Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko ljeto kulture OLJK 2009. - program!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da smo već dobrano zagazili u offtopic tako da neću puno komentirati, iskreno da kažem balet i nije moje područje da ja tu sad polemiziram dali je Vuk Ognjenović vrhunski baletan ili nije, niti uopće nema smisla raspravljati o čovjeku kojeg znam samo iz viđenja i iz priča, niti mi je cilj i zadovoljstvo pljuvat po nekome,samo znam da je dosta truda uloženo u ovu predstavu i da su svi ti izvođači stvarno uložili dio sebe da bi to uspjelo super povodom ovakve manifestacije. Normalno uvijek se tu nađe neko ko će taj trud i rad popljuvat...tako to ide kod nas...nikad s ničim nismo zadovoljni!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
micro357
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2009. 10:41 
Naslov:  Re: Osječko ljeto kulture OLJK 2009. - program!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neću se ponavljati već sam rekao da je Petar Pan dobra amaterska predstava i nervira me njeno svrstavanje u balet...svako zaslužuje za svoj rad pet minuta slave i plaću...nisam čuo da je itko od te djece dao bilo kakavu izjavu...kroz predstavu promovira se samo Vuk Ognjenović...ipak je tamo bilo skoro 50 plesaća...šta su oni dobili za svoj trud...obećanje da ce balet zaživjeti,po tko zna koji put,jer terenutno za takva obećanja netko ima interes....do jeseni će se sve zaboraviti...hvala bogu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2009. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

micro357 je napisao/la: ›
da imam dijete dobro bih razmislio dali bi mu dozvolio da pleše kod njih dvojice,a da imam muško dijete razmislio bi dvaput...što je isto opće poznata stvar


Hoćeš valjda reći da su baletani redom pederčine? Opće je poznata stvar i da samo budali ta činjenica smeta.

micro357 je napisao/la: ›
neću se ponavljati već sam rekao da je Petar Pan dobra amaterska predstava i nervira me njeno svrstavanje u balet...


Pogrešno svrstavanje čest je problem u Hrvata. Tako se Hrvate često pogrešno svrstava u velikodušne domaćine velikog srca, poštene i marljive vjernike, tako se Zagreb često pogrešno svrstava u značajne srednjoeuropske gradove, a Republika Hrvatska često se pogrešno svrstava među države.

Nemam ništa protiv pogrešnog svrstavanja. To je marketing. Ako su ljudi sretniji kad ih se uvjerava da imaju državu, da žive u metropoli, da su pošteni, pametni, marljivi i tolerantni, neka im, a ako netko napiše balet umjesto amaterski ples (iako je to glupost samo po sebi - ispada da je balet samo profesionalna predstava, da ništa amatersko ne može biti balet), - to također pozdravljam. Naime, za onih nekoliko istinskih ljubitelja baleta u Osijeku i ovo je velik korak, i treba ga cijeniti. Više od toga, te amaterske predstave, u vremenu neimaštine i skorašnjeg ekonomskog sloma, više od vrlo solidnog OLJK-a može tražiti samo nepopravljivi snob, kojemu su domet baletni ansambli "svjetskih" centara Zagreba, Rijeke i Splita (uz očite osobne probleme s jednim od plesača iz predstave).

Da se razumijemo, nemam ništa protiv profesionalnog baleta u HNK u Osijeku (iako je za mene balet općenito iritantno pederisanje). No ako županijska i gradska vlast ubaci i jednu kunu u balet, umjesto u krahirano gospodarstvo, osobno ću u HNK-u publiku tog baleta gađati trulim paradajzom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2009. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nece reci da su po defaultu, ali Dinko Bogdanic je sam to priznao i to odmah nakon sto se pojavio u ziriju Plesa sa zvijrzdama, pa su odmah krenula pitanja...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
micro357
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2009. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije samo tada javno priznao da je homoseksualno orijentiran...priznao je to i u jednom intervju nakon one afere oko tužbe balerina zbog zlostavljanja...a pozato je da je on mentor sebi sličnima...zato i po Zg naš Vuk ima titulu novog dečka ili cure...kako god...a i u odnosu prema ljudima imaju ista stajališta...napoleonsku aroganciju i napuhanost..U HNk u ansamblu ima 4-5 plesača koji su završili baletnu školu, čak sam čuo da su neki i upisali srednju baletnu...znači da Osijek ima baletni kadar ali nitko od tih ljudi ne pleše s Vukom Ognjenovićem jer on ne trpi one koji mogu i znaju više od njega... ima osobnog neprijateljstva prema dotičnom jer osobno mrzim da me neko svrstava u ovce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
micro357
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2009. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
micro357 je napisao/la: ›
da imam dijete dobro bih razmislio dali bi mu dozvolio da pleše kod njih dvojice,a da imam muško dijete razmislio bi dvaput...što je isto opće poznata stvar


Hoćeš valjda reći da su baletani redom pederčine? Opće je poznata stvar i da samo budali ta činjenica smeta.

micro357 je napisao/la: ›
neću se ponavljati već sam rekao da je Petar Pan dobra amaterska predstava i nervira me njeno svrstavanje u balet...


Pogrešno svrstavanje čest je problem u Hrvata. Tako se Hrvate često pogrešno svrstava u velikodušne domaćine velikog srca, poštene i marljive vjernike, tako se Zagreb često pogrešno svrstava u značajne srednjoeuropske gradove, a Republika Hrvatska često se pogrešno svrstava među države.

Nemam ništa protiv pogrešnog svrstavanja. To je marketing. Ako su ljudi sretniji kad ih se uvjerava da imaju državu, da žive u metropoli, da su pošteni, pametni, marljivi i tolerantni, neka im, a ako netko napiše balet umjesto amaterski ples (iako je to glupost samo po sebi - ispada da je balet samo profesionalna predstava, da ništa amatersko ne može biti balet), - to također pozdravljam. Naime, za onih nekoliko istinskih ljubitelja baleta u Osijeku i ovo je velik korak, i treba ga cijeniti. Više od toga, te amaterske predstave, u vremenu neimaštine i skorašnjeg ekonomskog sloma, više od vrlo solidnog OLJK-a može tražiti samo nepopravljivi snob, kojemu su domet baletni ansambli "svjetskih" centara Zagreba, Rijeke i Splita (uz očite osobne probleme s jednim od plesača iz predstave).

Da se razumijemo, nemam ništa protiv profesionalnog baleta u HNK u Osijeku (iako je za mene balet općenito iritantno pederisanje). No ako županijska i gradska vlast ubaci i jednu kunu u balet, umjesto u krahirano gospodarstvo, osobno ću u HNK-u publiku tog baleta gađati trulim paradajzom.
baš zato što se smatram ljubiteljem baleta i poznavaocem ove grane nikada ne mogu ovo progutat pod balet...balet je umjetnost,pogotovo klasični iliti"bijeli" balet što niko nikada od ove ekipe neće moći odplesati...ma koliko se trdili...i to je neumitna činjenica ...Vuk će uvijek biti samo Petar Pan ili uspavani dvorjanin,ili momak u kolu Ere a sumnjam da će ikada zaigrati princa u labuđem ili Romeu i Juliji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2009. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Nece reci da su po defaultu, ali Dinko Bogdanic je sam to priznao i to odmah nakon sto se pojavio u ziriju Plesa sa zvijrzdama, pa su odmah krenula pitanja...


Problem homoseksualizma je u tome što, ako se čovjek rađa kao homoseksualac (priroda i genetika) - vaše se dijete nema razloga bojati učiti balet kod homoseksualca (jer vam je dijete već peder, ili nije), a ako je homoseksualizam bolest - opet nema razloga za strah od učenja baleta kod homoseksualca (ako vam dijete od takve bolesti oboli, niste ga dobro odgojili).

micro357 je napisao/la: ›
ima osobnog neprijateljstva prema dotičnom jer osobno mrzim da me neko svrstava u ovce


Ne mogu ulaziti u baletnu struku i problematiku, jer nemam pojma o baletu, ali vidljivo neprijateljstvo između forumaša i plesača umanjuje snagu forumaševih argumenata. Napadani Vuk ne može se braniti od anonimnih prozivki, te mislim da bi osobne odnose valjalo isključiti iz forumaške polemike. Tvrdnja da se radi o lošem plesaču nama je dovoljna (osobnost nas baš i ne zanima?)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.07.2009. 15:41 
Naslov:  Re: Osječko ljeto kulture OLJK 2009. - program!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

micro357 je napisao/la (Pogledaj post): › ...šta su oni dobili za svoj trud...


budi siguran, uzeli oni svi skupa lijepi honorat Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
micro357
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2009. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e i tu je greška...nisu ta djeca dobila ni ugovore,pa ne znam kako će dobiti honorare...brkove su omastili samo Bogdanić i Ognjenović, te profi balerine....ostali to moraju raditi iz ljubavi...zato i ostaju amateri

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.07.2009. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

micro357 je napisao/la (Pogledaj post): › e i tu je greška...nisu ta djeca dobila ni ugovore,pa ne znam kako će dobiti honorare...brkove su omastili samo Bogdanić i Ognjenović, te profi balerine....ostali to moraju raditi iz ljubavi...zato i ostaju amateri


cini mi se da si debello u krivu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2009. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSJEČKO LJETO KULTURE 2009. - SUBOTA, 04. SRPNJA 2009.

21 sat
PEPELJUGA
dječja predstava
MOKI Theater, Beč, Austrija
redatelj Jakub Krofta
Dvorište Rektorata
u slučaju lošeg vremena
Dječje kazalište Branka Mihaljevića

Pozivamo vas na lijepu dječju predstavu MOKI Teatra iz Beča, pokretnog kazališta s tradicijom od 35 godina. Klasična je to priča o Pepeljugi smještenoj u moderni svijet današnjice u režiji Jakuba Krofte. Riječ je o prestavi koja je 2007. godine osvojila i Grand prix Međunarodnog festivala pozorišta za decu u Subotici, a sada ju gledatelji imaju prigodu vidjeti na Osječkome ljetu kulture. Predstavu igramo u dvorištu Rektorata s početkom u 21 sat, a u slučaju lošeg vremena u dvorani Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića.

OSJEČKO LJETO KULTURE 2009. - NEDJELJA, 05. SRPNJA 2009.

20.30 sati
POD VJEČNIM SVJETLOM KUMALANA
prema motivima evenkiskih legenda i mitova
Lutkarsko kazalište "Ulger", Republika Burjatija
Barutana

21.30 sati
Ilija Okrugić
ŠOKICA
drama
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
redatelj Dražen Ferenčina
Dvorište Rektorata

U nedjelju 5. srpnja na Osječkome ljetu kulture pogledat ćemo prvu od dvije lutkarske predstave kazališta «Ulger» iz Republike Burjatije, riječ je o lutkarskoj predstavi ZA ODRASLE «Pod vječnim svjetlom Kumalana» nastaloj prema motivima evenkiskih legendi i mitova, a igrat će se u Barutani na lijevoj obali Drave od 20 sati i 30 minuta. Kazalište Ulger dobitnik je 3 vrlo značajne nagrade – Nacionalna kazališna nagrada ZLATNA MASKA. Oduševljavali su gledatelje gostujući po gradovima Urala, Sibira, Dalekim Istokom i Mongolijom, a više su puta gostovali u Moskvi, Kijevu, Elistu. U dvorištu Rektorata od 21 sat i 30 minuta možete pogledati dramu našeg HNK «Šokica».

S veseljem vas očekujemo!

Tanja Grganović
Odnosi s javnošću

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.07.2009. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Honorar po predstavi je 200 kuna, po probi je bio 80 kuna, evo ti iz prve ruke, pa sad ti meni reci jel to tebi super honorar? dvije predstave na mjesec...a što se tice Vuka Ognjenovica...bolje da se suzdržim, osoba koja je toliko iskompleksirana svojom visinom(odnosno nizinom), arogantna, neprijateljski nastrojena prema svima koji su iole bolji od njega zato je i okupio (ne)plesace oko sebe, takva osoba ne bi se trebala nazivati plesnim pedagogom!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
micro357
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2009. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je istina,znam da plesači dobivaju 200kn po predstavi..zato Vuk kao veliki baletan prima dobru plaću od HNK i još honorar po predstavi koji ne iznosi 200 kn, jer on je profesionalac...,a tko zna koliki mu je honorar od OLJK-a...dobro je kad ti se ljubav prema baletu i matrijalno isplati...a to bi sada trebali preuzeti plaćat građani i još mu pljeskati zato što od nas pravi budale....izračunajte koliko dojde jedna predstava sa 50 plesaća+honorar i tantijemi Bogdaniću+plus honorari solistima...rekao sam da samo amateri plešu iz ljubavi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.07.2009. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve veze ima OLJK sa HNK ?

ajd nelupaj gluposti, prvo tvrdis da su amateri i da plesu đabe, sad vec znas za 200 kn... koliko bi po tebi trebo svatko od njih dobiti? 20 000 ?

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
micro357
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2009. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nema veze ne bi predstave bile u HNk,ne bi probe bile u HNk i ne bi plesali plesaći koji opslužuju operu i dramu,ne bi radili kazališni tehničari...očito da ti pričaš o nećem o čemu nemaš pojma...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: