Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Peticija rektorici zbog OLJM-a!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
himzopolovina
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sta mislite da se dofura Mucalo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
udbaš
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekužim zašto se sada pravite pametni i napadate dečke u Studentskom zboru... nije mi nikako jasno... Odjednom ste svi pametni i sve mozete...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2009. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

himzopolovina je napisao/la: ›
sta mislite da se dofura Mucalo


ajme, pa kako si se njega sjetio/la?? Laughing
mozda iduce godine..
kako je krenulo - prosla godina, pa ova, na sljedecem OLJM bit ce i Mucalo

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje bi bilo ne održavati više oljmladih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toshibaos je napisao/la: ›
Bas me zanima koliko bi bilo ljudi na tim vasim takozvanim alternativnim grupama.


Ako se Oljm kao manifestacija svodi na organizaciju 3-4 koncerta ovog ili onog benda, onda studentima Oljm ne treba (koncerte svi organiziraju non-stop).

Pogotovo sutdentima ne treba Oljm koji će podilaziti ukusima mase. Za takve se priredbe brine Branko Uvodić sa horror serijalom "Lijepom našom".

Čobani poput gore citiranog ne shvaćaju da na kultiviranju nacije trebaju raditi oni od kojih se to prvenstveno očekuje - studenti, jer imaju vremena, volje, a valjda i naobrazbe. Kultiviranje se ne postiže nuđenjem sadržaja koje široka masa već voli, niti je smisao studentskih manifestacija da se trude privući što veći broj ljudi. Ako bi na bilo što organizirano od strane studenata došlo pola grada, to bi automatski značilo da su promašili stvar.

Alternativni sadržaj ne znači par mladića sa gitarama i dugom kosom, nego široki spektar kulturnih događaja koji su alternativni iz prostog razloga što ih nitko drugi ne nudi (pri tome mislim na kulturne institucije i djelatnike profesionalce). To zahtijeva ozbiljan angažman cijele godine, a ne 2 tjedna telefoniranja iz prostorija stranačkih mladeži, te mozganje o tome kako raspodijeliti novce da svatko "bude zadovoljan".

Oljm treba izuzeti od organizacije sudentskog zbora, odnosno, pravi put bi bio da se ili neovisno, ili unutar tog studentskog zbora organizira nekakva umjetničko-angažirana sekcija (u kojoj bi se članove valjalo regrutirati više sa novoformirane Umjetničke akademije, nego, primjerice, Građevinskog fakulteta). No to je na studentima. Imaju i oni izbore, pa ako se mogu informirati kada doći na fakultet i blokirati nastavu, sigurno će saznati i kad su studentski izbori.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Felt vidiš da oni ne shvaćaju poantu ovoga što smo pokrenuli, i što su alternativni sadržaji. Oni misle baš to što si naveo, koncerti, a mi ne mislimo na to.

Najgore od svega je što je OLJM, kao i sve kod nas, postao politiziran, a studenti su uvijek predstavljali borbu protiv politiziranja i toga da vlasti svuda imaju svoga utjecaja. A ovi studenti su se tome priklonili, odnosno čak imaju i brojeve u mobitelu na koju zovu da im se kaže njihovo vlastito mišljenje.

Jednostavno neki ljudi su odlučili cijeli život biti paraziti nekoga sa višega položaja i lijepo živjeti. Dakle, odrekli su se svojeg ja, za lijep i lagodan život, i blago im ako to mogu. Ja sam ipak još uvijek jedan od onih koji misle da je vlastito mišljenje i vlastito Ja, nešto najvrijednije što uvijek nosiš sa sobom.

Kada smo počeli sa ovim ključna stvar je bila ono što je navedeno u proglasu, a sada kada vidim u koje je to sve sfere otišlo, jednostavno ne znam što reći.

I još jednom, hvala svima na podršci, izgleda da je urbana mladež, i ona mladež liberalnih stavova umrla prije nekih 10ak godina, a ona koja egzistira je izgleda postojeća samo pred svojim monitorima gdje ponekada na forumima ostave koji post podrške.

Izgleda da su ipak oni koji žele Joleta, a najradije bi Cecu, ipak u većini i ipak aktivniji i glasniji. Što reći, hvala svima na podršci, i ne angažiranosti. Mi se ne predajemo, idemo dalje s onim što imamo.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Winter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › I da, peticija bi trebala biti na svim fakultetima, barem po planu, i to ne u utorak nego u srijedu...


znači, kasnit će - peticiju bi trebalo predati na otvorenju novog st restorana -.. šteta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zri
Offline
Ukupno postova: 30
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve okej vezano za peticiju...ali zašto se bazirati samo na fakultete?? ima puno starijih osječana, mlađih koji žele da OLJM opstane u duhu u kakvom je bio od samog početka....zašto peticiju ne bi i po gradu proveli???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zri je napisao/la (Pogledaj post): › sve okej vezano za peticiju...ali zašto se bazirati samo na fakultete?? ima puno starijih osječana, mlađih koji žele da OLJM opstane u duhu u kakvom je bio od samog početka....zašto peticiju ne bi i po gradu proveli???


Organzirajte se malo bolje slazem se s ovim gore i vjerujem da bi to svi potpisali !!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

peticija bi bila na vrijeme da ima dovoljno ljudi koji zele pomoci oko nje. najlakse je potpisati...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
udbaš
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije da branim organizatore OLJM ali po mojem mišljenju i mojih prijatelja je jako dobar program OLJM 2009, al kao i svugdje tako i ovdje nađe se što političkih, što ovakvih onakvih struja koje bi željele unistiti sve sto valja pa tako i ovo... Nije ni cudo sto u nasem gradu nista nemoze uspjeti kada se nađe par pojedinaca čija je želja u ovoj prici neznam kakva pa tako i korist da se napada i blati OLJM 2009 koji je ove godine jako dobar mozda cak i jedan od boljih.

Molio bih pojedince da ne napadaju bezrazložno, uvjeren sam da ima vise ljudi koji su zainteresirani za ovaj program tako da nemaju se pravo buniti, neka se sakriju u misiju rupu i pokriju usima od sramote, sram da ih bude umjesto da budu sretni oni rade ovakvu buku oko svega toga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zri
Offline
Ukupno postova: 30
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2009. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

udbaš je napisao/la: ›
Nije da branim organizatore OLJM ali po mojem mišljenju i mojih prijatelja je jako dobar program OLJM 2009, al kao i svugdje tako i ovdje nađe se što političkih, što ovakvih onakvih struja koje bi željele unistiti sve sto valja pa tako i ovo... Nije ni cudo sto u nasem gradu nista nemoze uspjeti kada se nađe par pojedinaca čija je želja u ovoj prici neznam kakva pa tako i korist da se napada i blati OLJM 2009 koji je ove godine jako dobar mozda cak i jedan od boljih.



Molio bih pojedince da ne napadaju bezrazložno, uvjeren sam da ima vise ljudi koji su zainteresirani za ovaj program tako da nemaju se pravo buniti, neka se sakriju u misiju rupu i pokriju usima od sramote, sram da ih bude umjesto da budu sretni oni rade ovakvu buku oko svega toga


ne brani SZ. vidim da si se tek danas priključio i jedan si od onih koji ne cijeni osječku tradiciju poput OLJM-a. e Tebe treba biti sram...ovo je manifestacija koja se održava 29 godina!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zri je napisao/la: ›
udbaš je napisao/la: ›
Nije da branim organizatore OLJM ali po mojem mišljenju i mojih prijatelja je jako dobar program OLJM 2009, al kao i svugdje tako i ovdje nađe se što političkih, što ovakvih onakvih struja koje bi željele unistiti sve sto valja pa tako i ovo... Nije ni cudo sto u nasem gradu nista nemoze uspjeti kada se nađe par pojedinaca čija je želja u ovoj prici neznam kakva pa tako i korist da se napada i blati OLJM 2009 koji je ove godine jako dobar mozda cak i jedan od boljih.



Molio bih pojedince da ne napadaju bezrazložno, uvjeren sam da ima vise ljudi koji su zainteresirani za ovaj program tako da nemaju se pravo buniti, neka se sakriju u misiju rupu i pokriju usima od sramote, sram da ih bude umjesto da budu sretni oni rade ovakvu buku oko svega toga


ne brani SZ. vidim da si se tek danas priključio i jedan si od onih koji ne cijeni osječku tradiciju poput OLJM-a. e Tebe treba biti sram...ovo je manifestacija koja se održava 29 godina!!!!
udbaš
Offline
Pridružen: 25. 05. 2009.
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
kikiriki : 2
Doniraj

kak jadno i tuzno !!!!

_________________
Sloboda je kip u New Yorku ....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

udbaš je napisao/la: ›
napada i blati OLJM 2009 koji je ove godine jako dobar mozda cak i jedan od boljih.


ma ti mora da se zezaš!

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.05.2009. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › peticija bi bila na vrijeme da ima dovoljno ljudi koji zele pomoci oko nje. najlakse je potpisati...


a koga ste pitali za pomoć ili nešto????

ja sam ti reko prvi dan, zovi za što god treba, imam ogroman krug ljudi s kojima se družim i poznajem i većina su studenti i nije mi nitko ni riječ rekao.. mogu mislit kak ste druge onda pitali.. i sad vidim tu neka kukanja, ne treba kukati ak niste ni pitali za pomoć.. neki seljo seljić iz smičiklasja ti sigurno ne može pomoći u ovako nečem.

euchrid je napisao/la (Pogledaj post): ›
udbaš je napisao/la: ›
napada i blati OLJM 2009 koji je ove godine jako dobar mozda cak i jedan od boljih.


ma ti mora da se zezaš!


vidiš da je sarkastičan od svog prvog posta.. idiot. možda čak i najbolji OLJM, bože siđi pa vidi. odi ti u svoje Samatovce pa tamo pleši na Joleta..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: