Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tikovi u snu ili što god

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2009. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja isto tako imam problema sa spavanjem .Budim se noču 15-20 puta.I Isto tako kao nake_rado popijem pivo-dva i onda spavam kao beba.Pokušaj i ti isto kao nas dva!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.05.2009. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Pa,yebote, vi ste svi luđaci.
Di sam ja to zaglavila.Kakav forum.Yebote.
Sad me već vata straj.


Very Happy Join the club Very Happy

[quote="Anica"]
pumpkin je napisao/la: ›


ja imam isti problem sa zubima.škripim zubima. odeš li kod zubara reći će ti da je to vrlo česta pojava i da je najčešće povezana sa živcima.to ćeš spriječiti počneš li nositi udlagu što će ti vjerojatno zubar preporučiti.


I mislila sam da bi takvo nešto moglo postojati, ali kad sam pitala bivšu zubaricu odgovorila mi je kako nikada za to nije čula. Druga mi je rekla da se dosta pacijenata žalilo na takav problem, ali da ona ne zna što bi moglo biti rješenje... Gdje se može nabaviti takva udlaga?

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2009. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rješenje za nočno škripanje zubima postoji i to ne jedno.
Mehaničko treba izraditi vaš ortodont prema vašem zubnom otisku i onda tu stvarčicu nosite noću u ustima,zašto? E pa zato što će vam se nakon nekoliko godina noćnog škrgutanja zubi istrošiti i izgledati kao oturpijani i to grbavo oturpijani.
Kemijsko je naravno psihofarmak, tu vam stvarčicu prepisuje liječnik ili psihijatar.Ja mislim da je bolje otići kod psihića jer on problemu pristupa dublje i slojevitije i veće su vam šanse da će potrefiti pravu tableticu,dok liječnik opće prakse odmah iz rukava izvlači praksiten,ksanaks ili već slično s hrpe istih masovnih bonbončića.
Problem noćnog škripanja zubima, padanja u ponor, trzanja i nemogučnosti dosezanja najdublje faze sna je psihičke naravi. Radi se o stresu (pa naravno), ali i o unutarnjim frustracijama i nezadovoljstvima koji će polako preći u anksioznost, a kod nekih i u depresivni poremečaj.
Toplo preporučam psihijatra, i to u najpozitivnijem smislu. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2009. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme šta nas ima sa takvim ili sličnim problemima tokom spavanja... Mislim da smo skoro svi željni finog i kvalitetnog spavanja.

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2009. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anica je napisao/la: ›
pumpkin je napisao/la: ›
Meni se s vremena na vrijeme dogodi takav trzaj kao da propadam, ali čini mi se da se to ne događa baš u čvrstom snu, nego odmah nakon što zadrijemam. Mislim da to nije ništa zabrinjavajuće, vjerojatno ima neke veze sa mišićima, tko zna. Više me brinu periodi kad tijekom noći stravično stišćem čeljust i zube, toliko da me nekad bole ostatak dana.


ja imam isti problem sa zubima.škripim zubima. odeš li kod zubara reći će ti da je to vrlo česta pojava i da je najčešće povezana sa živcima.to ćeš spriječiti počneš li nositi udlagu što će ti vjerojatno zubar preporučiti.
a ne, to iskljucivo znaci da si zedna/an, trebas se ili probuditi i piti vode ili netko u tvojoj blizini ti treba dati vode, sto posto provjereno..
desava se onima koji veceraju pa organizam nema dosta vode..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2009. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="PEGY";p="243493"]Rješenje za nočno škripanje zubima postoji i to ne jedno.
Mehaničko treba izraditi vaš ortodont prema vašem zubnom otisku i onda tu stvarčicu nosite noću u ustima,zašto? E pa zato što će vam se nakon nekoliko godina noćnog škrgutanja zubi istrošiti i izgledati kao oturpijani i to grbavo oturpijani.
Kemijsko je naravno psihofarmak, tu vam stvarčicu prepisuje liječnik ili psihijatar.Ja mislim da je bolje otići kod psihića jer on problemu pristupa dublje i slojevitije i veće su vam šanse da će potrefiti pravu tableticu,dok liječnik opće prakse odmah iz rukava izvlači praksiten,ksanaks ili već slično s hrpe istih masovnih bonbončića.
Problem noćnog škripanja zubima, padanja u ponor, trzanja i nemogučnosti dosezanja najdublje faze sna je psihičke naravi. Radi se o stresu (pa naravno), ali i o unutarnjim frustracijama i nezadovoljstvima koji će polako preći u anksioznost, a kod nekih i u depresivni poremečaj.
Toplo preporučam psihijatra, i to u najpozitivnijem smislu. osijek031.com smile[/quot

Čini mi se, barem do sada, da nisam primijetila da je to noćno škripanje zubima povezano sa nekakvim situacijama u životu. To mi se dešava samo povremeno, trenutno se ne mogu ni sjetiti kada se zadnji put događalo, i mislim da ne bih trebala trčati psihijatru ili gutati nikakve tablete jer se sasvim dobro osjećam, i ne mogu reći da mi je nešto loše u životu. Ali u svakom slučaju, hvala na savjetu, što se tiče nekakve mehaničke zaštite, to bih mogla opet ugnjaviti zubaricu da nešto poduzme po tom pitanju. Ako treba, ja bih otišla i kod psihića, da znam da je razlog takve prirode, ali sigurna sam da nije. U svakom slučaju, obratit ću pažnju kad mi se slijedeći put dogodi, da li je povezano sa nekim stresovima i sl.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.05.2009. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se znalo dogoditi da se kao probudim ali se nemogu micat i slabo mogu pogled mijenjati i zurim u jednu točku i nekad mi se znalo pričinit da vidim kojekakve pizdarije u sobi, jednom mi se beba neka prikazala na prozoru, grozno. i onda hocu zvat nekog i nemogu se ni derat, odvratan osjecaj.. u zadnje vrijeme mi se to rijeđe događa al opet, odvratan je osjećaj Very Happy inače nemam problema sa spavanjem sam to xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.05.2009. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daddos je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › meni se znalo dogoditi da se kao probudim ali se nemogu micat i slabo mogu pogled mijenjati i zurim u jednu točku i nekad mi se znalo pričinit da vidim kojekakve pizdarije u sobi, jednom mi se beba neka prikazala na prozoru, grozno. i onda hocu zvat nekog i nemogu se ni derat, odvratan osjecaj.. u zadnje vrijeme mi se to rijeđe događa al opet, odvratan je osjećaj Very Happy inače nemam problema sa spavanjem sam to xD


Uf dobro je, nisam jedini...


pričao sam sa nekoliko ljudi o tome i kažu da je to polusan, kao fizički spavaš al mozak ti registrira neke stvari xD jebem ti psihu, boleština ;D

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 2:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maloprije sam se trgnio i udario nožnim palcem u zid i sad mi krvari ispod nokta.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malasara
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2009. 17:38 
Naslov:  Re: Tikovi u snu ili što god
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hyppolita je napisao/la (Pogledaj post): › Konstantno mi se događa svaku noć dok sam u nekoj "početnoj fazi" sna da se odjednom trgnem i razbudim. Pretpostavljam da je to u biti normalno, ali se trgnem ne neki čudan način i uvijek imam osjećaj da padam nize neke stapenice i promašim jednu pa padam dugo i padaaam.
Da li netko nešto zna o tome? Rolling Eyes osijek031.com smile


Negdje sam pročitala da se to zove mioklonički trzaj.
Mioklonus- Iznenadne brze, poput trzaja nevoljne kretnje uzrokovane mišićnim kontrakcijama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sollo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2009. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čovječe koe vi trablove imate..mene da stavite na naopako okrenutu drljaču ja ću zaspati bez beda i kojekakovih tikova.Čak i rijetko sanjam ili se jednostavno nesjećam sna.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PowerPuff
Offline
Avatar

Ukupno postova: 303
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2009. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka posljedica ima uzrok..
Snovi su stanje podsvjesti...naše težnje ili već proživljene situacije..

_________________
Beware of the Powerpuff
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2009. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PowerPuff je napisao/la: › Snovi su stanje podsvjesti...naše težnje ili već proživljene situacije..

Ili su možda hrpa slika koje nemaju veze s vezom, al ih naš mozak tako interpretira da bi ih lakše mogao shvatiti?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: