Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Građani ne žele beton, već tematski park - Zdravko Peko pojašnjava...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2009. 14:00 
Naslov:  Građani ne žele beton, već tematski park - Zdravko Peko pojašnjava...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za zelene površine, a protiv betoniranja i devastiranja - tako se izjasnilo 620 potpisnika ankete peticije stanovnika Gornjodravske obale. Rezultate ankete predstavio je jučer Zdravko Peko, predsjednik Zelenih Hrvatske, na šetnici kod broda “Galija”. Na objavljivanju rezultata ankete okupilo se više od stotinu građana, potpisnika peticije. Bio je tu i manji broj stanara Gornjodravske obale koji su čuli za peticiju, podržavaju je, a anketni listić popunili su i potpisali jučer.

- Nedavno smo radili anketu o temi kako urediti prostor na potezu Zimska luka-Solarski trg i odaziv stanara bio je iznad očekivanja. Stanari, dakle, žele sudjelovati u idejnom rješenju uređenja prostora u kojem žive - pojašnjava Peko.

Još prije godinu dana, 5. svibnja prošle godine, Zeleni Hrvatske podnijeli su Gradskom poglavarstvu zahtjev da se na tom prostoru uredi tematski edukativni park koji bi sadržavao autohtone slavonske vrste drveća i grmlja. Prije tjedan dana predali su idejni projekt uređenja toga parka, a sve u cilju kako bi se prostor oplemenio i trajno zaštitio od devastacije i građevinskih lobija. Uz taj, postoji još jedan legitiman zahtjev Osijek-Koteksa da se na toj površini sagrade objekti. Rezultate peticije burnim su pljeskom podržali okupljeni građani, a Ivica Završki, predsjednik Gradske četvrti Gornji grad, obećao je da će rezultate ankete i peticiju građana predati gradonačelniku. Stanare je podržao i župan Krešimir Bubalo.

Piše: V.L./Glas-Slavonije.hr
Foto: Steam/arhiva 031


Pročitajte i...
Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja



Na e-mail redakcije primili smo i reakciju Zelenih Hrvatske i njihova predsjednika Zdravka Peke, koju vam prenosimo u cijelosti, kao i popratne dokumente...

Štovani,

redovito pratim vašu web stranicu pošto ste najekspeditivniji u objavljivanju svih najnovijih događanja našeg grada, a uz sve to i politički neutralni, te Vas i ovim putem pohvaljujem, no čitajući komentare dijela vaših korisnika vezano za članak o tematskom parku Zimaska luka - Solarski trg, dužni smo pojasniti nekoliko činjenica:

-isto zemljište (osim vrlo malog dijela oko Bijele Lađe) je u vlasništvu Grada Osijek (u prilogu izvod iz Zemljišnih knjiga), a vaše korisnike koji su komentirali članak je vjerojatno zbunilo to što je Osijek Koteks proveo privatni natječaj za idejno rješenje po svojoj želji za prostor koji je u vlasništvu Grada, isti natječaj je raspisao negdje u 10 mjesecu 2008, a Zeleni Hrvatske su ponudili Gradu Osjeku svoj pismeni prijedlog uređenja istog prostora nekoliko mjeseci ranije, točnije 05.05.2008.

- anketa je bila provedena lokalno, samo među stanarima koji žive u neposrednoj blizini, a od svih koji su se odazvali - oko 620 anketiranih, baš niti jedan se nije očitovao u korist idejnih rješenja Osijek Koteksa, tj. betoniziranja zelene površine

- kako bismo educirali vaše korisnike koji neznaju koje to autohtono drveće i grmlje raste u Slavoniji dostavljamo vam idejni projekt u cijelosti izrađen od vrhunskog stručnjaka za istu tematiku

- i za kraj istim osobama koje vjerojatno ne prate naš rad želimo pojasniti da mi nismo udruga već politička stranka Zeleni Hrvatske (detaljnije na www.zelenihr.hr ) i da su neutemeljene optužbe o komarcima tj. o tome da mi branimo uništavanje komaraca, takove optužbe će morati uputiti ipak na drugu adresu (vjerojatno neke udruge), mi smo oni ''Zeleni'' koji su raskinuli ugovor sa Strabag-Saubermacherom i spriječili pljačku građana vezano za zbrinjavanja otpada kao i odštete u visini 5,5 mil Eura, mi smo također oni ''zeleni'' koji se već godinu dana bore s ''gradskim ocima'' oko uspostavljanja Zelenog katastra grada Osijeka i zaustavljanja nerezonske siječe drvaća u gradu i očuvanja svih zelenih površina u gradu. Mi smo također oni Zeleni koji već 10 godina provode akciju trajnog karaktera '' Vratimo izgled gradu'' te i kroz prošlogodišnju izložbu (karikatura političara na jednom panou i ruševnih i ružnih zdanja našeg grada na drugom panou) pod nazivom OSJEČKA PRIČA, koja je odvijala u Esseker centru, ukazujemo na ono što u gradu treba urediti i popraviti. Mi smo također oni Zeleni koji se ne boje suprotstaviti građevinskom lobiju koji devastira grad pa i po cijenu sudske tužbe s kojom smo se suočili proteklih mjeseci.

Zeleni Hrvatske
Zdravko Peko, predsjednik







2009.04.08. ZELENI HRVATSKE - dopuna zahtjeva za osnivanje parka sa idejnim projektom.jpg
 Opis:
 Veličina:  710.88 KB
 Pogledano:  48 put(a)

2009.04.08. ZELENI HRVATSKE - dopuna zahtjeva za osnivanje parka sa idejnim projektom.jpg



2008.06.06. Grad Osijek odgovor - zahtjevu za osnivanje parka.jpg
 Opis:
 Veličina:  1.12 MB
 Pogledano:  49 put(a)

2008.06.06. Grad Osijek odgovor - zahtjevu za osnivanje parka.jpg



k.č.br. 1366-1 38.637 m2.doc
 Opis:

Skini
 Datoteka:  k.č.br. 1366-1 38.637 m2.doc
 Veličina:  73 KB
 Skinuto:  176 put(a)


2009.04.08. Idejni projekt parka u Osijeku - lokacija Zimska luka-Solarski trg.doc
 Opis:

Skini
 Datoteka:  2009.04.08. Idejni projekt parka u Osijeku - lokacija Zimska luka-Solarski trg.doc
 Veličina:  1.35 MB
 Skinuto:  510 put(a)


2008.05.05. ZELENI HRVATSKE - zahtjev za osnivanje parka.doc
 Opis:

Skini
 Datoteka:  2008.05.05. ZELENI HRVATSKE - zahtjev za osnivanje parka.doc
 Veličina:  94.5 KB
 Skinuto:  191 put(a)



Zadnja promjena: Nandino; 17.04.2009. 20:32; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.04.2009. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

taj prostor nije samo prostor stanovnika gornjodravske obale ... nego prostor svih gradjana grada osijeka

i nije mi jasno zasto se ta peticija potpisivala samo tamo ? zasto nisam znao za tu peticiju da i ja mogu potpisati ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 14:54 
Naslov:  Re: Zeleni: Građani ne žele beton, već tematski park
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predati ce gradonacelniku? Kojemu? Sto ce on s tim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.04.2009. 14:56 
Naslov:  Re: Zeleni: Građani ne žele beton, već tematski park
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › predati ce gradonacelniku? Kojemu? Sto ce on s tim?


...pa za stari papir, pobogu!!!!!!

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
na tom prostoru uredi tematski edukativni park koji bi sadržavao autohtone slavonske vrste drveća i grmlja.


Vjerujem da su se vlasnici parcele (najveća osječka firma) dobro nasmijali. To je kao da netko kupi plac za gradnju kuće, a susjedi mu dođu s idejom da bi park bio bolje rješenje.

Već sam pisao o tome, ali pravi potez je trebao biti povučen od Grada, da otkupi parcelu od Osijek Koteksa. Naravno, to nije učinjeno. Nije ni čudno - neće valjda Đapić sjeći ruku koja ga hrani, odnosno granu na kojoj sjedi (a grana se već dobro savila).

No protiv sam nekakve pomame za parkovima. Eno preko Drave, 30 metara od tog zemljišta, tisuće i tisuće hektara parka. Centar grada (bilo kojeg) treba iskoristiti za građevine opće-korisne namjene. To što stanari obližnjih zgrada očajavaju jer će izgubiti pogled na rijeku, što se može, dovoljno su se nagledali.

Ujedno, kakve mi to autohtone vrste grmlja i drveća u Slavoniji imamo? Ako se ovdje zametne koji biolog, ne bi bilo loše i da nešto naučimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ujedno, kakve mi to autohtone vrste grmlja i drveća u Slavoniji imamo? Ako se ovdje zametne koji biolog, ne bi bilo loše i da nešto naučimo.


Šljiva, glog, dud, još samo da je postavit kazan i par buradi u tematski park pa da vidiš Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.04.2009. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Ujedno, kakve mi to autohtone vrste grmlja i drveća u Slavoniji imamo? Ako se ovdje zametne koji biolog, ne bi bilo loše i da nešto naučimo.


Šljiva, glog, dud, još samo da je postavit kazan i par buradi u tematski park pa da vidiš Very Happy


I prostor za ražanj u centru parka. I par pušnica. Ihaaaj! osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.04.2009. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a posvud okolo maćuhice....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.04.2009. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesu to oni isti Zeleni koji se preko ljeta bune protiv prašenja komaraca jer se time oštečuje okoliš ?

hmm mislim da jesu, dakle smatram ih ne razumnim ljudima i njihov glas se ne uvažaava kod mene od onda kad su se protivili prašenju komaraca

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.04.2009. 18:11 
Naslov: Oh yes ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Provokator"]
jesu to oni isti Zeleni koji se preko ljeta bune protiv prašenja komaraca jer se time oštečuje okoliš ?

nisu isti, ovo su drugačiji. onih prvih vše nema-pojeli ih komarci

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MILKA
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HM...PA NARAVNO DA SE OVO TICE SVIH OSJECANA ALI KAO STO JE I ZA SVE U OVOM GRADU..SVI SAMO PRICAJU A NITKO NISTA NECE PODUZETI..A VIDJET CU VAS KAD VAM BUDU IZ NEBODERA PREKOPUTA VASE KUCE U WC GLEDALI..ZANIMA ME STA CETE ONDA KOMENTIRATI...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.04.2009. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

procitah i nastavak ... ali mi jos uvijek nije jasno zasto je ta akcija zaustavljanja gradnje samo lokalnog karaktera ?

ispada da se skupio komsiluk koji ne zeli ispred svog prozora neku zgradu ?

ali ja kao stanovnih sjenjaka i cest posjetitelj te livade isto zelim tamo tematski park, a vjerujem da bi se pronasao i netko iz retfale ili juga 2.

620 potpisa je smjesno. napravite siru akciju i javite gdje da dodjem potpisati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2009. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

srušit olt i tamo isto opizdit park! i postavit tommy lee jonesa da viče : park je moj! da otjera ove betonjare!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korzo
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.04.2009. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Peko, nemoj serendat, bio bi puno ujerljiviji da ispred svog Kapućina nisi dok si bio u vlasti pozvao one crnokošuljaše iz Unikoma da posijeku onu brezu. I kak je to završilo. Daj nemoj kenjat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2009. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
procitah i nastavak ... ali mi jos uvijek nije jasno zasto je ta akcija zaustavljanja gradnje samo lokalnog karaktera ?

ispada da se skupio komsiluk koji ne zeli ispred svog prozora neku zgradu ?

ali ja kao stanovnih sjenjaka i cest posjetitelj te livade isto zelim tamo tematski park, a vjerujem da bi se pronasao i netko iz retfale ili juga 2.

620 potpisa je smjesno. napravite siru akciju i javite gdje da dodjem potpisati.


slažem se... premda živim u podravlju, gdje livada i zelenila imam na obilje, ipak volim proetati promenadom... i uopće mi se ne sviđa ideja da pored promenade budu neke beonirane zgradurine... taj dio grada treba ostaviti kakav je... neka bude zelenilo... po tome bi onda sve parkove u centru grada trebalo razjeba i opizditi neku betonsku arhitekturu... pa jbg., ipak preko drave, na samo kilometar dalje ima livada i šumica i kupalište... previše je betona po gradu, ostavite barem ovo malo zelenila što imamo...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: