Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tramvaji će novom prugom stalno kasniti!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 12:49 
Naslov:  Tramvaji će novom prugom stalno kasniti!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Premda je od rujna 2006. godine poznato da će tramvaji kroz Gacku/Divaltovu prometovati u oba smjera služeći se samo jednim parom tračnica, gradnja mimoilaznica izazvala je dosta pozornosti među stanovnicima toga dijela grada.

- Znači, tramvaj će tu čekati dok ne dođe onaj iz drugog smjera? Baš me zanima kako će to uspjeti uskladiti. Kod nas inako sve kasni, komentiraju građani.

- Ne znam kako će to u praksi funkcionirati, tramvaji će stalno kasniti, dodaje drugi. Većina, inače, i dalje “plače” za izgubljenim stablima i parkirališnim mjestima, no na radove i radnike većih primjedbi ovaj put nismo čuli. Gradnja pruge napreduje u skladu s predviđenom dinamikom. Investicija vrijedna oko 10 milijuna eura poprimila je konkretne konture, a na većem dijelu trase tračnice su postavljene.



Veći dio Gacke/Divaltove u svome će presjeku na sjeveru imati kolnik i tračnice (ponegdje i zeleni pojas), a s južne strane bicklističku i pješačku stazu. Izuzetak je dio ulice od kružnog toka Svačićeva/Huttlerova, prema Velebitskoj, gdje će zbog suženja tramvaj ići po sredini ulice. Za stabla i parkirališta u ovoj priči nema mjesta. Govoreći o mimoilaznicama, podsjetimo kako su nadležni najavljivali kako će s njima doći i “pametni” tramvaji; dispečeri bi s tramvajima trebali biti povezani GPS sustavom (satelitskom navigacijom), a s vozačima mobitelima. Prva vožnja novim tračnicama do Bikare najavljena je za svibanj. Neposredno prije izbora.

Piše: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2009. 12:52 
Naslov:  Re: Tramvaji će novom prugom stalno kasniti!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da najbolji da još konji vuku tramvaje, to bi fosili htjeli! joj šta uopće prenosite te gluposti

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nazareth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj smirite strasti ljudi tj. Glas Slavonije Ne serite s oproštenjem, tranvaj još nije ni krenuo a vi već nagađate kašnjenja, na svaku novinu u gradu vi se morate iskenjati kakve ste vi to novine, tko to piše sve, ili tko vas plati da sve to pišete, sve su to političke igre pa i taj vaš Glas Slavonije...vidi se iz čije diktature je pisan ma fuj !!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Takav sustav (jednotračna pruga sa mimoilaznicama) funkcionira u bezbroj gradova sasvim normalno kao i dvosmjerna. Kašnjenje može biti jedino zbog zastoja u prometu, koji nema veze sa prugom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.04.2009. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
Takav sustav (jednotračna pruga sa mimoilaznicama) funkcionira u bezbroj gradova sasvim normalno kao i dvosmjerna. Kašnjenje može biti jedino zbog zastoja u prometu, koji nema veze sa prugom.

potpis.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nece kasniti, ici ce samo jedan tamo i nazad!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2009. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahah da baš cool jedan tam i nazad..i ja koja sam na jugu ću imat svakih sat vremena tramvaj za grad... i onda presjest kod mačkine mame i onda ako još hoć do tvrđe još jedno presjedanje...kaaaaaaako coool

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2009. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ah da i naravno sada svim ovim građanima koji su živjeli u tom dijelu divaltove nea mjesta ispred kuće za parkirati auto...a kamoli hlada preko ljeta.... svi budemo pocrkavali tu od vručine...ma sam nek nas zabetoniraju kom treba kisik.... maaa daj... taj tramvaj je najveća i najnepotrebnija investicija do sada.

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lessowsky
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

De nek mi neko neš objasni...gledam u ovu kartu i razmišljam...
Ako neko recimo živi na jugu 1 i 'oće do centra...kolko će stanica morat izbrojat i kolko će to sve skupa trajat do se ne dotrucka do centra??? Jel treba ponjet vode i senvić? A?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 2:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lessowsky je napisao/la: ›
De nek mi neko neš objasni...gledam u ovu kartu i razmišljam...
Ako neko recimo živi na jugu 1 i 'oće do centra...kolko će stanica morat izbrojat i kolko će to sve skupa trajat do se ne dotrucka do centra??? Jel treba ponjet vode i senvić? A?


ponesi da ne padneš u hipoglikemiju osijek031.com smile

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 4:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la (Pogledaj post): › Takav sustav (jednotračna pruga sa mimoilaznicama) funkcionira u bezbroj gradova sasvim normalno kao i dvosmjerna. Kašnjenje može biti jedino zbog zastoja u prometu, koji nema veze sa prugom.


U kojim gradovima molim lijepo? Jel i u tim gradovima slucajno dionica toliko apsurdna da prije stignes pjeske nego li tramvajem? Jel se u tim istim gradovima isto tako jedna te ista ulica 4 puta zakopavala, raskopavala, blokirao promet itd. i to uvijek u vrijeme izbora? Jesu li i ti gradovi toliko bahato bogati poput Osijeka da se uistinu ni u sta pametnije, potrebnije i soc.-ekonomski isplativije nije moglo uloziti smijesnih 10 milijuna EURA!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 7:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakve to veze ima sa debilnim izjavama da će tramvaj stalno kasniti....a koliko mi je poznato, ovo je prvi dio povezivanja centra grada sa jugom, kasnije bi se trebali povezati tako da sve bude kružna linija (okretište na divaltovoj se povezuje preko nadvožnjaka sa okretištem na zelenom polju).
Oni neupućeni u svjetske trendove gradskog prijevoza, nemaju pojma da svi veći gradovi u svijetu uvode tramvajski promet umjesto autobusa ( zbog zagađenja, a i zbog jeftinijeg održavanja), a i oni koji su ga ukinuli prije dosta godina ponovo ga vračaju.
Ulaganje u tramvajsku infrastrukturu je skupo, ali to se gleda dugoročno (uz redovno održavanje, na ovoj pruzi neće biti potrebno ništa raditi minimalno idućih 50 god.).
Aktuelna vlast je zbog svojih političkih planova nesvjesno napravila dobar potez, sama dionica je mogla biti na drugom mjestu da bude još učinkovitija, ali oni su samo nastavili raditi prema planovima starim 20 i više god., jer tada grad nije bio razvijen i raširen kao sada. Generalno gledajući, generacije koje dolaze će itekako imati koristi od toga (naravno ako i buduće vlasti budu nastavile takva ulaganja) i ne treba gledati na način kako su "zdrobili" 10 milijuna eura, jer socijalni i ekonomskih problema je bilo uvijek (i biti će), što ne znači da se grad zbog toga ne treba razvijati. Nisam simpatizer niti jedne stranke, pa tako ni hsp-a (uostalom pruga na divaltovoj uopće nije njihova ideja), ali od svih "sranja" koje su napravili, ovo najmanje smrdi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2009. 7:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
Nisam simpatizer niti jedne stranke, pa tako ni hsp-a (uostalom pruga na divaltovoj uopće nije njihova ideja), ali od svih "sranja" koje su napravili, ovo najmanje smrdi!
Shakespeare je to objasnio rečenicom: A rose by any other name, ali u modernom bi domaćem prijevodu to moglo glasiti: Meni svako govno isto smrdi Wink

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
non plus ultra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lessowsky je napisao/la (Pogledaj post): › De nek mi neko neš objasni...gledam u ovu kartu i razmišljam...
Ako neko recimo živi na jugu 1 i 'oće do centra...kolko će stanica morat izbrojat i kolko će to sve skupa trajat do se ne dotrucka do centra??? Jel treba ponjet vode i senvić? A?

Ne kontam šta ti nije jasno... Sjedneš na tramvaj u Divaltovoj i voziš se do kružnog tokića na Mačkamami a tamo, ako bude trebalo, presjedneš pa kroz, Vinkovačku, Reisnerovu i Radićevu do centra... Uz malo sreće za 15ak minuta... I autom treba toliko...

_________________
This time next year I'll be millionaire !!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: