Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Šibicara - ruglo i sramota centra grada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko pamtim prije nekoliko godina se pisalo da će na tom prostoru biti elitno groblje s urnama ili nešto takvo. Onda je kružila priča o novom centru-studiju STVea.
Od tada se samo srušio onaj industrijski most preko Reisnerove koji nekim slučajem nije bio zaštićen. Još do danas nisam shvatio svrhu tog rušenja, taj cijeli kompleks je bio simbol industrijalizacije Osijeka u 19 stoljeću te je barem podsjećalo na period kada je Osijek bio industrijski grad.
Znam da je došlo do krize u vlasti tadašnje gradske HSP-HDSSB na nivou Glavas-Papic u vidu zaštite, pobijedio je Glavaš i most je srušen. Nemamo više šibicaru, koja je radila cijeli rat nego imamo klasičnu kemijsku industriju u centru grada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spring larnia
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2009. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjeruj mi da je točno, samo pogledaj sliku (to je samo 1/3 ukupne površine koja je pod smećem - vidikovac je za "prekrasan"), a za ugodne zvuke buke 24 sata dnevno pozivam vas u posjet kraj otvorenih prozora, a možete i prespavati uz zvuke viljuškara, šlepera, kontejnera .............da li ćete spavati?????
Ali dok je politika i novac iznad jedne, za njih, male grupe ljudi sve su to naše puste priče, na žalost

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spring larnia
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2009. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la: ›
Koliko pamtim prije nekoliko godina se pisalo da će na tom prostoru biti elitno groblje s urnama ili nešto takvo. Onda je kružila priča o novom centru-studiju STVea.
Od tada se samo srušio onaj industrijski most preko Reisnerove koji nekim slučajem nije bio zaštićen. Još do danas nisam shvatio svrhu tog rušenja, taj cijeli kompleks je bio simbol industrijalizacije Osijeka u 19 stoljeću te je barem podsjećalo na period kada je Osijek bio industrijski grad.
Znam da je došlo do krize u vlasti tadašnje gradske HSP-HDSSB na nivou Glavas-Papic u vidu zaštite, pobijedio je Glavaš i most je srušen. Nemamo više šibicaru, koja je radila cijeli rat nego imamo klasičnu kemijsku industriju u centru grada.
točno tako, BTW u tom zaštićenom dijelu zgrada se ništa ne dešava samo propadaju. proizvodnja je u maloj dozidanoj zgradi u dvorištu. U civiliziranim zemljama se takvim zaštićenim spomenicima daje druga namjena da ih se oživi, prave se centri za mlade, muzeji čak otkačeni hoteli, ali valjda mi bolje znamo, neka propada pa možda netko dozvoli i da se onda sruši ili sredi umjesto onoga tko treba. Mi ne samo da smo u banani, mi smo banana država u kojoj svatko može svašta kada ima veze na pravim mjestima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spring larnia
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2009. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo još malo pa mjesec dana od obećanja da će se uskoro odvesti smeće iz Šibicare..........šta mislite da li su obećanje ispunili??? Ha,ha obećanje ludom radovanje...............kao uostalo i do sada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad je bedea išt osim novca zanimalo' Uništio je Namu, Litokarton; Šibicaru i možda još nešto što ne znam, a sve uz blagoslov gradske i županijske vlasti. Ma području nekadašnjeg Litokartoma sad se grade elitni stanovi oni preko puta hrđavih spomenika, a Litokarton je kupljen za bijedne pare, radnici dobili šut kartu, a bede novčiće u džep. Naravno tu je sudjelovao i Glava-beg i okolno društvo. Toliko o brizi za Slavoniju i Baranju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2009. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spring larnia je napisao/la: ›
na žalost nikoga za ovo nije briga osim onih koji gledaju na to smetlište, zanima me što bi bilo da je njima tako?? ajmo smeće preseliti gradonačelniku u županu pod prozore!!!!!!!!!!

mene je briga, ali ja sam nemoćan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spring larnia
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2010. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto prošla gotovo cijela godina, a stanje je isto (obećanje ludom radovanje)smeće se i dalje gomila u ogromnimkoličinama i nema naznake micanja istog. Zbog ovoga smeća sve više volim zimu kada su mi zatvoreni prozori i pada mrak prije nego se vratim sa posla tako da ne gledam
u nabacano PVC smeće (Balkan u svom punom sjaju)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: