Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prva vožnja tramvajskom rutom Trg A. Starčevića - Bosutsko – Sjenjak – Jug II [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2009. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma joj otvorili prugu, pola divaltove jos nije rjeseno, al bitno da se otvara Smile

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba_dgo
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2009. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
aha super znači ja sa sjenjaka ako želim do npr do tvrdje tramvajom po zimi jer je vani poledica moram ići ovom rutom, uhvatit tramvaj koji se vrača s juga 2, taj tramvaj će me odvest na bosutsko od tamo ide prema kolodvoru, prodje cijelu radićevu, skreće na centar tamo dakle izlazim i hvatam tramvaj koji se kreće u smjeru prema tvrdji.. sva sreća po Osječki promet nije gust pa ću stić za cca 1h i 30 min do tvrdje, stvarno je super ta nova pruga, baš me zanima kak će sad npr srednjoškolci s juga 2 do tvrdje, budit se u 5-6 da bi u 8 bili na nastavi.. stvarno su inteligentni ovi naši političari i oni koji podržavaju tu otvorenu kradju


Da si malo upučeniji znao bi da će se ta pruga ubrzo spojiti sa Zelenim poljem pa ćeš na trg s juga 2 stići vrlo brzo, ovo je prva dionica, a s gradnjom druge etape se kreće vrlo brzo! Mislim da je svima u interesu da se razgrana tramvajska pruga po cijelom gradu i da se polako zamjenjuje bus koji zagađuje s ekološki prihvatljivijim tramvajem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dedaramo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2009. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad će se vjerojatno pola divaltove samo od sebe porušiti kad malo tramvaj zatrese.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.05.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domba_dgo je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
aha super znači ja sa sjenjaka ako želim do npr do tvrdje tramvajom po zimi jer je vani poledica moram ići ovom rutom, uhvatit tramvaj koji se vrača s juga 2, taj tramvaj će me odvest na bosutsko od tamo ide prema kolodvoru, prodje cijelu radićevu, skreće na centar tamo dakle izlazim i hvatam tramvaj koji se kreće u smjeru prema tvrdji.. sva sreća po Osječki promet nije gust pa ću stić za cca 1h i 30 min do tvrdje, stvarno je super ta nova pruga, baš me zanima kak će sad npr srednjoškolci s juga 2 do tvrdje, budit se u 5-6 da bi u 8 bili na nastavi.. stvarno su inteligentni ovi naši političari i oni koji podržavaju tu otvorenu kradju


Da si malo upučeniji znao bi da će se ta pruga ubrzo spojiti sa Zelenim poljem pa ćeš na trg s juga 2 stići vrlo brzo, ovo je prva dionica, a s gradnjom druge etape se kreće vrlo brzo! Mislim da je svima u interesu da se razgrana tramvajska pruga po cijelom gradu i da se polako zamjenjuje bus koji zagađuje s ekološki prihvatljivijim tramvajem!


kažeš izgradnja krece vrlo brzo tj. nastavak izgradnje, pa jel to zavaravaš sam sebe ? Dobro se zna da će poslije izbora sve stat s izgradnjom do slijedećih izbora, ko i inače

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2009. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domba_dgo je napisao/la: ›
Da si malo upučeniji znao bi da će se ta pruga ubrzo spojiti sa Zelenim poljem pa ćeš na trg s juga 2 stići vrlo brzo, ovo je prva dionica, a s gradnjom druge etape se kreće vrlo brzo!

Pa ti si se stvarno najeo bunike ili misliš na trg u Donjem gradu?
Voziti se oko kere, da bi se došlo do svog odredišta je praksa koja postoji u gradskom prometu u razvijenim zemljama i obično je ispod zemlje. Naravno da taj prijevoz mora biti brz i točan, a preduvjet funkcije je da postoji i razvijena prometna mreža koja je sinkronizirana s brzim intrazonskim javnim prijevozom.
U našem „gradu slučaju“ to nije ni približno tako, pa je pruga kroz Divaltovu pa i dalje do Mačkamame potpuni promašaj. Dokaz za to je tramvaj koji vozi do Bosutskog je uvijek s par putnika, čak ni u špici je polu prazan. Za javni prijevoz u Divaltovoj je ista stvarnost. Autobusna linija koja sada prometuje Divaltovom je i sada nerentabilna, broj putnika u rijetkim autobusima je smiješan, na pola stanica bus se ni ne zaustavlja. Priče o tome da je Sjenjak povezan s gradom su glupost, ne znam tko bi lud sa Sjenjaka išao u centar oko kere, preko Mačkamame i kolodvora.
Priča o ukidanju autobusa s Juga II su potpune dezinformacije, Na Jugu živi oko 10000 stanovnika, te ukidanjem autobusne linije ti ljudi ostaju bez prijevoza, naravno Jug II nije samo Bikara i Plinsko. Tako da oko ukidanja busa nema ni govora, to je rentabilna linija, i najbrža veza prema centru i većini škola u Tvrđi.

Cijeli ovaj projekt oko tramvajske pruge, je nešto što ćemo mi građani plaćati jako dugo, a time ćemo biti taoci jedne politike koja ne poštuje struku i prometne studije. Populističko ulaganje u projekte koji su u startu nepotrebni ignoriranje stručnog mišljenja se ponovilo, test je bio s ruglom na trgu u obliku Repera kojeg smo isto mi platili, a radi netransparentnosti trošenja novaca GPP je bio sam investitor ovog projekta.

Budući da broj tramvaja koje posjeduje GPP ne može pokriti ovo proširenje mreže, može očekivati da će se s trga do kolodvora voziti preko Bikare, što nije ništa čudno jer sada s trga do kolodvora moramo se voziti preko Mačkamame. Pa živjeli, barem tramvaji zimi griju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leodmos
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2009. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno u cijeloj priči su opet ispušili oni kojima je tramvaj bio važniji ... recimo oni s uskih njiva i dio sjenjaka pa čak i jug II; III i IV

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2009. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je svima jasno da je ova dionica potpuni promašaj. Samo što neki to ne žele shvatiti. Toliko su sami sebe ubjedili da ne vide dalje od nosa. A ima toliko drugih rentabilnijih pravaca, ali NE... ovo je "najbolje". Tvrdoglavi su kao dalmatinske mazge. osijek031.com smile

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osmanov prolaz
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2009. 7:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko god da stanuje ili je stanovao na Sjenjaku zna da je taj tramvaj totalna glupost. Sjenjak je i suviše dobro povezan da treba još i tramvaj, možda uske njive ali ajd. No odakle struja za tramvaj? Iz uvoza? Nije li prvo trebalo objezbjediti dostantne količine za osnovne ljudske potrebe? Da ne govorimo o brojnim nesrećama koje će sada usljediti sa tramvajima... Sad da se bacimo na politiziranje. Jel se sjeća tko vožnje u tramvaju prije nego ih je Đapić poslao u Češku na "sređivanje"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la: ›
nazareth je napisao/la (Pogledaj post): › Vi ste konji kojima ništa ne odgovara što se radi u zadnje vrijeme u gradu !
Seljačine !!!


Slušaj "vojniče" i tebi slični....
prvo pripazi na izražavanje....nisu ti ovo Čaprazlije...

nitko normalan neće biti protiv gradnje za razvijanje grada...
al ovdje je upitno na koji se način radi...i kad se radi

a vidi se s marsa da ova pruga nema veze ni s pameću ni sa strukom...
i to je cijela poanta...

sve divljaruk teški...bez plana i programa.....samo daj nek se radi...
kako?...nije bitno!
kvalitetno?...nije bitno!
transparentan natječaj?...nije bitno!
ITD...

nadam se da će mišelinko sutra otići u ropotarnicu povijesti....
a ako bog da...uskoro za svojim voljenim Glavašem...ili u BIH ili u čeliju...svejedno
pa nek tamo grade kule od pijeska u dvorištu...


potpisujem......

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
recimo_normalan
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2009. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Često putujem po drugim galaksijama i ni tamo nemaju sustav kakav je ĐApić smislio.

Čujem da će uskoro krenuti i kanalizacija u jednom, a vodovod u drugom smjeru, putem istih cijevi.

Kakvi god rezultati izbora bili, glavno da je živo i zdravo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2009. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
domba_dgo je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
aha super znači ja sa sjenjaka ako želim do npr do tvrdje tramvajom po zimi jer je vani poledica moram ići ovom rutom, uhvatit tramvaj koji se vrača s juga 2, taj tramvaj će me odvest na bosutsko od tamo ide prema kolodvoru, prodje cijelu radićevu, skreće na centar tamo dakle izlazim i hvatam tramvaj koji se kreće u smjeru prema tvrdji.. sva sreća po Osječki promet nije gust pa ću stić za cca 1h i 30 min do tvrdje, stvarno je super ta nova pruga, baš me zanima kak će sad npr srednjoškolci s juga 2 do tvrdje, budit se u 5-6 da bi u 8 bili na nastavi.. stvarno su inteligentni ovi naši političari i oni koji podržavaju tu otvorenu kradju


Da si malo upučeniji znao bi da će se ta pruga ubrzo spojiti sa Zelenim poljem pa ćeš na trg s juga 2 stići vrlo brzo, ovo je prva dionica, a s gradnjom druge etape se kreće vrlo brzo! Mislim da je svima u interesu da se razgrana tramvajska pruga po cijelom gradu i da se polako zamjenjuje bus koji zagađuje s ekološki prihvatljivijim tramvajem!


kažeš izgradnja krece vrlo brzo tj. nastavak izgradnje, pa jel to zavaravaš sam sebe ? Dobro se zna da će poslije izbora sve stat s izgradnjom do slijedećih izbora, ko i inače


Ovisi kog se izbira

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.05.2009. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesu sad radovi obustavljeni ?

prije izbora su stotine radnika nesto radili ... ja danas nisam vidio niti jendoga ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2009. 5:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ta je linija fiksacija jednog malog (mentalno malog, ni slučajno fizički) čovjeka iz čaprazlijske provincije

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2009. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: › ta je linija fiksacija jednog malog (mentalno malog, ni slučajno fizički) čovjeka iz čaprazlijske provincije
Valjda ova pruga nece zavrsiti kao Karamaricev tramvajski batrljak sto je 15 godina camio na krizanju Vinkovacke i Dunavske.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2009. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › jesu sad radovi obustavljeni ?

prije izbora su stotine radnika nesto radili ... ja danas nisam vidio niti jendoga ???


sad ce opet pocet oko 25og Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: