Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Potkraj godine 30.000 nezaposlenih

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 11:40 
Naslov:  Potkraj godine 30.000 nezaposlenih
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kulminaciju nezaposlenih u Područnoj službi HZZ-a Osijek očekuju potkraj godine, kada bi njihov broj u Osječko-baranjskoj županiji mogao premašiti 30.000. Do kraja kolovoza očekuju zadržavanje postojećeg broja nezaposlenih, a danas ih na evidenciji imaju 28.437. To je 236 manje nego krajem prošlog mjeseca, ali i 1.768 više nego prije godinu dana. Nezaposlenost je prva četiri mjeseca ove godine rasla za 2,4 posto, ili 624 osobe mjesečno.

Ravnatelj Zavoda za zapošljavanje Anto Barukčić očekuje da će ove godine za čak tridesetak posto smanjiti i zapošljavanje stručnih kadrova s njihove evidencije na jadranskoj obali, gdje ih je lani radilo 1.500. Na Zavodu je i dalje velik raskorak između ponude i potražnje za radnom snagom, pa je na nedavno održanom Sajmu poslova bilo ponuđeno čak 1.220 slobodnih radnih mjesta, na kojima će se zaposliti samo 222 osobe. Razlog je u nedostatku traženih kadrova (građevinski radnici, dipl. inženjeri, arhitekti i građevinari, profesori matematike i engleskog, dipl. psiholozi i liječnici…), dok je pravnika, ekonomista i završenih srednjoškolaca društvenih usmjerenja previše.



Zanimljivo je da za osposobljavanje podopolagača i montera suhe gradnje ne postoji školsko usmjerenje iako je za njima velika potreba na tržištu, dok obrazovni sustav i dalje proizvodi previše kadrova upravnih usmjerenja, ekonomista i pravnika.

Autor: Goran Flauder

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebote,sami pravnici i ekonomisti...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjekson
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i tko je sad tu glup? jebem mu jel je teško hiperproduktivnom Pravnom i Ekonomskom fakultetu uvesti kovote prilikom upisa? po mojoj slobodnoj procijeni i da dvije godine nitko ne završi ta dva fakulteta ne bi se ni pola zaposlilo ovih što već imaju završene te fakultete... ali ne neka se upise tko god hoće bez ikakvih kriterija samo plati godinu, a po mogućnosti malo bolje podmaži ako zapne koji ispit...uf tako lijepi dan, a ja se sekiram...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjekson je napisao/la: ›
i tko je sad tu glup? jebem mu jel je teško hiperproduktivnom Pravnom i Ekonomskom fakultetu uvesti kovote prilikom upisa?


Ovdje treba početi ponovno raspravljati o plaćanju fakulteta.

Naime, očito je da bi student koji baš želi studirati Pravo ili Ekonomiiju, tu želju morao jako skupo platiti. Skandalozno je da uz takve probleme pri zapošljavanju država i dalje financira nekoliko stotina studenata na tim fakultetima, svjesna da će ih poslije plaćati na birou.

Treba tražiti odgovornost dekana tih fakulteta, te resornog ministarstva koje nije u stanju voditi politiku obrazovanja koja bi imala barem nekakve veze sa realnim potrebama.

Radi se o jednoj od većih sramota hrvatskog visokog školstva, a ima ih dosta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.05.2009. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
vjekson je napisao/la: ›
i tko je sad tu glup? jebem mu jel je teško hiperproduktivnom Pravnom i Ekonomskom fakultetu uvesti kovote prilikom upisa?


Ovdje treba početi ponovno raspravljati o plaćanju fakulteta.

Naime, očito je da bi student koji baš želi studirati Pravo ili Ekonomiiju, tu želju morao jako skupo platiti. Skandalozno je da uz takve probleme pri zapošljavanju država i dalje financira nekoliko stotina studenata na tim fakultetima, svjesna da će ih poslije plaćati na birou.

Treba tražiti odgovornost dekana tih fakulteta, te resornog ministarstva koje nije u stanju voditi politiku obrazovanja koja bi imala barem nekakve veze sa realnim potrebama.

Radi se o jednoj od većih sramota hrvatskog visokog školstva, a ima ih dosta.

Sa plaćanjem se nebi postiglo ništa osim elitizacije tih fakuleta.
Jednostavno treba smanjiti upisne kvote i to je to.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A prvo bi trebalo provjeriti poslodavce koji pod okriljem krize otpuštaju radnike. Neki su zaista u krizi,a neki...Maaa bolje ću šutit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

30 milja nezaposlenih, a na izborima biramo opet iste face?

Slavonija uvozi hranu (umjesto da hrani pola regije), a mi se busamo u prsa nekakvom "snagom" i "tradicijom"?

Dajte me nemojte.....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
30 milja nezaposlenih, a na izborima biramo opet iste face?

Slavonija uvozi hranu (umjesto da hrani pola regije), a mi se busamo u prsa nekakvom "snagom" i "tradicijom"?

Dajte me nemojte.....


Pa dobro, al' di su bili ti poljoprivrednici 91' ? Ha? Ha?!
Neutral

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.05.2009. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pa uzgajali duhan po dijaspori Smile

bazooka_joe je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
30 milja nezaposlenih, a na izborima biramo opet iste face?

Slavonija uvozi hranu (umjesto da hrani pola regije), a mi se busamo u prsa nekakvom "snagom" i "tradicijom"?

Dajte me nemojte.....


Pa dobro, al' di su bili ti poljoprivrednici 91' ? Ha? Ha?!
Neutral

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
30 milja nezaposlenih, a na izborima biramo opet iste face?
Slavonija uvozi hranu (umjesto da hrani pola regije), a mi se busamo u prsa nekakvom "snagom" i "tradicijom"?
Dajte me nemojte.....

Pa dobro, al' di su bili ti poljoprivrednici 91' ? Ha? Ha?! Neutral

Igzekli maj point!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebalo bi ipak prvo povećat kvote na medicinskom faxu pa onda sve ostalo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2009. 7:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voditelj_smjene je napisao/la (Pogledaj post): › trebalo bi ipak prvo povećat kvote na medicinskom faxu pa onda sve ostalo


povećali za 16 studenata. ipak je opće poznato kako u Hrvatskoj obrazovanje ne prati zahtjeve tržišta rada. kad se samo prisjetim da su praćenje tržišta rada obećavali još od kada sam ja išao u srednju školu. jedino što obećanja uvijek ostanu nerealizirana, a sve je ovo samo nastavak koninuiteta pa se pitam je li stvarno nekadašnje društveno uređenje uopće promijenjeno.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.05.2009. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još malo pa ćemo biti jedina zemlja koji je svaki građanin pravnik.
Kad želimo imati pravnu državu, pa eto nam.
Sad će nas pravnici kao drolje na ulici vuć za rukav i vikati UZMI ME. Smile

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2009. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
bazooka_joe je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
30 milja nezaposlenih, a na izborima biramo opet iste face?
Slavonija uvozi hranu (umjesto da hrani pola regije), a mi se busamo u prsa nekakvom "snagom" i "tradicijom"?
Dajte me nemojte.....

Pa dobro, al' di su bili ti poljoprivrednici 91' ? Ha? Ha?! Neutral

Igzekli maj point!


Ko im kriv..da su bili tu, sad ne bi bili poljoprvirednici , neg penzioneri...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2009. 7:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
bazooka_joe je napisao/la: ›
Pa dobro, al' di su bili ti poljoprivrednici 91' ? Ha? Ha?! Neutral

Igzekli maj point!

Ko im kriv..da su bili tu, sad ne bi bili poljoprvirednici , neg penzioneri...

I to kakvi penzioneri - merceeed'si, maloljetnice, ćirilica... a ne ko ovi bezveznjaci što kopaju po kontejnerima za plastičnim bocama.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: