Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 10:30 
Naslov:  Vikend-opijanje, drogiranje i uništavanje u skateparku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skatepark na Srednjoškolskom igralištu sve je češća “žrtva” noćnih divljanja mlađih Osječana koji iza sebe ostavljaju smeće, oštećuju sprave i tribine. Problem je to na koji upozoravaju iz udruge Pannonian, koja je i pokrenula lokalnu scenu ekstremnih sportova, a Pannonian Challenge pretvorili u respektabilno natjecanje za koje se zna i izvan granica Hrvatske. No čini se kako mladi nisu svjesni ili ih nije briga koliko je truda i novca uloženo kroz protekle godine, a kako bi Osijek imao skatepark kakav je danas. Gotovo je polovina tribine uništena, vidljivi su tragovi paljenja vatre, otpad je na sve strane, a u organiziranim akcijama čišćenja ispod tribina nađene su čak i šprice i igle.

- Razočarani smo postupcima pojedinaca, posebice kada se uzme u obzir da je sav naš trud usmjeren upravo njima. Svake se godine ulažu značajna sredstva da se park uredi i pripremi za Pannonian Challenge, a taj bi se novac mogao potrošiti na neke nove sadržaje kada se ne bi stalno morale krpati rupe i sanirati šteta. Iz godine u godinu Pannonian je sve kvalitetniji, sve više natjecatelja i gostiju dolazi iz inozemstva i prava je šteta što pojedini naši sugrađani to ne znaju cijeniti. Posebno je sramotno što sam saznao kako su neki od momaka koji se preko dana u parku voze, navečer dio društva koje se ondje opija i uništava inventar - kaže Zdenko Liška iz udruge Pannonian.

Više je puta, zbog vandalizma, pozivana i policija, ali nekog kontinuiranog nadzora nema pa skatepark ostaje vikend-okupljalište za opijanje.

Podsjetimo, nakon godina "divlje" vožnje na središnjem trgu i drugim urbanim lokacijama, inzistiranje na organiziranom skateparku urodilo je plodom i dio je Srednjike uređen u jedan od najboljih skateparkova u ovom dijelu Europe. Svake godine sprave se renoviraju i dopunjuju novim elementima, a natjecanje Pannonian Challenge okuplja nekoliko stotina natjecatelja i više tisuća gledatelja.

- Sramotno je što moramo pozivati na zdrav razum, a ovim putem molim građane da svako sumnjivo okupljanje u skateparku prijave policiji, zaključuje Liška.

Piše: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Steam/arhiva 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.05.2009. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sere mi se od ovakvih članaka više, postavite kamere i do kurca

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

buntovnici bez razloga

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve se otelo kontroli, nisu samo roditelji krivi, iako ja njih stavljam naprijed uvijek u odgoju i kulturi svoje djece, vec i samo drustvo, grad kao takav i jos stosta nesto..... mrtvilo u gradu odraze je i na klince koji zbog skupoce, pa nemaju para da negdje odu, kao i pomankanja kojecega jos, zivot provode na ulici

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Omnia
Offline
Ukupno postova: 126
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.05.2009. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[uklonjeno] sa odgojem u domu roditelja, mozes tupit sta god hoces doma, ali cim napuste kucni prag i upute se u skolu, postaju divljaci

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Omnia
Offline
Ukupno postova: 126
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.05.2009. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

administrator, vidi prvi post i nisi ga uklonio, sta divljas po mojim postovima, nemoj da te upoznam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Omnia je napisao/la: › nemoj da te upoznam

hahaha

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2009. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam kako stvari sad stoje, al znam kad sam ja bila 5 god mlađa, u skate park je uvijek izlazila ekipa koja je nešto vozila i koja je i većinu vremena provodila u tom parku. Koliko se sjećam nije se nikad ništ uništavalo, uvijek smo sjedili tamo, zezali se i poslije zapalili u tvrđu...U svakom slučaju ako je današnja ekipa prešla neke granice, svakako bi to trebalo što prije riješit, možda postaviti neki nadzor ili da se malo ti mladi zapitaju u čem je fora razbijati i uništavati mjesto gdje voliš provoditi vrijeme.
Sto se tiče "pronalaska šprica i igala" to mi je već postalo smješno, na svakim mjestima gdje se cuga uvijek se tu kao nađu i neke šprice. Ma de molim te. Izlazila sam i na promenadu i u skate park i nikad nije bilo takvog oblika drogiranja, pogotovo na javnim mjestima, kad znamo da grad vrvi od murije i da će se rijetko ko tako zajeb.... Wink

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije namjera ovog članka da potakne raspravu o tome tko je kriv za vandalske postupke pojedinaca . Postaviti kamere, identificirati, privesti, optužiti, osuditi. I to je to, kako je Vladimir Šeks sažeo u rijetkom trenutku lucidnosti.

A je li kriva okolina, kao što tvrde marksisti, ili obitelj i genetika, kao što tvrde mnogi prirodnjaci - doista nije bitno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
Posebno je sramotno što sam saznao kako su neki od momaka koji se preko dana u parku voze, navečer dio društva koje se ondje opija i uništava inventar


I onda su Titu prigovarali kad je nepoželjne slao na Goli otok. Mladež fascinira sve jačom retardacijom, neobrazovanošću i divljaštvom, a Goli otok danas je premalen, treba naći neko brže i efikasnije rješenje. No jedno je sigurno - ako je istinita ona "na mladima svijet ostaje" - jao svijetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › sere mi se od ovakvih članaka više, postavite kamere i do kurca


ne vjerujem da će biti love u gradskoj blagajni Very Happy

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

te budale ne treba slat u popravne domove/zatvore itd...

jednostavno uhvatit ih i ispizdit,al ne ono par šamara, nego palice(drvene,metalne) i ubit boga u njima.

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Funtastic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Lokacija: Vinkovci,Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kyx je napisao/la: ›
te budale ne treba slat u popravne domove/zatvore itd...

jednostavno uhvatit ih i ispizdit,al ne ono par šamara, nego palice(drvene,metalne) i ubit boga u njima.


metoda nasiljem protiv nasilja... ma bravo kolega... pravi si uzor, nema šta... osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odgojno-popravna palica je iz raja izisla. Po bubrežnjaku, braco, pa da vidiš kad krv propiša...

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2009. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Također sam za hitno uvođenje video nadzora, ne samo u skate park, nego i na ostala (koliko je to god moguće) kritična mjesta. Ili super kul crne ninje, nek zaskoče od iza drveta i ispraše pijanu mladež. <umjesto super kul crnih ninja mogu i poslužiti lokalne policijske snage>

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: