Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svi 'peru ruke' od najavljenog projekta cijepljenja protiv HPV-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2009. 9:53 
Naslov:  Svi 'peru ruke' od najavljenog projekta cijepljenja protiv HPV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provođenje projekta cijepljenja djevojčica sedmih razreda osječkih osnovnih škola protiv HPV-a upitno je jer Zavod za javno zdravstvo nije dao pozitivno mišljenje za provođenje ovog projekta. Čini se, naime, da je Gradska uprava ishitreno najavila ovaj projekt, koji bi trebao započeti u travnju, bez prethodnih konzultacija s Odjelom za zdravstvo i socijalnu skrb. Tako od projekta koji je u veljači nominirao HDZ ulaskom u vladajuću gradsku koaliciju, sada, čini se, svi peru ruke, pa tako i sama članica Poglavarstva Silvana Sabo, koja je inicirala ovu ideju.

- Trenutačno usklađujemo projekt unutar Grada - njezin je jedini komentar. Neslužbeno doznajemo da usklađivanje zapravo znači da je Silvana Sabo kao pročelnica za gospodarstvo shvatila da zdravstvo mora prepustiti HSU pod kojim je Odjel za zdravstvo i socijalnu skrb. Iz HSU-a, pak, kažu da je najveći problem u tome što se po Zakonu o zdravstvu ne može cjepiti građane “kada to nekom padne na pamet”, nego se za to mora dobiti mišljenje zdravstvene organizacije.

- Zatražili smo mišljenje ZZJZ-a, koji jedini i može provoditi ovo cijepljenje. No, po pitnju koliko je uputno cjepiti djevojčice, oni su 50:50 posto za i protiv. Na temelju toga nismo smjeli pokrenuti ovaj projekt. Zatražili smo i mišljenje Ministarstva zdravstva. Ako njihova procjena bude da je uputno cjepiti učenice, to ćemo i moći učiniti - objasnio je HSU-ov član Poglavarstva Ivan Jakobljević.

Od cjepljenja protiv HPV-a ruke pere i HSP. Tako dogradonačelnik Gordan Matković kaže kako njega ova tema uopće ne zanima, jer je otac dva sina. Zanimljivo, upitnu anketu o broju roditelja koji će pristati na cjepljenje umjesto Odjela za zdravstvo i socijalnu skrb provodio je Odjel za društvene djelatnosti. Tamo tvrde kako je na cjepljenje pristalo 253 djevojčica, što je odaziv od tek 40 posto.

Piše: Nefreteta ZEKIĆ/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2009. 10:33 
Naslov:  Re: Svi 'peru ruke' od najavljenog projekta cijepljenja protiv HPV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki projekat kriminalne organizacije na čelu ovoga grada jednostavno mora propasti.
Nisu oni sposobni ni za šta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2009. 10:40 
Naslov:  Re: Svi 'peru ruke' od najavljenog projekta cijepljenja protiv HPV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›
Od cjepljenja protiv HPV-a ruke pere i HSP. Tako dogradonačelnik Gordan Matković kaže kako njega ova tema uopće ne zanima, jer je otac dva sina.

Ma bravo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2009. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›
Od cjepljenja protiv HPV-a ruke pere i HSP. Tako dogradonačelnik Gordan Matković kaže kako njega ova tema uopće ne zanima, jer je otac dva sina.

kakva socijalna osjetljivost! s tim se jednostavno rodiš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2009. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ili ti se stranački dodijeli

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miss K
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
Tako dogradonačelnik Gordan Matković kaže kako njega ova tema uopće ne zanima, jer je otac dva sina.


No krasno.

_________________
I'll rise, but I refuse to shine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2009. 14:56 
Naslov:  Re: Svi 'peru ruke' od najavljenog projekta cijepljenja protiv HPV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›
Od cjepljenja protiv HPV-a ruke pere i HSP. Tako dogradonačelnik Gordan Matković kaže kako njega ova tema uopće ne zanima, jer je otac dva sina.

osijek031.com smile
tragikomedija

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2009. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

buuuuaahahahhhha, cestitke!

ma treba njima osigurat jos jedan mandat, nema sta.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2009. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u svakom slučaju izjava mu je i tragična i komična i socijalno nekorektna s obzirom na to da je i dogradonačelnik i čovjek Very Happy ahahah uostalom šteta je što je propao jedan poprilično perspektivan projekt na području zdravstva čisto zbog neorganizacije i unaprijed danih planova i obećanja koja nisu provjerena...koliko vidim iz pročitanog teksta projekt se nije mogao ni trebao pokrenuti bez određenih odobrenja..a ovo ta tema me uopće NE ZANIMA jer je otac 2 SINA..znali on..(ne znam jel gore da zna pa to izjavi ili nezna pa to izjavi ) da je to spolno prenosiva bolest koja pogađa i žene i muškarce..al dobro Very Happy šta da mu ja radim...Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.03.2009. 16:11 
Naslov:  Re: Svi 'peru ruke' od najavljenog projekta cijepljenja protiv HPV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Svaki projekat kriminalne organizacije na čelu ovoga grada jednostavno mora propasti.
Nisu oni sposobni ni za šta.


Bolje da propadne nego da kroz nekoliko godina cjepivo pokaze svoju pravu stranu, u svakom smislu negativnu kao sto se moze citati u stranim medijima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2009. 16:56 
Naslov:  Re: Svi 'peru ruke' od najavljenog projekta cijepljenja protiv HPV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Svaki projekat kriminalne organizacije na čelu ovoga grada jednostavno mora propasti.
Nisu oni sposobni ni za šta.


Bolje da propadne nego da kroz nekoliko godina cjepivo pokaze svoju pravu stranu, u svakom smislu negativnu kao sto se moze citati u stranim medijima.


U svakom slučaju se slažem da je dobro izbjeći eventualnu negativnu stranu, ali projekat koji su toliko pompozno najavljivali, da bi sada govorili da ih se ne tiče je jednostavan pokazatelj Matkovićeve neukosti i đapićeve nesposobnosti. Jer su oni bili ti koji su u svim medijima vrištali kako je to dobro, kako će Grad pomoći...
Dajte molim vas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2009. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic je napisao/la: ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Svaki projekat kriminalne organizacije na čelu ovoga grada jednostavno mora propasti.
Nisu oni sposobni ni za šta.


Bolje da propadne nego da kroz nekoliko godina cjepivo pokaze svoju pravu stranu, u svakom smislu negativnu kao sto se moze citati u stranim medijima.


Ja sam isto citala o ovom cijepivu-uglavnom sve negativno, cijepivo jos nije dovoljno istrazeno i nema zeleno svijetlo mnogih nezavisnih znanstvenika. Sto je najgore u svemu djevojcice su pokusni kunici i oni tek trebaju vidjeti kako ce one reagirati na cjepivo. Dogodilo se u svijetu nevjerojatnih nuspojava, kao napadi, padanje u nesvjest, crvenilo na kozi, cak je bilo i smrtnih slucajeva-sto su naravno farmaceutske kuce i distributeri nijekali te to nisu pripisivali ovom cijepivu.
Apsolutno sam protiv ovog ja svoju cerku ne bih dala!!!

A ovaj Matkovic konjina glupa, stoka, idiot!!!!!!!!!!!! Šovinista!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cayetano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2009. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E draga moja onda se educiraj malo bolje !
Živimo u u gradu gdje prosvjetni radnik ,ravnatelj ,vjeroučitelj jedne osnovne škole u retfali komentira da je protiv cjepiva zato što je protiv sexa prije braka!
Onda komentar bivšeg gradonačelnika kako on ima sinove pa ga ta drama oko cjepiva ne zanima nimalo ne čudi.

_________________
ignorantia nocet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tajfun
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.03.2009. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klasična priča o vlasti u našem predivnom gradu na Dravi.Samo da napomenem da je prva osoba koja je cijepljena tim cjepivom bila DJEČAK u Mađarskoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eto koliko smo educirani o problemima koje trebamo rješavati.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.03.2009. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

niti ja imam pojma o tomo niti vi!!!!!!!!!!!! Al ono sto sigurnom znam je da HPV infekcija spolno prenosiva bolest koju prenose djecaci!!!!!!!! A cijepe se djevojcice- mislim ovo je poznata prica- zene piju kontracepiske pilule,stavljaju spiralu, one se cijepe i sute!!!!
Radi se o tome da je to cjepivo novo na trzistu i da se gleda samo profit farmaceutske kuce koja ga proizvodi a ne dobrobit djevojcica.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: