Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ljetno računanje vremena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2009. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
eseker je napisao/la (Pogledaj post): › A ja ću imati sat extra spavanja. Meni je bilo dosta tog tzv. ljetnog vremena koje s ovom klimom jednostavno ne ide. U svibnju imamo referendum da narod odluči hoće ili neće pomicati sat nakon trogodišnje "kušnje" nametnute od strane politiačara.


...trogodišnje????...otkad znam za sebe, sat se pomiče stalno tamo-vamo....inače, negdje sam ulovila informaciju da oko 150 zemalja u svijetu to ne radi....


@anakonda, mislim da čovjek živi u Australiji ili tako nešto Wink

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
eseker je napisao/la: › A ja ću imati sat extra spavanja. Meni je bilo dosta tog tzv. ljetnog vremena koje s ovom klimom jednostavno ne ide. U svibnju imamo referendum da narod odluči hoće ili neće pomicati sat nakon trogodišnje "kušnje" nametnute od strane politiačara.
Kako ne ide?! U cemu je bila kvaka? [ovo me stvarno zanima] Vi ste u AU tek nedavno uveli ljetno racunanje vremena?


Mene isto baš zanima...
Nekako sumnjam da ste pomicali sat jednako kao i mi na sjevernoj hemisferi, pa sam isto radoznao...
A tko zna, možda i jeste; vidio sam dosta smiješnih jubitoa australskih političara Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pohvala Leonu za članka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2009. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): › U svibnju imamo referendum da narod odluči hoće ili neće pomicati sat nakon trogodišnje "kušnje" nametnute od strane politiačara.

o čemu ti to??? daj neki link

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2009. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MacaPapucharica je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
eseker je napisao/la (Pogledaj post): › A ja ću imati sat extra spavanja. Meni je bilo dosta tog tzv. ljetnog vremena koje s ovom klimom jednostavno ne ide. U svibnju imamo referendum da narod odluči hoće ili neće pomicati sat nakon trogodišnje "kušnje" nametnute od strane politiačara.


...trogodišnje????...otkad znam za sebe, sat se pomiče stalno tamo-vamo....inače, negdje sam ulovila informaciju da oko 150 zemalja u svijetu to ne radi....


@anakonda, mislim da čovjek živi u Australiji ili tako nešto Wink


...ups.... Embarassed

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2009. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Delfin je napisao/la: › Ja sam protiv tog pomicanja, treba slijediti prirodne zakone.
Koji je zakon "prirodan"? Onaj da radni dan traje 8 sati? Da se raditi mora? Da postoje satovi?


Mislila sam prirodan ciklus izmjenjivanja noći i dana.
To sto moramo raditi 8 sati dnevno to nije normalno niti prirodno.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2009. 13:04 
Naslov: Cool 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, djeco, da pojasnim.

Dakle, kako vam je to već Maca pojasnila, ja zaista živim Down Under. Neke države na istoku imaju tu J...elte promjenu vremena sa zimskog na ljetnoi obrnuto, već godinama, ali mi u Zapadnoj Aust. smo to dobili kao poklon od naših vrlih političara prije tri godine kao probu. U zadnjih 25 godina bila su tri referenduma na kojima je narod jasno rekao "NE". Ali... Prije tri godine naša WA vlada je bila u gadnoj krizi i da skrene pozornost javnosti uvela "daylight saving". Mi smo doma imali to od kad znam za sebe i štimalo je. Znači za mene ništa novo, ali ovdje, na ovu klimu to je katastrofa.

Npr. dođem kući s posla između 4 i 5 i prva stvar što napravim - nakurim klimu na max. Ne pada mi na pamet izaći van na +35C. Energy saving? I don't think so. I tako većina.

Uglavnom. Pomicanje sata u Hrvatskoj mi je bilo u redu, ali ovdje... It sucks!

osijek031.com smile

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: