Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: bi li se odlučili na pobačaj ako znate da će vam dijete imati neizlječivo stanje?

Da (muškarac sam)
32%
 32%  [ 13 ]
Da (žena sam)
45%
 45%  [ 18 ]
Ne (muškarac sam)
22%
 22%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 40


Autor Poruka
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2009. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
fuldstændigamok ako nisi mislio ništa zlobno ok.. ali mislim da zvuči malo diskriminirajuće i pokazuje nisku razinu znanja o homoseksualnosti... homoseksualci se ništa više i ništa manje razlikuju od ljudi koji imaju jedan prst manje, pa bi i oni mogli biti na ovoj listi... al ovo je sad oftopik Smile


Pa, ako je genski predodređeno da on ima prst manje ili nešta tako, i ako se to može vidjeti prije rođenja onda da, može ići u ovu listu.
Znači u pitanju je vaša odluka hoćete li pobaciti, znajući da će vam dijete biti ''drugačije'' od ostalih. Ili kako god.

Nisam računao da će ovo 'gay' pitanje izazvati drugu vrstu kontroverze, pa zanemari samo to Very Happy

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2009. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerojatno bi mi i ta opcija pala na pamet, ali ne bih pobacila.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2009. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la: ›
Nisam računao da će ovo 'gay' pitanje izazvati drugu vrstu kontroverze, pa zanemari samo to Very Happy


haha, mislim da bi na ovom forumu izazvao veliku raspravu samo si napisao gay, i nista vise. gdje god su pederi i lezbe eto ti rasprave....
rasprava uvijek krece ako se igdje ta rijec spomene....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.04.2009. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la: › Nisam računao da će ovo 'gay' pitanje izazvati drugu vrstu kontroverze, pa zanemari samo to Very Happy

Ma moš mislit kako nisi računao.

Pol svijeta popizdi na spomen riječi gay, kud neće jedan forum...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2009. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opća deklaracija o ljudskim pravima:
Članak 3
‘Svatko ima pravo na život, slobodu i osobnu sigurnost’

Svi imamo pravo živjeti u slobodi i jednakosti. Nitko ne smije biti samovoljno ubijen, ili lišen slobode bez valjanog razloga.
................
baš sam nedavno sa svojom curom o tome pričao ( o dijetetu sa Dawnovim sindromom )...ja sam otprilike rekao kao i neki ( boje skratiti muke i sebi i tom djetetu ), na što mi je ona iznijela niz argumenata.....promjenio sam mišljenje...ta djeca su sretnija od nas.....

.....ovo sa srčanom manom.....
..ja sam rođen sa srčanom manom.....nisu mi baš svijetlu budučnost prognozirali....eto hvala Bogu....tu sam...živ i zdrav....
......................
svatko zaslužuje svoju priliku da živi najboljim mogućim životom....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2009. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la: ›
Opća deklaracija o ljudskim pravima:
Članak 3
‘Svatko ima pravo na život, slobodu i osobnu sigurnost’

Svi imamo pravo živjeti u slobodi i jednakosti. Nitko ne smije biti samovoljno ubijen, ili lišen slobode bez valjanog razloga.
................
baš sam nedavno sa svojom curom o tome pričao ( o dijetetu sa Dawnovim sindromom )...ja sam otprilike rekao kao i neki ( boje skratiti muke i sebi i tom djetetu ), na što mi je ona iznijela niz argumenata.....promjenio sam mišljenje...ta djeca su sretnija od nas.....

.....ovo sa srčanom manom.....
..ja sam rođen sa srčanom manom.....nisu mi baš svijetlu budučnost prognozirali....eto hvala Bogu....tu sam...živ i zdrav....
......................
svatko zaslužuje svoju priliku da živi najboljim mogućim životom....


U pravu si donekle i razumijem ta ljudska prava, ali isto tako mislim da svaki budući roditelj ima pravo odlučiti u ime sebe i svog nerođenog djeteta. Ako se radi o fetusu i to bolesnom, to još nesmatram živim djetetom (znam da će i ovo zvučati okrutno) onda svakako podržavam pobačaj. Ako je žena ipak u većem stadiju trudnoće i djete je prilično razvijeno, onda bi pobačaj možda bio kriva odluka. Uglavnom sve je stvar osjećaja i psihe i kako bi netko to proživio, ali napominjem svako je tu da odlučuje o svom životu i mislim da se drugi ne bi trebali mješati u to. Ako je to već nečija odluka, nema se pravo osuđivati tu osobu jer svako ima svoje razloge!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2009. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. da ubijem dijete jer je gay???? omg

2. danas sam čula kako je doktorica u jednoj bolnici obradovala mamu priopčivši joj ovim riječima da joj dijete ima downov sindrom:" čestitam gospođo, rodili ste kućnog ljubimca. dijete vam ima downov sindrom."

ne, ovo napisano je stvarni slučaj iz hrvatskog rodilišta, ja sam još uvijek u šoku

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2009. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da i da. Smile
Ionako nas je previse.100 puta previse.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2009. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da na sve osim na gej...gej je okej Very Happy

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2009. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la: ›
tonya je napisao/la: ›
Zašto misliš da djeca/osobe s Downovim sindromom pate? Ili tko s tog popisa?


Da, zaboravio sam da ljudi s neizlječivim bolestima uživaju.


Kao što je netko kasnije u raspravi rekao - osobe s Downovim sindromom su porilično sretne, tako da ne smatram kako je život za njih patnja. Jedino kome bih olakšala muke pobačajom je sebi i svome partneru, a smatram kako je to sebičan čin - ubiti nedužno biće kako bi meni život bio jednostavniji. Postoje i gori poremećaji, i kod njih bih se već zamislila, ali kod ovih s tvog popisa ne bih uopće dvojila. Razumijem zašto bi netko postupio drugačije, ali ja ne bih.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2009. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Okej. Probaj malo razmišljati. Ovdje se radi o genetskim poremećajima. Recimo da se radi o najgorem za koji ti znaš, tj koji je po tebi najgori.
Zar sam trebao napisati listu svih mogućih poremećaja ikad?

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2009. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne makar dijete živjelo deset minuta al dao bi mu priliku za život osim naravno ako postoji veći rizik komplikacija u kasnijoj trudnoći...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2009. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › 1. da ubijem dijete jer je gay???? omg

2. danas sam čula kako je doktorica u jednoj bolnici obradovala mamu priopčivši joj ovim riječima da joj dijete ima downov sindrom:" čestitam gospođo, rodili ste kućnog ljubimca. dijete vam ima downov sindrom."

ne, ovo napisano je stvarni slučaj iz hrvatskog rodilišta, ja sam još uvijek u šoku


ma nije ovo cudno za nas, pa uz sva ostala sranja, ovo uopce ne trea cudit

a sad super diskutabilno pitanje

recimo rasprava je bitna sta je uopce bolje

jer nekima je zivot pakao, neke bolesti su pakao

ja imam astmu super zajebano pogotovo kad sam bio mladi , sad je oke, srcane mane takoder - ali to je zapravo nista specijalno kakvih genskih poremecaja ima

ima ono sa staklnemim kostima, alergija na sunce, ima bolest koja kalcificira misice, neosjetljivost na bol i takve neke

ne znam, sad sam naveo jos neke poremacaje neke zesce, pa da vidimo sta sad ljudi kazu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.05.2009. 1:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › Okej. Probaj malo razmišljati. Ovdje se radi o genetskim poremećajima. Recimo da se radi o najgorem za koji ti znaš, tj koji je po tebi najgori.
Zar sam trebao napisati listu svih mogućih poremećaja ikad?


Ok, probaj TI malo razmišljati. Ne razumijem čemu takav ton, samo sam odgovorila na pitanje. Smatram kako ne možeš ni uspoređivati Downov sindrom ili srčanu manu ili homoseksualnost, lol, s nekim puno gorim poremećajima. Ti si stavio popis, ja sam odgovorila, ako se ne slažeš s mojim mišljenjem, tvoj problem. Kao da uopće nisi otvorio raspravu, nego valjda samo čekaš da se potvrde tvoji stavovi. Rolling Eyes
No, ako hoćeš da idemo u detalje - evo nekih primjera: ne bih pobacila da saznam kako, primjerice, dijete ima Downov sindrom, Klinefelterov sindrom, Dvostruki-Y sindrom, Turnerov sindrom, a bome i da ima sve ovo što si ti naveo u prvom postu. Osobe s takvim, i mnogim drugim poremećajima, imaju razne smetnje, ovisno o vrsti poremećaja, ali mogu donekle voditi normalan život, u granicama svojih mogućnosti. Upoznala sam djecu s Downovim sindromom i mogu reći da su to pravi mali anđeli koji nisu zaslužili smrt jer bi njihov život zakomplicirao roditeljeve živote. Osim toga, ni roditelji te djece, ma koliko im je možda teško, osjećaju se na neki način blagoslovljenima što imaju takvu posebnu osobu u svome životu.
S druge strane, da saznam kako dijete vjerojatno neće preživjeti prvih nekoliko sati ili dana, da će imati abnormalne deformacije ili nešto slično, kao što je slučaj kod Patauovog sindroma, Edwardsovog sindroma, triploidije ili tetraplodije, ozbiljno bih razmislila o pobačaju, posavjetovala se s bližnjima i liječnicima.
Samo želim reći da ne možeš sve poremećaje trpati u isti koš i postaviti tako općenito pitanje, razlikuje se slučaj od slučaja, a ja ne bih imala jednak odgovor u svim situacijama. Složio se ili ne složio - to je moje mišljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2009. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ono nisu bile usporedbe stanja, nego samo neka od njih kako bi se shvatilo što pitam.
maddox_rumble je spomenio još neka.

Drugi dio odgovora je na mjestu.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: