Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nema kraja bahatosti - biciklističke staze pretvorene u parkirališta!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Vic
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.04.2009. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

boli te picic gdje stanujem, ;-) nije smo u pitanju prostor za parkiranje, nema vise niti jednog stabla, ista sudbina vinkovacke ceka i divaltovu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.04.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja samo znam da biciklisti voze i dalje cestom i divaldovom i gundulicevom ... i najvise ih volim vidjeti po mraku na biljskoj cesti.

isto tako, divaldovom voze i na pjesackoj stazi sa suprotne strane.

dakle, ... nema postivanja propisa niti s jedne strane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
redhead
Offline
Ukupno postova: 131
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2009. 16:24 
Naslov:  Re: Nema kraja bahatosti - biciklističke staze pretvorene u parkirališta!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam nikoga tko plaća parking pred svojom kućom. oni u kapucinskoj nikada niti nisu parkirali pred kućom pa im to ne može niti faliti.
svatko ima svoje mišljenje, ali mislim da u gradu žive građani i možda bi se moglo nekada malo razmisliti o tome kako im održati kvalitetu života, a ne srozati ju još niže.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.04.2009. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma tko u ovom gradu misli o kvaliteti zivota osim gdje uzeti koju kilu eura vise. prijatelj mi je dao najbolji komentar u svezi bilo koje gradnje na podrucju grada osijeka, a najvise ja dao osvrt na divaltovu gdje ce uskoro proci tramvaj. potres u italiji je uzrokovao rusenje vecine novosagradjenih stambenih objekata koje su u samom projektu sfusarene losim materijalima i nisu izdrzale podrhtavanje tla. kad konacno krene tramvaj, divaltova ce se urusiti od vibracija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2009. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti ljudi se cijelo vrijeme žale na problem parkiranja pa sad parkiraju gdje hoće, možda znak bunta, a možda neke od tih kuća niti nemaju prave garaže. Što se mene tiče nek se parkiraju dok se ne nađe kompromis.

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.04.2009. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo Avi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 126
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2009. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dajte molim vas. Živim u Divaltovoj i pet metara ispred kuće mi raste tramvajska pruga. Imam parking fala bogu, ali kako ulica ide dalje tako već tri - četri kuće dalje od mene možete vidjeti prugu praktički ispred kuće i kako su ljudi ostali bez parkinga, kolnog prilaza, a npr. ne mogu na rikverc uparkirati auto. Oke, da parkiraju dalje. Ali gdje dalje?

Konkretno, tu gdje ja živim, Ledine su uvijek pune kao i mjesta kod šećerane.
Nekim kućama su uzeti kolni prilazi i ne možete reći da je to ok.

_________________
Smile...happy looks good on you... Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2009. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

redhead je napisao/la: ›
ne znam nikoga tko plaća parking pred svojom kućom. oni u kapucinskoj nikada niti nisu parkirali pred kućom pa im to ne može niti faliti.
svatko ima svoje mišljenje, ali mislim da u gradu žive građani i možda bi se moglo nekada malo razmisliti o tome kako im održati kvalitetu života, a ne srozati ju još niže.

Parking plaćaju u Školskoj ulici, recimo. Taj primjer znam.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dedaramo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2009. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde molim vas, kuda su biciklaši vozili kad nije bilo biciklističkih? sad oni kao imaju neke staze i prave se pametni.zašto bi oni imali biciklističku na mjestu gdje se nekad parkiralo? prođu jedan put godišnje po toj biciklističkoj a ljudi koji tu žive nemaju gdje parkirati svoja vozila. zgrade u Divaltovoj kao i svugdje u gradu su rađene po sistemu trpaj ljude unutra a za ostalo nek se sami snađu. pa onda debeli gradonačelnik kaže zaustavimo krezubu gradnju. mamu mu ja ........ krezubu! oprostite na izričaju al nisam mogao izdržati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2009. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dedaramo je napisao/la (Pogledaj post): › ajde molim vas, kuda su biciklaši vozili kad nije bilo biciklističkih? sad oni kao imaju neke staze i prave se pametni.


ma dobro, evo ja ću kao biciklaš kupiti i skuter i auto. auto ću parkirati na biciklističkoj stazi, skuterom ću voziti po biciklističkoj stazi. smrt biciklistima, neka idu pješice. ukoliko budu nastavili i dalje koristiti bicikle, sezona lova vozača automobila na bicikliste neka bude otvorena. lovostaja nema jer je poznato kako su biciklisti niža vrsta te se ne mogu mrijestiti.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2009. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la (Pogledaj post): › A gdje je policija??? Za što plačamo policiju???


trenutno čiste krzno nakon zimskog sna.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dedaramo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2009. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›

ma dobro, evo ja ću kao biciklaš kupiti i skuter i auto. auto ću parkirati na biciklističkoj stazi, skuterom ću voziti po biciklističkoj stazi. smrt biciklistima, neka idu pješice. ukoliko budu nastavili i dalje koristiti bicikle, sezona lova vozača automobila na bicikliste neka bude otvorena. lovostaja nema jer je poznato kako su biciklisti niža vrsta te se ne mogu mrijestiti.

ti vozi gdje god hoćeš što se mene tiče; možeš i po obilaznici ići pješaka. da malo čitaš skužio bi da je nekad u divaltovoj bilo parkinga kojih sada, zbog pruge,nema. znači dok je bilo parkinga ljudi su parkirali na parkingu ( pokušavam ti pojednostavniti kako bi tvoj mozak skužio) i ne bi bilo loše kad bi se pokušalo naći rješenje,od strane grada, da se napravi koji parking kako bi i biciklaši i vozači bili zadovoljeni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2009. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dedaramo je napisao/la (Pogledaj post): › da malo čitaš skužio bi da je nekad u divaltovoj bilo parkinga kojih sada, zbog pruge,nema. znači dok je bilo parkinga ljudi su parkirali na parkingu.


gdje su bili ti parkinzi?

dedaramo je napisao/la (Pogledaj post): ›
( pokušavam ti pojednostavniti kako bi tvoj mozak skužio)


dobro, eto prosvijetlio si me. ali svejedno to ne opravdava vozače automobila da parkiraju osobna vozila na biciklističkoj stazi, što je uglavnom i tema topica.

dedaramo je napisao/la (Pogledaj post): ›
i ne bi bilo loše kad bi se pokušalo naći rješenje,od strane grada, da se napravi koji parking kako bi i biciklaši i vozači bili zadovoljeni.


zapravo, postoji rješenje. uklanjanje vozila sa biciklističkih staza, samo što pauka nema.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
knez
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2009. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

problem je u tome što aktualni gradski oci vide tu famoznu tramvaj kao predizborno obećanje koje moraju ispuniti, a naša ulica Divaltova će dobiti najsmiješniju prugicu na svijetu,samo sa jedne strane će prometovati trajvan u oba smijera.kakva lakrdija, toga nema ni u Zimbabveu kod Mugabea.aktualna vlast nije niti provela studiju o parkiranju automobila, stanovnika,koji žive u uskim dijelovima Divaltove,napenalili nam ,uz naprometniju cestu i biciklističku stazu, a stiže i trajvan a mogli ste nam iz luke tranzit i nekakav dok za ukrcaj i prekrcaj brodova nasaditi.uvjeren sam da bi i to napravili za nekakav politički poen, a mi koji živimo ostaje nam istaživati parkirno mjesto u okolnim ulicama. hvala i nećemo za vas glasovati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pajser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2009. 1:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da bi se pod hitno trebao rijesiti problem parkiranja u Divaltovoj ulici. Bar za vrijeme ovog kopanja pruge, da nekopaju opet za 3 mjeseca. Konkretno na ovom dijelu Divaltove ulice se nalazi crkva, koja nema svoje prakiraliste. Zamislite si kako to izgleda nedjeljom. Auti su parkirani ne samo na biciklistickoj nego i po cesti. Pokraj crkve se nalazi park, da park! Koji nema ni klupe ni kos za smece i ima "sljepu" stazu. Uglavnom glupost. Evo hint - napravite parking za crkvu i obliznje stanare. Mislim da ce biti korisnije od parka za koji nitko ni ne zna da postoji tamo, niti ga ko i koristi, jer se nemoze koristiti. Ja volim parkove i znam da je dosta drveca unisteno uzadnje vrijeme u nasem gradu, ali ovaj park nema nijedno drvo.... hm mozda zato je jos i tamo Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: