljom na posao "slagat police".

Oni su poseban slučaj, pitam se samo što radi inspekcija rada?

Tko ti garantira da tebe neće slijedeći tjedan pozvat da dođeš u nedjelju slagat robu? To je dokaz da je zakon potpuni promašaj tj. trpanje problema pod tepih.

Slijedeće nedjelje svakako radim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2009. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="ela";p="247694"]Ups..malo si se nabrijala @rođena u ....?
1.Meni se čini da Emmezeta(sad zadovoljna) u Italiji radi nedjeljom ali ne radi ponedjeljkom.

Mislim da si u pravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: