Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



This Post’s for You Osijek, Croatia

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče brendinga, ima jedan zgodan članak o tome kako je lik doživio Osijek koji nikad nije ni bio ovdje:

http://blog.colbyday.com/memo/this-posts-for-you-osijek-croatia/

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 8:22 
Naslov:  This Post’s for You Osijek, Croatia
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

by Colby Day

Dear Osijek, Croatia:

Did I do something to offend you? I don’t remember making any off-color jokes about Croatians. I don’t even know any jokes about Croatians, I’ve always imagined them to be a somewhat humorless people. At least, I did, until you started reading my blog. I can’t imagine what I could have done… your completely inexplicable visits to my site used to be the best parts of my day.

I remember it like it was yesterday. How excited I was when I logged in to Google Analytics only to find that I had, for no reason whatsoever, a steady readership in your beautiful Croatian city. My heart raced as I went to Wikipedia to find out where the hell Croatia was, and discovered it was in fact a country, and a country that was near other countries I knew something about.

Imagine my excitement when I looked at the article on your fair city and found out that one of your main tourist attractions was a suspension bridge that leads to somewhere not your city. How quaint a town this must be! How delighted I was to find that when you weren’t regularly visiting my website, you were probably cooking traditional Slavonian specialties like paprika-flavored sausage, or fish stew made with paprika, or just paprika! Oh, be still my heart!

But that was long ago Osijek. You stopped visiting altogether. I haven’t even gotten so much as a courtesy e-mail either, just the cold-shoulder. I must admit, I feel betrayed. Is there a new blog that Osijekans (I don’t even know what people from Osijek call themselves, how wonderfully exotic) go to in order to read fake letters from Orville Wright? Is it the language barrier? That never used to be a problem for us. You never seemed to mind that I couldn’t speak Croatian, or whatever it is you speak in Croatia!

I know you’re dealing with a lot right now, since you’re going to be hosting the 2009 World Men’s Handball Championship, but you can’t use that as an excuse. I’m busy too. Busy checking Google Analytics in the hopes that maybe someday you’ll come to your senses and come back. Back where you belong. On my website. For no apparent reason.

With all my love,

Colby
http://blog.colbyday.com/memo/this-posts-for-you-osijek-croatia/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la: ›
Što se tiče brendinga, ima jedan zgodan članak o tome kako je lik doživio Osijek koji nikad nije ni bio ovdje:

Je, lik je izvrstan Smile

Lega iz San Francisca (grada, a ne birtije u Radićevoj) je uglavnom oduševljen Osijekom, pogotovo ljudima i događajima npr. Ljetnim noćima, izvrsnom i jeftinom hranom, ljubaznošću njegovih stanovnika, Tvrđom, promenadom, starom arhitekturom... pogledao je koncerte američkih bendova koje nije vidio u USA Wink

Bilo bi dobro da Ljetne noći prerastu svoje uzane okvire i prošire se kao brend širom HR - organizirati još različitiju glazbenu ponudu širom grada (tamburaši, KUD-ovi, klasika, blues, rock, a na glavnom trgu i pokoje zvučno ime), staviti štandove s pivskim kobasicama, lepinjama, čvarcima, kulenom.... *Osječkim* pivom s cjenovnim popustom, a ne nekim sponzorskim bućkurišima izvana.

Naravno, za to treba grad još malo urediti... dotjerati onaj odvratni Krežmin prolaz, Trg slobode, ruglo od rupe, cijeli potez od centra do Tvrđe... parkove.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači, on jeste bio u Osijeku. Slučajno sam danas naišao na članak i umro od smijeha. Mislio sam da je on to sve skužio iz tekstova o Osijeku Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la: ›
Znači, on jeste bio u Osijeku. Slučajno sam danas naišao na članak i umro od smijeha. Mislio sam da je on to sve skužio iz tekstova o Osijeku Smile

Neee... moj lega je sasvim drugi lik Smile

A meni se čini i da je Colby bio ovdje... u nekom drugom điru.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la: › Mislio sam da je on to sve skužio iz tekstova o Osijeku Smile
Kontam da si dobro skuzio. ;-)

I sam je napisao da nikada nije ni cuo za Osijek... vjerojatno mu je bilo cudno sto ga je pratila (i prestala pratiti) publika iz tamo nekog Osijeka...

Jedini misterij je - tko ga je to citao pa prestao citati?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
I sam je napisao da nikada nije ni cuo za Osijek... vjerojatno mu je bilo cudno sto ga je pratila (i prestala pratiti) publika iz tamo nekog Osijeka...

Mda... sad i ja vidim. Povukla me spika o visećem mostu koji ne vodi nikamo Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

How delighted I was to find that when you weren’t regularly visiting my website, you were probably cooking traditional Slavonian specialties like paprika-flavored sausage, or fish stew made with paprika, or just paprika! Oh, be still my heart!

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi to njegovo ponašanje čudno. I ja to radim. Recimo, na webu firme imam konstantnu posjećenost iz grada Taganrog, Rusija. Znam sad da je to rodni grad Chekhova te da nema staru slavu kao što je imao prije (slično Osijeku).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Oh, be still my heart! osijek031.com smile

Pazi... čovjek citira Preradovića Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 11:00 
Naslov:  Re: Otvorena web stranica Brend grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I portal Osijek031.com redovito posjecuju ljudi iz zanimljivih lokacija. Zapravo, gotovo u svakoj drzavi postoji najmanje jedan redoviti posjetitelj [osim nekih africkih]...

Posjecenost u zadnjih mjesec dana [ozujak 2009]:











Montara?! ;-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Montara,_California

Montara is a census-designated place (CDP) in San Mateo County, California, United States. The population was 2,950 at the 2000 census. Nearby communities include Moss Beach and Princeton-by-the-Sea.

Fino mjestasce... malo maglovito i oblacno, ali sigurno vrlo ugodno za polagan suzivot s manje od 3000 sumjestana...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dečko se lagano uzbuđuje.
Koji most vodi do kojeg mjesta a da nije osijek?
Paprika? Stvarno?

Mislim da on ne moze vidjeti IP adrese posjetitelja, tako da ne zna iz kojeg su grada...

I o čemu se ovdije zapravo radi?

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la: ›
Mislim da on ne moze vidjeti IP adrese posjetitelja, tako da ne zna iz kojeg su grada...


Ako to misliš samo zato što nisi vidio nijednu reklamu o curama iz Višnjevca koje te čekaju - WRONG! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
fuldstændigamok je napisao/la: ›
Mislim da on ne moze vidjeti IP adrese posjetitelja, tako da ne zna iz kojeg su grada...

Ako to misliš samo zato što nisi vidio nijednu reklamu o curama iz Višnjevca koje te čekaju - WRONG! Very Happy

Ili Emily iz Starih Mikanovaca.... crna kao ugljen, poželjna kao grijeh Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2009. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Jedini misterij je - tko ga je to citao pa prestao citati?

trebalo bi pročitati sve komentare postavljene tamo pa možda doći do tog podatka.
by the way zlusch - PanoBlog je genijalan!sad imam što pokazati mojim "vanzemaljcima" koji godinama nisu bili ovdje.
jedina zamjerka je SF most...mislim, i naš je dovoljno lijep da posluži
svaka čast, još jednom!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: