Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Iduće tri godine za pse lutalice zadužen Vetam

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 11:30 
Naslov:  Iduće tri godine za pse lutalice zadužen Vetam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek od 1. travnja 2011. godine, ima novu higijeničarsku službu. Među tri ponude pristigle na natječaj dvije su ocijenjene nevažećima pa je trogodišnju koncesiju za higijeničarsku službu dobila vetrinarska stanica Vetam, koja u svom vlasništvu ima i veterinarsku stanicu Slatina i Beli Manastir.

- Traje žalbeni rok od 15 dana, a kako je navodno pristigla jedna žalba, taj rok će biti produžen kako bi se utvrdilo je li žalba osnovana. No, mi već obavljamo 24-satnu higijeničarsku službu - kaže Ivan Sesar, vlasnik Vetama.

Inače, ova stanica ima čak dva skloništa za napuštene pse, i to u Slatini i Belom Manastiru, a za posao higijeničarske službe u Osijeku godišnje će iz proračuna dobivati 900.000 kuna.

- Zapošljavamo 47 veterinara i 20 veterinarskih tehničara i mislim da će Osijek prvi put dobiti kvalitetnu higijeničarsku službu jer je posve drukčije kada ovaj posao radi tvrtka sa 70 zaposlenih nego stanica s dva zaposlena. Planiramo još dodatna ulaganja, odnosno nadogradnju objekata u Belom Manastiru i Slatini, gdje ukupno za sada imamo prostor za smještaj 400 pasa - najavio je Sesar.

Svi Osječani koji žele pozvati higijeničarsku službu to mogu učiniti 24 sata na dan na broj veterinarske stanice Vetam 286-087 ili se izravno obratiti na Biljsku cestu 7, i to dr. Hrvoju Kureviji i dr. Draganu Lenđelu.

Piše: N.Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva 031


Zadnja promjena: Redakcija 031; 13.07.2011. 19:09; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...znači, alfa mužjak napuštenih pasa u Osijeku gubi monopol?...to je dobro, možda se smanji broj jadnih životinja u azilu....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2009. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo nema veze sa azilom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da, ali ako higijeničarsku službu preuzima Vetam, koji usput ima i dva azila od kojih je jedan u Belom Manastiru, ne znači li to da će u rok službe stavljati i pse sa ulica u azil???
...citiram:
"Higijeničarska služba obavlja neškodljivo uklanjanje lešina s javnih površina te hvata napuštene pse s javnih površina, pruža im neophodnu srkb i zdravstvenu zaštitu, te pomaže u traženju vlasnika ili udomitelja."

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2009. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako je ... sto ne znaci da ce nuzno biti bolje za zivotnje.

higijenicasrska sluzba je samo lijep naziv za sintere ... kjoi sukladno zakonu uklanjaju zivotinjke lesine i napustene pse.

a mislim da u zakonu stoji da se psi zbrinjavaju odredjeno vrijeme u prhvatilista, te se potom eutanaziraju u koliko se ne moze utvrditi vlasnik ili se taj ne javi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da, u pravu si @Ingo...da se i azil drži zakona, ne bi bio prebukiran...ja to gledam kao dvosjekli mač: ako se životinje pate gladne, žedne i bez osnovnih uvjeta za život (što je slučaj u azilu alfa mužjaka) nije li bolje uspavati ih?...s druge strane, uspavati ih znači ubiti...pa ti sad vidi što je ispravnije...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RUKI
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta je sa mačkama koje nam lijepo ukrašavaju haube i motore naših limenih ljubimaca i kojima bakice sa balkona bacaju hranu po naseljima,dok se naša djeca igraju i misle kake lijepe mice dok ih ne ogrebu ili ugrizu, tko je za njih zadužen????????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je super, mogli bi pohvatati lutalice po Osijeku te ih pustiti na putu do Slatine ili Belog po šumama i poljima. Tada su lovački problem te im slijedi sanitarni odstrel za vježbu ako su 300m od naselja.
Naravno šalim se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2009. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...da, u pravu si @Ingo...da se i azil drži zakona, ne bi bio prebukiran...ja to gledam kao dvosjekli mač: ako se životinje pate gladne, žedne i bez osnovnih uvjeta za život (što je slučaj u azilu alfa mužjaka) nije li bolje uspavati ih?...s druge strane, uspavati ih znači ubiti...pa ti sad vidi što je ispravnije...


pa ja bi nesto izmedju Smile

mislim da sinteri imaju pravo u roku 48 sati ubiti zivotinju ... azil ih opet drzi u beskonacnost ... bolesne, stare itd.

mozda je pravi odgovor negdje u sredini ... i razvijanje onih popratnih djelovanja u azilu ... kao npr. rad na psima, procjenjivanje pasa, sira drustvena akcija koja bi cijelu zajednicu senziblizirala za udmoljavanje pasa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meskalin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 13:23 
Naslov:  Re: Iduće tri godine za pse lutalice zadužen Vetam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda ovi neće krasti kao dosadašnji gospon azil.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oblak
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2011. 13:30 
Naslov:  Re: Iduće tri godine za pse lutalice zadužen Vetam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.07.2011. 14:22 
Naslov:  Re: Iduće tri godine za pse lutalice zadužen Vetam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oblak je napisao/la (Pogledaj post): › evo kamo ih vode:
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/138157/Psi-u-osjeckom-azilu-strave.html



ovo zasluzuje poseban topic na portalu !!! horor Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2011. 18:01 
Naslov:  Re: Iduće tri godine za pse lutalice zadužen Vetam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e pa ako je to zaista istina što piše u članku, onda mi je iskreno žao što sam godinama svoje životinje vodila na liječenje i cijepljenje u vetam Sad

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: