Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ultimatum Vladi Republike Hrvatske!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.04.2009. 14:38 
Naslov:  Ultimatum Vladi Republike Hrvatske!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Građanska inicijativa Stegnite vi svoj remen bando lopovska! čije članstvo u ovom trenutku broji preko 58 000 građana daje:

Proglas za javnost


U kojem obznanjuje javnosti da je zbog 18 godina krize koja pogađa našu državu, koja je rezultat sustavne pljačke hrvatskog naroda pod pokroviteljstvom svake Vlade do danas, građanska inicijativa, čije članstvo u ovom trenutku broji preko 58 000 građana daje ultimatum Vladi Republike Hrvatske.

Da do 23:00 sata u utorak, 28. travnja 2009, javnim priopćenjem u medijima objavi da će do kraja svog mandata ispuniti svih 13 zahtjeva koje je pred nju postavilo članstvo građanske inicijative.

Znajući bahatost Vlade kojom ignorira svoje biračko tijelo, unaprijed pozivamo sve građane Republike Hrvatske, poštene sindikate, udruge da se ujedine u borbi za bolje sutra. Da se odazovu ovom pozivu i pridruže apolitičnom nezavisnom prosvjedu radnika, studenata, umirovljenika, seljaka i mljekara, ribara, sindikata, udruga koji će stati u obranu ljudskog dostojanstva. Nalazimo se pod čizmom nesposobne bande lopovske kojoj je svjetska recesija došla kao bonus u kojoj traže mjesta i opravdanje za svu pljačku od osamostaljenja Republike Hrvatske.

U svijetu i u Europi poznato je da su kriminal i korupcija sastavni dijelovi hrvatske vlasti i da je čitav sustav temeljen na pljački svog naroda. Vrijeme je da narod zauzme poziciju oporbe. Ne samo vladajućim političarima, već svim političarima koji sjede u Hrvatskom saboru, uživaju u velikoj plači i svim beneficijima, a za nas narod se brinu samo kad je vrijeme izbora i kad im je važan naš glas.

Ne želimo njihov grah, ne tražimo milostinju, želimo pravnu državu. Kašnjenje u plaćama, korupcija, namješteni natječaji, izravne pogodbe, kriminalne javne nabave, netransparentna privatizacija, pljačka preostalih hrvatskih resursa, megalomanski projekti, nezakonitost, neodgovorno zaduživanje, bogaćenje elite, nepotizam, ovo nije pravna država, ovo je pljačka hrvatskog naroda. Starci kopaju po kontejnerima za smeće, radnici štrajkaju i ostaju bez posla, studenti spavaju po fakultetima, seljaci i mljekari zatvaraju svoja domaćinstva, umirovljenici vegetiraju na rubu dostojanstva, petina kućanstava u Hrvatskoj ispod je praga siromaštva, jad i bijeda, obraz nesposobne, bezosjećajne Vlade.

Zahtjevi građana
1. Smanjivanje stope PDV-a 11% na sve prehrambene proizvode.
2. Oslobođenje od participacije za lijekove i liječenje.
3. Izglasavanje Zakona o ne zastarijevanju kaznenih djela u privatizaciji i pretvorbi.
4. Osnivanje fonda za povrat opljačkane imovine.
5. Objava registra branitelja.
6. Ukidanje prava na mirovinu saborskoga zastupnika nakon samo 4 godine radnog staža.
7. Ukidanje zabrane prosvjedovanja na Markovom trgu.
8. Odustajanje od Pelješkog mosta i svih megalomanskih projekata.
9. Povećanje iznosa mirovina najmanje 5%.
10. Poništenje Zakona o golfu i hitna zaštita prava građana na privatno vlasništvo.
11. Ukidanje naplaćivanja visokoškolskog obrazovanja.
12. Ukidanja prava glasa dijaspori i lažnim biračima na nepostojećim adresama.
13. Uvođenje logične prakse isplaćivanja poticaja seljacima prije sjetve, ne godinu kasnije.

Ukoliko se Vlada pozitivno ne očituje po svim točkama zahtjeva, u petak 1. svibnja 2009. u 17:00h na Trgu Bana Josipa Jelačića u Zagrebu, građani Republike Hrvatske izaći će na masovni prosvjed i zatražiti neopozivu ostavku Vlade Republike Hrvatske.

www.bandolopovska.com
petak, 24. travanj 2009


_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2009. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...dakle, studenti su krenuli, pitanje je hoće li se pokrenuti i ostalo stanovništvo....mislim da je odgovor da neće, za Prvi maj svi su u 17 h punih trbuha od graja, te roštilja....
...osim ako, naravno, ne budu dijelili graj za večeru na Trgu, uz prosvjede....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja_mm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: promjenjiva
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bi se barem ljudi odazvali pozivu..... Ne treba izaći na ulice samo u Zagrebu, već svuda...

_________________
[b]One ring to rule them all........ Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad je stvarno idealna prilika da se narod pokrene, razumijem da se dosad čekalo da neko prvi istupi i da nitko skoro nije htio biti prvi koji će to započeti, ali evo studenti su se pokrenili i vidit ćemo šta će biti sada. Slažem se s anakondom, sumnjam da će išta biti od toga, naši ljudi su preljeni i za to, radije će sjedit doma, šutit ili kukat unutar svoja četri zida.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2009. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da se narod polako budi.
svima je dosta potlacivanja, i kradje od vlastite drzave.
iskreno se nadam da ce ovo uspijeti, jer je vrijeme da se svi skupa trgnemo za bolje sutra.

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.04.2009. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lala je napisao/la: ›
mislim da se narod polako budi.

to je rečeno i kad je bio prošli prosvjed... narod se presporo budi, možda u dalekoj budućnosti where no man has gone before...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2009. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo da ima baš 13 zahtjeva (tko čita knjige Davida Icke-a shvatit će) i još je prosvjed za 1. maj (također tko čita Icke-a znat će o čemu je rijeć).

Nisam protiv prosvjeda dapače al organizirati prosvjed na neradni dan i još produženi vikend.....ma dajte ljudi molim vas.......pa to su jedini dani kad stanovništvo ne želi razmišljati o problemima već želi roštiljati sa svojom obitelji i prijateljima.
Sumnjam da će ovo zaživjeti.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2009. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...čudan smo narod - imali smo srca i snage obraniti se od "vanjskih neprijateljskih elemenata" tamo davnih 90tih....a tada smo se valjda umorili i sada svi odreda dopuštamo da nas napadaju vlastiti političari...svašt....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2009. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahtjevi su mahom ispravni, iako se iznenađujuće pokapaju sa neuspjelim Sdp-ovim inicijativama. Tim bolje, bez podrške oporbe nemaju šanse. Međutim,

Nandino je napisao/la: ›
4. Osnivanje fonda za povrat opljačkane imovine.


Ovo je interesantno. Volio bih pročitati malo više o tome. Kakav fond? Koja je to opljačkana imovina? Tko će ga financirati? Kome će plaćati? Neće li financiranje tog fonda samo po sebi biti svojevrsna pljačka?

Nandino je napisao/la: ›
9. Povećanje iznosa mirovina najmanje 5%.


Ovaj zahtjev u suštini ubija sve ove ostale, osim ako nam u Hrvatsku iznenada ne kapne jedan poveći bazen nafte ili nekoliko milijard eura keš love. Puno je umirovljenika u Hrvatskoj. Možda bi se mogao kombinirati sa zahtjevom za reviziju svih invalidskih mirovina u Hrvatskoj (uključujući i braniteljske), s tim da bi reviziju trebali provoditi neovisni stručnjaci sa nekog drugog kontinenta (i to anonimni, jer se inače nitko neće usuiti), potom zahtjvom za povisivanjem dobne granice za mirovinu, pa zahtjevom za ukidanje povlaštenih mirovina, itd., itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2009. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...zahtjev broj 5. (objava registra branitelja) riješava dobar dio zahtjeva broj 9. ...ideja o neovisnoj vanjskoj komisiji koja bi utvrdila nepravilnosti bi bila izuzetno dobra i zaista jedini način na koji bi se registar doveo u red....vjerujem da bi pravi branitelji stali u jedinstvo po tom pitanju, ali logičan nastavak je da se oformi i jedinstvo onih koji bi (ne)zaslužene mirovine grčevito pokušavali zadržati....što opet čini dobar dio zahtjeva broj 4 (povrat opljačkane imovine)...taj dio raspetljavati je Sizifov posao i pitam se tko bi taj dio posla mogao pošteno odraditi....
edit: ...naravno, čitavu reviziju svega bi trebalo i transparentno dati javnosti na uvid, tako da bar oni na crnoj listi odmah budu i pribijeni na stup srama....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2009. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još jedan "prosvjed" koji neće uspjeti jer:

nitko tko imalo drži do sebe se neće pojaviti na prosvjedu oeganiziranom na fejsbuku

"stegnite vi svoj remen bando lopovska" - budući da se ne radi o skupu razmažene djece, već je prosvjed usmjeren protiv vlasti jedne države, ovakvo izražavanje je u najmanju ruku maloumno.


prosvjed je politički obojen, i zna se koja ga strana podržava

zahtjevi su krajnje nerealni (iako se osobno slažem s većinom, svjestan sam da se uz trenutnu političku scenu ne može puno toga promjeniti)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.04.2009. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): › još jedan "prosvjed" koji neće uspjeti jer:

nitko tko imalo drži do sebe se neće pojaviti na prosvjedu oeganiziranom na fejsbuku

"stegnite vi svoj remen bando lopovska" - budući da se ne radi o skupu razmažene djece, već je prosvjed usmjeren protiv vlasti jedne države, ovakvo izražavanje je u najmanju ruku maloumno.


prosvjed je politički obojen, i zna se koja ga strana podržava

zahtjevi su krajnje nerealni (iako se osobno slažem s većinom, svjestan sam da se uz trenutnu političku scenu ne može puno toga promjeniti)


o kriste siđi dolje.. pa neće HDZ protiv sebe ustajat, jebeš mi sve, pa iznenađujem se iz dana u dan kolko retarda ima ovdje.. bilo tko drugi osim hdza da se ustaje, to bi bila druga strana..

tu na forumu ima puno ljudi zbog kojih bi ja u registraciji na forum stavio kratak test inteligencije i tko ga ne prođe, taj može samo čitati forum i pisati samo u rubrici "zabava"..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2009. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok, ja sam glup i retardiran (kao i svi koji nisu crveni), a ti mi reci da li će biti prosvjeda i nakon izbora. ja sada znam da neće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2009. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la: ›
da li će biti prosvjeda i nakon izbora. ja sada znam da neće.


e pa ja mislim da hoce jer je ljudima vise dopizdilo da netko od njih stalno pravi budale, potkrada, ugnjetava i ostalo...

kao sto rekoh vec - ljudi su se napokon probudili i traze svoja prava, i ja se iskreno nadam da ce se i ostali pospanci probudit i dic svoje guzice iz fotelja, prestat gledat razno razne reality show-ove, doc na trg i reci sta misle o stanju u ovoj drzavi

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bartolomey
Offline
Ukupno postova: 60
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2009. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zahtjevi ok, svaka cast za prosvjed! ali sumnjivo je ipak to sto je na prvi maj stavljen prosvjed! vecina mladih ljudi ce biti na nekoj livadi sa svojim drustvom, i bolice ih k.... za prosvjede! druga stvar sto je apsurdna zasto samo u zg???? mislim da je drugacije malo ako se dignu svi gradovi! zasto bas zg i zasto bas 1.5. cudno cudno... da li neko zeli da to neuspije ili sta???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: