Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svi smo mi ovce za šišanje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2010. 12:06 
Naslov:  Re: Svi smo mi ovce za šišanje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam pokušao biti pošten i prijavio DO jedan slučaj i MUP-u pa znaš šta je bilo od toga:
povlačili su me po sudu glede prijavljenog predmeta i naravno sve palo u zaborav čak neznam ni kako je i je li uopće završilo, čak sam pribavio i svu dokumentaciju koju je samo trebalo provjeriti i složiti prijavu Smile

Problem je što nema pravde u našem sustavu ili ima ali je plačaju i osjete samo sirotinja i građani koji nemaju veze ni novca i koji nemaju mogučnosti istjerati pravdu iz navedenog.

Zakon je za bogate i one koji imaju debele veze koje naravno dođu sa novcem Evil or Very Mad nažalost to sam osjetio i osječam na svojoj koži. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peacemaker
Offline
Ukupno postova: 60
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2010. 13:21 
Naslov:  Re: Svi smo mi ovce za šišanje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Financijski totalitarizam je tijekom vremena doveo ekonomiju na samrt, a s njom i samo čovječanstvo. Apsurdnost života u kojem je ekonomija ujedno i sredstvo i kraj je svima postala jasna, a time je na vidjelo izašla i sama bit života, pusta praznina.

"U predvorju gostionice jednog grada koji je bio glavni grad guvernerata, ušla su prilično mala kola na oprugama, poput onih na kojima putuju neženje, umirovljeni general-pukovnici, kapetani, veleposjednici zemlje koji posjeduju stotinjak duša seljaka: jednom riječju, svi oni koje nazivamo gospodom srednjeg ranga. U kočiji je sjedio gospodin koji i nije bio baš zgodan čovjek ...".

Tako počinju "Mrtve Duše", roman Nikolaja Vasiljeviča Gogolja. Ruski pustolov kupuje mrtve sluge i kmetove, "mrtve duše" na koje vlasnici moraju plaćati porez sve do sljedećeg popisa stanovništva kojim se potvrđuje smrt. Unosan posao za vlasnike, ali i za varalicu Čičikova. Čičikov želi napraviti popis mrtvih duša i dobiti značajan iznos novca od vlasti koje financiraju one što svoju radnu snagu presele u nenaseljena područja južne Rusije. Kada dobije novac, Čičikov namjerava iščeznuti. Glad, siromaštvo i epidemije koje u grob tjeraju veliki broj seljaka su za njega dobre vijesti. Više mrtvih duša za kupiti i preprodati, biznis je biznis.

Hrvatske, europske, američke i ostale mrtve duše umiru prije vremena samo kako bi bile kupljene. Čujete li tišinu politike? Čujete li tišinu sindikata? Profesora i rektora sveučilišta? Umjetnika? Sportskih šampiona? Čujete li tišinu predstavnika građanske klase? Čujete li tišinu šefova velikih poduzeća? Institucija? Gdje su svi? Mrtvi, ali smrt još nije potvrđena i službeno registrirana.

Mrtve duše ne poznaju pokajanje, prodale su svoju savjest u zamjenu za društvene promocije, gledanost, sigurnost i moć. Koja je cijena mrtvih duša? Tko ih je kupio i tko ih je prodao?



.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: