Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjetnost i glazba na ulicama grada - program za svibanj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 22:53 
Naslov:  Umjetnost i glazba na ulicama grada - program za svibanj
Od 13.05.2009. 10:45 do 14.05.2009. 10:45 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U srijedu 13. svibnja (danas) održat će se koncert vokalnog sastava Akvarel na Trgu slobode kod sata. Koncert počinje u 18 sati. Koncert će biti održan u sklopu programa Umjetnost i glazba na ulicama grada, projekt Ja volim Osijek.

U četvrtak 14. svibnja (sutra) u okviru istog projekta bit će održana projekcija zamjena prostora „Osijek ostaje u Osijeku“ u izvedbi učenika Umjetničke škole u Osijeku. Projekcija će biti održana na Trgu Svetog Trojstva u Tvrđi, u 20 sati.

Svi su programi besplatni i otvoreni za sve građane.

Umjetnost i glazba na ulicama grada[/b] je program u sklopu projekta grada Osijeka, Ja volim Osijek pod pokroviteljstvom gradonačelnika. Dio ovoga programa održan je u travnju na različitim lokacijama u gradu Osijeku. Travanjski programi pronašli su svoje mjesto među građanima Osijeka i pokazali se kao uspješan dio projekta Ja volim Osijek. Osnovna ideja je približiti umjetnost i kulturu građanima Osijeka organizacijom zanimljivih i neobičnih programa na neuobičajenim lokacijama u gradu. Prije svega ovaj projekt potiče ljubav prema Osijeku i orijentiran je na podizanje svijesti o gradu, njegovim ljepotama i vrijednostima i svakako na podizanje kvalitete kulturnog života u njemu.

U sklopu programa Umjetnost i glazba na ulicama grada u travnju su se osječkoj publici predstavili brojni osječki umjetnici, a uključile su se i razne udruge i institucije koje su svojim angažmanom obogatile program. U travnju su nastupili Plesni studio Shine, Igor Delač, animacijski tim Claritubbies, udruga Slama, Hrvatsko pjevačko društvo Lipa, Ženska vokalna skupina Druge, udruga Breza, udruga Movement, te Dječji zbor Osječki Zumbići. Nastupi osječkih izvođača potakli su građane da u šetnji osječkim ulicama zastanu i barem na trenutak uživaju u Umjetnosti i glazbi na ulicama grada.

Programi koji će se održati u svibnju započeli su promocijom razglednica grada Osijeka autora Marina Topića. Promocija razglednica kao i press konferencija na kojoj je predstavljen program Umjetnost i glazba na ulicama grada za mjesec svibanj održana je tramvaju Ja volim Osijek na Trgu Ante Starčevića. U sklopu ove promocije održan je i plesni preformans Ja volim Osijek u izvedbi plesnog studija Shine i udruge Slama.

U svibanjskom programu Umjetnost i glazba na ulicama grada Capoeira grupa Senzala predstavit će borilačku vještinu Capoeira. Nastupit će i mladi vokalni sastav Akvarel, te učenici Umjetničke škole u Osijeku s programom zamjena prostora „Osijek ostaje u Osijeku“. Posebno se u programu ističe koncert dva prijateljska zbora; osječkog Vokalnog ansambla Brevis i zbora College Vocal de Laval iz Kanade. Ova su se dva zbora susrela već dva puta. Prvi susret bio je u Xiamenu (Kina) 2006. godine, a drugi su puta zajedno nastupali u Monteralu (Kanada) 2007. godine. Po prvi puta osječki Brevisi će ugostiti prijatelje iz Kanade upravo u sklopu programa Umjetnost i glazba na ulicama grada. U sklopu programa u svibnju predstavit će se i Zavičajna udruga Gibarac čiji je nastup potaknut suradnjom projekta Ja volim Osijek s nacionalnim manjinama.

U subotu 9. svibnja započinje i projekt ulično slikarstvo „Ljepote Osijeka“ u kojem će na raznim lokacijama u centru grada te u Tvrđi osječki umjetnici zabilježiti ljepote grada i njegovih stanovnika. Ulično slikarstvo trajat će kontinuirano prema željama i mogućnostima umjetnika sve do rujna kada će biti organizirana i izložba svih nastalih radova. U ovom projektu koji organizira udruga Slama sudjeluju Nikola Faller, magistar kiparstva i umjetnički voditelj projekta; Helena Janečić, akademska slikarica, Marko Šošić, akademski slikar, Roko Idžojtić, apsolvent UMAK OS, Slaven Jurić, student 1. diplomske godine odsjek slikarstvo UMAK OS; Nikolina Srđenović, student 1. diplomske godine odsjek slikarstvo UMAK OS, Saša Sermek, student 3. godine slikarstva UMAK OS, Jvona Maroševac, studentica 3. godine slikarstva UMAK OS; Mario Matoković, apsolvent UMAK OS; učenici Škole za tekstil, design i primjenjene umjetnosti; Tomislav Šilovinac, fotograf; Vjekoslav Filipović, student 2. godine UMAK OS; te Marin Franov, fotograf.

Projekt Ja volim Osijek nakon završetka programa Umjetnost i glazba na ulicama grada nastavlja sa svojim aktivnostima, o kojima ćete biti pravovremeno obavješteni.

U nastavku se nalazi program događanja za mjesec svibanj 2009. koji će biti održan u sklopu programa Umjetnost i glazba na ulicama grada.



Više o programu za vikend...

U petak 8. svibnja 2009. (danas) Capoeira grupa Senzala predstavit će borilačku vještinu Capoeira. Predstavljanje će se održati u 18 sati na Trgu Ante Starčevića i u 19 sati na Trgu Slobode.

Također u petak 8. svibnja održat će se i koncert dva prijateljska zbora; osječkog Vokalnog ansambla Brevis i zbora College Vocal de Laval iz Kanade. Ova su se dva zbora susrela već dva puta. Prvi susret bio je u Xiamenu (Kina) 2006. godine, a drugi su puta zajedno nastupali u Monteralu (Kanada) 2007. godine. Po prvi puta osječki Brevisi će ugostiti prijatelje iz Kanade upravo u sklopu programa Umjetnost i glazba na ulicama grada. Koncert će biti održan danas u 20 sati u Arheološkom muzeju u Osijeku, Trg Svetog Trojstva 2. (vidi najavu)

U subotu 9. svibnja 2009. u 10 sati započinje projekt ulično slikarstvo „Ljepote Osijeka“. Osječki će umjetnici na ulicama u centru grada zabilježiti ljepote grada i njegovih stanovnika. Ulično slikarstvo trajat će kontinuirano prema željama i mogućnostima umjetnika sve do rujna kada će biti organizirana i izložba svih nastalih radova.

U subotu 9. svibnja u 19 sati na Trgu Hrvatskih branitelja u Retfali Zavičajna udruga Gibarac organizira koncert povodom Dana Europe. U programu će nastupiti folklorna i tamburaška skupina Gibarčana, te dječja skupina i pjesnici.

U nedjelju 10. svibnja 2009. u 17 sati povodom obilježavanja Majčinog dana Društvo Naša djeca grada Osijeka u Drven-parku u Osijeku organizira vrlo zanimljiv program u kojem sudjeluju Dječji zbor Društva Naša djeca grada Osijeka Vrapčići, Plesna radionica DND-a te Kreativna radionica DND-a.

Programi su besplatni i otvoreni za sve građane.

Pročitajte i...
[24.04.2009.] Umjetnost i glazba na ulicama grada - izrada svijeća, street jam, Osječki zumbići...
[21.04.2009.] Slamnatim slovima iskazali ljubav Osijeku i Osječanima
[17.04.2009.] Plesom kroz Osijek - umjetnost i glazba na ulicama grada

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2009. 6:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je ovo totalno ok, nadam se da neće biti zaboravljeno kad HSP izgubi vlast!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2009. 8:08 
Naslov:  Re: Umjetnost i glazba na ulicama grada - program za svibanj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da je moja ideja sa uličnim slikarstvom naišla na plodno tlo. Lijepo, lijepo. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2009. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Vidim da je moja ideja sa uličnim slikarstvom naišla na plodno tlo. Lijepo, lijepo. osijek031.com smile
Eto, a kada sam ja govorio dajte ljudi prijedloge da nam grad bude ljepši, mislili su da se šalim...Osječanin, hvala lijepo na inicijativi....projekt u ovome trenutku obuhvaća oko 1000 ljudi kroz različite aktivnosti i ne vjerujem da će ga itko (a nema ni razloga) politički zabraniti...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2009. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tata Mata samo naprijed! Da je bar više takvih ljudi u politici...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2009. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Tata Mata samo naprijed! Da je bar više takvih ljudi u politici...


to i je tragedija naseg drustva, da radis nesto korisni i dobrobitno naradu kao TataMata moras bit u politici inace nista Wink

dobro ovdje je usvojeno prijedloga od strane gradana, ali to ce bit iznimka u odnosu na inace, i to treba mjenjat Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2009. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Vidim da je moja ideja sa uličnim slikarstvom naišla na plodno tlo. Lijepo, lijepo. osijek031.com smile

misliš na one grafitere koji rade grafit HSPa na uglu šećeranskog zida?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2009. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne nego misli na ovo....jer tako osječanin Smile



Lijepa djeva.jpg
 Opis:
 Veličina:  91.84 KB
 Pogledano:  60 put(a)

Lijepa djeva.jpg



_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2009. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Ne nego misli na ovo....jer tako osječanin Smile


osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.05.2009. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Ne nego misli na ovo....jer tako osječanin Smile


aaaa hahaahahaha!!! šta Zec radi pod kišobranom! osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.05.2009. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Tata Mata samo naprijed! Da je bar više takvih ljudi u politici...

Potpisujem svaku riječ!!!
Evo, ja više ne smijem hvaliti TataMatu jer sam jednom bila optužena za preljub na forumu, a nisam ga hvalila iz tih pobuda, majke mi... Uglavnom - od tada se bojim jer s tim stvarima nikad ne znaš... Teško dokazivo i da je i da nije... A možeš završiti i na lomači u nekim manje naprednim zemljama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2009. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ej, kak bi tek ti izgledala u nekom od tih kostima....možda se da nešto srediti..., preko veze Smile ... pa ak ćeš i na lomaču, nek bude sa stilom....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: