Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



1. filmska revija „Moj Osijek“

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2009. 12:37 
Naslov:  1. filmska revija „Moj Osijek“
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Filmska revija dokumentarnog filma „Moj Osijek“ održat će se 11. i 12. rujna 2009. godine u Osijeku u sklopu projekta „Ja volim Osijek“ koji je od posebnog značenja za Grad Osijek i gradonačelnika Antu Đapića.

Ove godine Grad Osijek obilježava 200 godina od proglašenja slobodnog kraljevskog grada te će i filmska revija na temu „Moj Osijek“, doprinjeti obilježavanju ove važne obljetnice.

Revija će biti promotor ljepota grada Osijeka, ali i pokazatelj svega onoga što je potrebno promijeniti ili usavršiti kako bi život u gradu bio još bolji i uspješniji. Filmsko stvaralaštvo u Osijeku dovoljno je razvijeno za ovakav izazov i može ostvariti zavidne uspjehe na ovom polju. Revija će biti poticaj mladim umjetnicima za daljni rast i razvoj. Očekuje se i odaziv filmskih klubova iz okoline koji bi mogli biti sudionici na reviji.

Osim predstavljanja filmskog stvaralaštva s našeg područja, u filmsku reviju su uključeni i gradovi prijatelji Osijeka. Ove godine predstavit će se Grad Tuzla s programom u trajanju od jednoga sata. Zamisao je da se svake godine u reviju uključi jedan grad prijatelj te da se na taj način dodatno učvrste međusobni prijateljski odnosi gradova i stvori prilika za razmjenu iskustava umjetnika sudionika revije.

Filmska revija bit će dokumentarnog karaktera, a filmovi će se prikazivati u dvije kategorije: neprofesijska kategorija i filmovi autorskih kuća.

Organizator revije je Video klub „Mursa“ Osijek. Održat će se pod pokroviteljstvom Grada Osijeka, Turističke zajednice Grada Osijeka i Savjeta mladih Grada Osijeka. Direktor revije je Branko Hrpka, a koordinator događanja Željko Pavković. Medijski promotor je agencija Claritas. Glas Slavonije, Gradski radio, Osječka televizija i portal Osijek031 su medijski pokrovitelji.

Organizacijski odbor je u sastavu Mirjana Smoje predsjednica, Branko Hrpka, Željko Pavković, Damir Macanić, Davor Mrčela, Karmen Krajina, Marijana Fumić i Dražen Dragušica.

Natječaj za prijavu na filmsku reviju „Moj Osijek“ bit će objavljen 1. travnja 2009. godine na web stranicama Grada Osijeka (www.osijek.hr), Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije (www.tehnika-osijek.hr) i Turističke zajednice Grada Osijeka (www.tzosijek.hr). Posljednji dan prijave na ovaj natječaj je 25. kolovoz 2009. godine.

Željko Pavković, koordinator

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2009. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepo da je filmska revija i u Osijeku, Ovom gradu treba što više takvih kulturnih događanja.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2009. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tata Mata, svaka čast! Sad vidim da si u potpisu (i) ovoga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: