Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek prvi grad u regiji s uređenom stazom za nordijsko hodanje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cilj nordijskog hodanje je hodanje po brdskim putevima i kroz sume Wink

@donquijote pa ja sam ih vidio jedno 5 Smile

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2009. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domba_dgo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la: ›
Tako je, treba nam staza za nordijsko hodanje.

Inače ne znam kako bismo se popeli i/ili prešli sve ove monstruozne planine koje nas okružuju.


Ajd ne laprdaj! Ako si bio tamo onda si vidio da je to staza s umjetnom podlogom tako da se na njoj može trćati i po kiši a ne uprljti se,a podloga absorbira opterećenje na koljena pri trčanju tako da je puno "zdravija" za trćanje od betona ili asfalta! Mislim da nam je tako nešto trebalo u Osijeku s obzirom na broj ljudi koji svaki dan trči (rekreira se) uz dravu!


...prvo: mislim da si pobrkao lončiće, jer to famozno nordijsko hodanje nema apsolutno nikakve veze s trčanjem...
...drugo: ako je već do trčanja i do uređenja obale i tako dalje, zar se za manje pare nije mogla srediti trim-staza?
...treće: bolje da su pare uložili u obnovu srednjike
...četvrto: uopće nije vrijeme za izgradnju staze za nordijsko hodanje....
...peto: zar je time sad Osijek kul grad za život kad jedini i prvi u regiji ima stazu za nordijsko hodanje? vauuuuuu.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to s ciljem masovnog doseljavanja norvezana svedana i finaca u osijek Smile

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
panglu
Offline
Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.05.2009. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka cast nasem gradonacelniku na toj novoj stazi!Bio sam tamo neki dan i super je,a i vidim da je puno ljudi koristi,tako da mislim da je nepravljen dobar posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

panglu je napisao/la: ›
Svaka cast nasem gradonacelniku na toj novoj stazi!Bio sam tamo neki dan i super je,a i vidim da je puno ljudi koristi,tako da mislim da je nepravljen dobar posao.


Pa u pravu si, evo i ja sam danas vidio nekoliko stotina nordijskih hodača kako se s nestrpljenjem guraju na stazi, oznojeni i dehidrirani, ali stazom sretni!

Zrnce građanske uljuđenosti nalagalo bi da se ovakve nebuloze, poput te staze, i od članova zainteresirane stranke proglase pogreškom. Ja se pitam kako slučajnom prolazniku, turistu, iz neke daleke zemlje objasniti da grad u gospodarskim problemima i sa nezaposlenošću u jeku krize gradi nordijsku stazu? Još ćemo poslije toga od tih stranaca tražiti pomoć.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponosan sam što živim u gradu koji ima takvu stazu, rijetko koji grad se može pohvaliti s takvom glupošću, za 2,5 milijuna kuna.
Svaka čast, u poplavnoj zoni napraviti takvo nešto.
Samo koliko pratim na ovom portalu prvo je to bila staza za brzo hodanje, a sada odjednom za nordijsko hodanje. Kako je to doživjelo takvu transformaciju??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scero
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

panglu je napisao/la: ›
Svaka cast nasem gradonacelniku na toj novoj stazi!Bio sam tamo neki dan i super je,a i vidim da je puno ljudi koristi,tako da mislim da je nepravljen dobar posao.


Ma odlican posao i projekt,jedini bolji bi bio da su stavili 2,5 milijuna kn na kladionicu ili izgradili tramvajsku prugu do peljesca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Budimo realni, staza još nije završena, kako to izgleda, pa prošetajte sami, a za završetak još barem 1 milijun kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
codar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se jako sviđa i staza i sama ideja, ali ne mogu vjerovati da smo takvi primitivci i da masa ljudi po toj stazi gura kolica s djecom, vozi bicikle i šeće se. Pored sveg prostora za šetanje oko Drave, ljudima iz Osijeka izgleda baš odgovara našetavati se i voziti biciklima po novoj stazi za trčanje i brzo hodanje. Nebitno što piše da je to staza ZA BRZO HODANJE I TRČANJE. Ipak smo mi Balkan i šta će netko pisati i određivati gdje se trči a gdje se voze bicikli i guraju dječja kolica. Katastrofa. Pokušala sam trčati danas i bila sam strašno isfrustrirana. Nadam se da će se to na neki način riješiti, jer ovako cijela investicija uopće nema smisla.

_________________
everest neverest...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2009. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li itko pojma šta sad opet rade na bentu iznad staze za brzo hodanje? Već se par dana tamo vozaju bageri... ili šta već.
Preklinjem vas neka mi netko napiše da ga neće asfaltirati!!!!!!!!! Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2009. 17:18 
Naslov:  Re: Osijek prvi grad u regiji s uređenom stazom za nordijsko hodanje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dao bi ja vama svima nordijsko hodanje po gradu, možda bude neke koristi - grad čist kao suza.
Recimo kao na slici Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2009. 20:45 
Naslov:  Re: Osijek prvi grad u regiji s uređenom stazom za nordijsko hodanje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obzirom na vodostaj bit će to staza za nordijsko plivanje Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2009. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › cilj nordijskog hodanje je hodanje po brdskim putevima i kroz sume Wink


Odakle ti ova glupost?! Nordic HILL walking je kod nas nešto manje poznat oblik te rekreacije koji je stariji od klasičnog nordijskog hodanja, no ovaj drugi oblik je rašireniji iz sasvim očitih razloga - može se prilagoditi svakoj dobi, kondiciji, klimi i konfiguraciji terena.

I, da, u Osijeku ima ljudi koji se time redovito bave. Znam za grupu od najmanje dvadeset članova iz jedne udruge. Znam i dosta starijih ljudi kojima je to jedini prihvatljivi oblik rekreacije pored običnog hodanja, a nordijsko odabiru jer je učinkovitije.

Neke stvari nikad neću moći shvatiti. Nitko ne žali lovu koja će biti potrošena na uklanjanje Starčevićevog spomenika, ali staza za brzo hodanje je bacanje novca. Pa poslušajte se!

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2009. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›
Ima li itko pojma šta sad opet rade na bentu iznad staze za brzo hodanje? Već se par dana tamo vozaju bageri... ili šta već.
Preklinjem vas neka mi netko napiše da ga neće asfaltirati!!!!!!!!! Crying or Very sad

Mislim da je to samo da se omogući prolaz ljudima kad počnu asfaltirati Tvrđavicu jer tamo rade cestu. Pretpostavljam i nadam se da ga ne će asfaltirati.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: