Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Spomenik koji ni dr. Starčević nije želio!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2005. 9:50 
Naslov:  Spomenik koji ni dr. Starčević nije želio!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otac domovine dr. Ante Starčević dobit će sljedeće godine spomenik vrijedan čak 1,4 milijuna kuna! Toliko su, naime, gradski oci namijenili za izradu i postavljanje spomenika na središnjem trgu koji nosi njegovo ime. Ideja koja je u proteklome sazivu gradske vlasti potekla od današnjeg člana Poglavarstva haespeovca Tone Papića i koja je tada ocijenjena kao ideja koju bi odbio i sam dr. Starčević jer je izričito zatražio da mu se ne dižu spomenici, sazrela je, dakle, preuzimanjem vlasti.

Upravo Papić i gradonačelnik Anto Đapić bit će članovi komisije koja će odlučiti o najboljem uratku. Kako pretpostavljamo zadovoljni Papić, jer mu je inicijativa zabilježena u prihvaćenom proračunu za 2006., otišao je na godišnji odmor, a gradonačelnika koji je jučer bio u Zagrebu nismo mogli dozvati na mobitel pa je odgovore morala dati pročelnica Upravnog odjela za urbanizam Danijela Lovoković.

Kako je rekla, Grad Osijek će već početkom sljedeće godine raspisati javni natječaj za skulpturalni projekt, s tim da se, za razliku od drugih javnih natječaja, neće u obzir uzimati najjeftinija verzija, već najbolja izvedba. Što se same cijene od visokih 1,4 milijuna kuna tiče, nju je izradilo Hrvatsko društvo likovnih umjetnika za postavljanje spomenika od bronce.

Ostaje svakako vidjeti gdje će se uopće smjestiti spomenik jer na preuređenom središnjem trgu, zamišljenom kao ravna ploha, nema baš mjesta za monumentalne spomenike kakve najavljuju gradski oci.

Bude li spomenik doista izrađen od bronce, oštetit će se toliko hvaljeno podno grijanje trga, a ostaje i pitanje tramvajskog prometa jer bi tramvaji mogli "kvrcnuti" spomenik. Još je jedna ključna stvar u svemu tome - trebaju li nam doista monumentalni spomenici ili je milijunska svota mogla biti namijenjena za građanima korisnije stvari poput, recimo, rekonstrukcije gradskih cesta, za koje je, istina, predviđeno 2,3 milijuna kuna, no njihovo je stanje takvo da je to premalo za potpunu obnovu.

Autor: Željka RAČKI-KRISTIĆ
Prenosimo s www.vecernji-list.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 30.12.2005. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ha, a ja nek se i dalje ubijam preko onog drvenog mosta na kolodvoru, je li? Za pothodnik nisu imali sredstava, a?

Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.12.2005. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet sam ispala iz programa, pa me nije potpisao gore. Confused

Čitala sam jesenas, nakon prve sjednice gradske vlasti, da je odbijen projekt pothodnika kod željezničkog kolodvora jer je preskup (moram potražiti stare novine, ne mogu se sjetiti iznosa kojima su baratali), pa će se samo napraviti rekonstrukcija tog drvenog mosta. Mislim, bez veze. Crying or Very sad

Hajde, probajte samo jednom preći most ovih dana. Ili ne morate čak ni ovih dana. Pokušajte na proljeće, kad padne kiša. Bolje je nego klizalište Very Happy

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2005. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, sad ću možda zvučati zajedljivo, ali- lako je njima baratati novcima koji nisu njihovi. Nisu na svojoj grbači nekompetentni, nego na grbači Osječana, koji će se i dalje voziti po "švicarski sir" cestama, kako spominje i članak... Kad se čovjek sjeti da ničiji resursi nisu neograničeni, postupa sa svojima puno opreznije. A ovo je, po mom mišljenju, neoprezno, pa čak i bahato rasipanje novca.
Druga stvar- kako to spriječiti? Kako građani mogu sudjelovati u vlasti? Vidjela sam neki dan neke ljude da skupljaju potpise za peticiju protiv poskupljenja... pazite, POSKUPLJENJA! A za spomenik od 1, 4 milijuna kuna se ima dovoljno novca... Dakle, gdje sam stala? Građani mogu pisati peticije i to je to. Ako je proračun prihvaćen, nije ga moguće ispraviti više, zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2005. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije zajedljivo, Alana.
Na Trgu su godinama bili Građani. A sad su bačeni u dvorištu Kazamata. Kamo će ih staviti, tko zna, mogli bi i na Centralno groblje, tamo bi imali mir. Tamo je ionako mjesto za građane.
Zanima me samo koliko su koštali Građani, koji su (za)sad odbačeni...
S druge strane, tko zna koga ćemo jednom zvati Ocem Domovine..... i kako će na kraju završiti Starčevićev spomenik???

Moj bi prijedlog bio, umjesto svih tih preskupih spomenika, bista i sličnog, na trgu npr. postaviti neku ploču. mogli bi ju staviti i na neku od zgrada na trgu... ona na uglu, što je sad tamo.... prije je bio onaj ribarski restoran.... Nešto lijepo, elegantno, što bi se uklapalo u okolinu.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 31.12.2005. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bez uvrede ali možeš ti predlagati što god želiš kao i svi mi, ali nas svejedno nitko ne pita, da su odlučili i tri milijuna dati za taj spomenik bilo bi tako i tu se ništa ne može, tako da i dalje možemo samo tu piskarati. Možeš i peticiju pisati a poslije s tim papirima znaš što možeš.Tako je to, žalosno.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2005. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Možeš i peticiju pisati a poslije s tim papirima znaš što možeš.



Radije koristim Paloma, žuti, troslojni. U Mercatoru po povoljnoj cijeni - nekih 11,00 kn paket RazzRazzRazzRazz

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.01.2006. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nu, viđe male, kako reklamira Smile Smile Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.01.2006. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Nu, viđe male, kako reklamira Smile Smile Smile




Ma nije... samo volim žutu boju Smile Wink

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deltaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Os i samo Os..
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2006. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Otac domovine dr. Ante Starčević dobit će sljedeće godine spomenik vrijedan čak 1,4 milijuna kuna! Toliko su, naime, gradski oci namijenili za izradu i postavljanje spomenika na središnjem trgu koji nosi njegovo ime. Ideja koja je u proteklome sazivu gradske vlasti potekla od današnjeg člana Poglavarstva haespeovca Tone Papića i koja je tada ocijenjena kao ideja koju bi odbio i sam dr. Starčević jer je izričito zatražio da mu se ne dižu spomenici, sazrela je, dakle, preuzimanjem vlasti.

Upravo Papić i gradonačelnik Anto Đapić bit će članovi komisije koja će odlučiti o najboljem uratku. Kako pretpostavljamo zadovoljni Papić, jer mu je inicijativa zabilježena u prihvaćenom proračunu za 2006., otišao je na godišnji odmor, a gradonačelnika koji je jučer bio u Zagrebu nismo mogli dozvati na mobitel pa je odgovore morala dati pročelnica Upravnog odjela za urbanizam Danijela Lovoković.

Kako je rekla, Grad Osijek će već početkom sljedeće godine raspisati javni natječaj za skulpturalni projekt, s tim da se, za razliku od drugih javnih natječaja, neće u obzir uzimati najjeftinija verzija, već najbolja izvedba. Što se same cijene od visokih 1,4 milijuna kuna tiče, nju je izradilo Hrvatsko društvo likovnih umjetnika za postavljanje spomenika od bronce.

Ostaje svakako vidjeti gdje će se uopće smjestiti spomenik jer na preuređenom središnjem trgu, zamišljenom kao ravna ploha, nema baš mjesta za monumentalne spomenike kakve najavljuju gradski oci.

Bude li spomenik doista izrađen od bronce, oštetit će se toliko hvaljeno podno grijanje trga, a ostaje i pitanje tramvajskog prometa jer bi tramvaji mogli "kvrcnuti" spomenik. Još je jedna ključna stvar u svemu tome - trebaju li nam doista monumentalni spomenici ili je milijunska svota mogla biti namijenjena za građanima korisnije stvari poput, recimo, rekonstrukcije gradskih cesta, za koje je, istina, predviđeno 2,3 milijuna kuna, no njihovo je stanje takvo da je to premalo za potpunu obnovu.

Autor: Željka RAČKI-KRISTIĆ
Prenosimo s www.vecernji-list.hr



samo bih podsjetio da se otprilike toliko novca dalo za izradu kružnog toka na Drinskoj .. Put Motor zajedno sa stazama oko njega i FONTANOM... osijek031.com smile

_________________
..i opet DeltaOs.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2006. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deltaos je napisao/la: ›
samo bih podsjetio da se otprilike toliko novca dalo za izradu kružnog toka na Drinskoj .. Put Motor zajedno sa stazama oko njega i FONTANOM... osijek031.com smile



Bila bih sretnija da su (kad bi) riješili problem krepanih vrana kod onog vrtića na Vinkovačkoj. I, naravno, mog mosta. Molitva

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2006. 0:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koliko smo para dali za klupe na trgu? prestrasno.

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2006. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekvinda je napisao/la: ›
a koliko smo para dali za klupe na trgu? prestrasno.



Možda je netko pri kupovini tih klupica mislio na brojnu osječku mladež, stambeno nezbrinutu, bez automobila, a željnu seksa. Wink Wink Ako sam dobro shvatila, klupice griju. Pa si tako mislim.... možda je stvarno neka dobra duša željela stvoriti toplo okruženje i za te aktivnosti. Embarassed
Samo... opet ne kontam... zašto je onda trg toliko osvjetljen?? Rolling Eyes Confused

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2006. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Ako sam dobro shvatila, klupice griju. Pa si tako mislim.... možda je stvarno neka dobra duša željela stvoriti toplo okruženje i za te aktivnosti. Embarassed
Samo... opet ne kontam... zašto je onda trg toliko osvjetljen?? Rolling Eyes Confused


Nisi dobro shvatila Smile Trg ima podno grijanje, a skupe klupice imaju loše lakiranje. A osvjetljenje jel loše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2006. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni nije jasno sto je to sto gospodu Đapića i Papića čini kompetentnim stručnajacima velevažne komisije koja odlučuje o najboljem rješenju???
kontam da akademski kipari moraju čupati kosu kad čuju tko odlučuje o nečemu što oni znaju. kipari i arhitekti ne odlučuju (neposredno) o novcima iz gradskog proračuna...
joj što bi bilo lijepo kad se ljudi ne bi miješali u ona pitanja o kojima beknit ne znaju

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: