Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koji laptop kupiti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.01.2011. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la: › heh a sta ce ti tolko memorije "za fax" Very Happy da je ne znam kaki fax ne treba ti al et.

Neke naprednije matematičke aplikacije za malo složenije izračune su poprilično memorijski zahtjevne (a procesor da ne spominjem).

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2011. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
nidzo je napisao/la: › heh a sta ce ti tolko memorije "za fax" Very Happy da je ne znam kaki fax ne treba ti al et.

Neke naprednije matematičke aplikacije za malo složenije izračune su poprilično memorijski zahtjevne (a procesor da ne spominjem).

kod memorije je vjerujem mislila na hdd. al nije ni bitno Very Happy opet ako je laptop 5000 kn da uzmes random neki nema sanse da ti usfali memorije za fax..
imam neke matematicke aplikacije i nisu zahtjevne.. nisu to igrice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.01.2011. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoćeš reći da su me prevarili kad su mi prodali Black Ops?!?!?!


:O

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xcv
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2011. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav, posto Melior trgovina nema web site, moze li mi netko reci, da li se stvarno moze kod njega povoljnije kupiti laptop nego u vecini trgovina u osijeku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2011. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ti nije puno novca, vidi ovo:
Procesor: Intel Core i3-350M (2.26 GHz, 3 MB L3 cache, 1066 MHz FSB)
Monitor: 17.3" LED HD+ BrightView (1600 x 900)
Chipset: Intel HM55
Memorija: 3 GB (1.024 + 2.048 MB ) DDR3 1066 MHz (2 slota, max 4 GB )
Hard disk: 320 GB SATA II (7200 rpm)
Optički uređaj: DVD±RW DL LightScribe
Grafika: ATI Mobility Radeon HD 5470 (512 MB )
Mreža: 802.11b/g/n • LAN
I/O portovi: 3 x USB 2.0 • 1 x audio izlaz • 1 x mikrofonski ulaz • 1 x RJ-45 (ethernet) • 1 x VGA (15-pin D-sub) • 1 x HDMI
Ostalo: Čitač memorijskih kartica • Webcam
Baterija: 6-cell Lithium-Ion
Operativni sustav: SuSE Linux
Dimenzije: 412 x 269 x 32.4/37.4 mm (Š x D x V)
Težina: ~ 3.00 kg
Boja: crna
Jamstvo: 36 mjeseci
cijena 4600 kn u Eurotrade-u, naglašavam garanciju od 36 mjeseci, veličinu ekrana i procesor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xcv
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2011. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kuzim sorry, to je iz trgovine Melior Osijek ili je to rabljeno računalo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2011. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne govori o firmi 'eurotrade' normalno novo racunalo.
i ja sam nekoliko postova prije hvalio eurotrade jer imaju jeftinije ponude od ostalih
konkretno za melior ne znam jer nisam nikad nista tamo kupovo i ne znam nikoga tko je Very Happy samo znam da je to ono crveno u zupanijskoj Smile

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xcv
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2011. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne, to crveno je Konikom, Melior je preko puta skroz mali dučanćić i svi živi ga hvale pa me interesira netko tko je kupavo tamo laptop da mi kaze da li mi se isplati prvo kod njega otic ili direkt u neku od razvikanih trgovina.. Navodno je covjek odlican i puno povoljniji.. iskustva netko?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2011. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo što je @machor naveo ne izgleda mi baš povoljno.
Bilo bi ok da umjesto linuxa ima w7, a ovako nije ništa spešl.

Preporučujem Links, odeš tamo kažeš što želiš i koliko love imaš i dobiješ nekoliko ponuda o kojima onda razmišljaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xcv
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2011. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma zaletit cu se ja i u links i ve mil i eurotrade i svuda.. zanimalo me samo ovo za Melior..
Nego, zanimalo bi me jos nesto.. vasa iskustva u vezi laptopa, vecina mi kaze da se klonim Acera i Hp-a.. a da prednjace Dell, Asus i Toshiba..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2011. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
ovo što je @machor naveo ne izgleda mi baš povoljno.
Bilo bi ok da umjesto linuxa ima w7, a ovako nije ništa spešl.

Preporučujem Links, odeš tamo kažeš što želiš i koliko love imaš i dobiješ nekoliko ponuda o kojima onda razmišljaš.


How yes no, sličan laptom ovome je u Linksu 5500 kn sa 12 mjeseci garancije, dodatna garancija do 36 je oko 500 kn.
Šta će mu windowsi? Tko to kupuje, pa studenti imaju besplatnu licencu....???? internet je velik pojam, windowsi poskupljuju laptop za znatan iznos...
Može onda neka ponuda core i3, 17 inča ekran i tri godine garancije bilo koji iz linksa ili hgspota? Osobno također tražim laptop.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2011. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machore slazem se Very Happy.
sto se tice tebe probaj naci model od toshibe 'Satellite' oni su imali core i3,i5 a dosta su dobri laptopi sa odlicnom bateriom i cijenom.(jest malo skuplji al vrijedi tolko) samo je vjerojatno danas oskudica tih modela u hrvatskim sopovima buduci da je to bila zanimljiva ponuda prije pola godine al to bi bilo best buy kad bi uspio nac..
ili probaj trazit nesto od: asus aspire ili dell inspiron N5010 jer i ti modeli imaju i3.. sam tu opet dolazi prbolem od 17 inca hh ne znam sta ce ti tolki ekran al et

xcv ako hoces nesto kvalitetno osim gore navedenih modela u ovoj temi.. lenovo thinkpad je cisto ok Very Happy to su laptopi koji ne gube na cijeni i imaju jako kvalitetan hardwere al zato moras malo platiti i ime (slicno kao i kod appleovih al oni su ipak jos razinu gore-to nemoj ni gledat hh)

sto se tice OS.. npr. gotovo svi modeli DELLA dolaze iskljucivo sa linuxom. a kao sto je i gore receno ovo sto se dobijaju windowsi sa kompom to su (normalno) licencirani windowsi i zato cijena mora ic gore makar pisalo +GRATIS Windwos 7
a i linux sada ima hrpu distribucija koje su se maximalno prilagodile pocetnicima. solidan graficki interfejst itd itd.. nema stvarno puno razlike samo sto kasnije dolazi do problema (ili mozda ne?) zbog kojecega al to vise neulazi u ovu temu Wink

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xcv
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2011. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ja bih najradije da je free dos, sam stavim windowse.. zasto bih dao 1000 kn vise samo zato jer je windows s nekom licencom gore.. i ja razmisljam o dell inspirionu sa 3-4G Ram i 320-500 Hard.. cini mi se kao najbolji.. al opet..

pitanje, zasto core i3?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2011. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

xcv je napisao/la: ›
Ma ja bih najradije da je free dos, sam stavim windowse.. zasto bih dao 1000 kn vise samo zato jer je windows s nekom licencom gore.. i ja razmisljam o dell inspirionu sa 3-4G Ram i 320-500 Hard.. cini mi se kao najbolji.. al opet..

pitanje, zasto core i3?


A ne znam, zato što su ovo ipak novi procesori, nova generacija, nasljednici su dual core procesora, nije više velika razlika u cijeni a puno su jači od prethodnika.
Core i5 još uvijek drži cijenu i eto to je to, ako ima netko nešto, neka doda, da se ne pravim pametan i ne filozofiram o nečemu, o čemu i ne znam previše puno, za više detalja i usporedbi googlaj, (imaš na wikipedii usporedbu i detaljan prikaz kako je koji model izlazio i što je novoga donio)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2011. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki Dell ima garanciju 36 mjeseci i ja opet preporučujem svima dell - iz vlastitog iskustva.

Ponovo sam morala kupovati klasično stolno računalo i kupila sam ga u linksu u osijeku, upravo zbog dobrog iskustva s njima. I ja sam prije kupovine tražila po netu i uspoređivala i na kraju mislim da sam dobro odabrala i ako budem opet nešto uzimala idem u links.
Nije nikakva reklama, jer ne poznajem nikoga tamo, prvi laptop sam naručila preko njihovog shopa http://www.links.hr/ i dostavili su mi ga na vrata u roku 48 sati ( u Osijeku nisu imali željeni model pa su dopeljali iz Zagreba). Za drugo sam rekla što otprilike želim, ponudili su mi nekoliko konfiguracija i ja sam razmislila i kupila i gotovo.
Imala sam i ja svakakvih iskustava s prijašnjim računalima i baš zbog toga znam što znači kada kupiš nešto što valja i znaš da te nitko nije smatrao kretenom dok ti je prodavao računalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: