Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ukop iz krize namjerava izići prodajom Swarovski kristala?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2009. 13:06 
Naslov:  Ukop iz krize namjerava izići prodajom Swarovski kristala?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom na to da je Grad Osijek ove godine smanjio proračun komunalnoj tvrtki Ukop s prošlogodišnjih 2.9 milijuna kuna na 2.6 milijuna kuna, ova tvrtka odlučila se na proširenje poslovanja.

Tako bi dugonajavljivana trgovina crninom svoja vrata, prema najavama direktora Ukopa Zvonimira Pavelića, trebala otvoriti već sredinom travnja. Novost je ta što će se u ovoj trgovini osim crnine za pogrebe naći i ukrasni predmeti za grobna mjesta uvezeni iz Italije.

- Odlučili smo osim odjeće prodavati i ukrasnu galanteriju poput kamenih vaza i svijećnjaka. Riječ je o ponudi kakve uopće nema u Osijeku, a predmeti su od vrhunskog talijanskog proizvođača. Osim toga, planiramo prodavati i predmete s kršćanskim simbolima, kao što su krunice i lančići od Swarovski kristala, majice s likovima kršćanskih svetaca i slično. Osim odjeće za pogrebe u ovoj trgovini bit će moguće kupiti i svečanu odjeću za ostale prigode, kao što su proslave Nove godine ili svatovi, kaže Pavelić.

Osim ovog posla, Ukop je dodatnu zaradu naumio ostvariti i direktnim uvozom kamena bez posrednika.

- Naša je osnovna zarada od naplate grobne naknade, gdje cijena nije mijenjana već deset godina, te od naplate pogrebnih usluga. No mi nikada ne znamo koliki ćemo promet ostvariti od ove posljednje stavke, pa se ne možemo na to oslanjati, već iznaći i druge načine zarade, zaključuje Pavelić.

Iako je Ukop trenutačno pod vodstvom HSU-a, ova stranka se za sada neće povoditi za svojom podružnicom u Budrovcima. Naime, HSU je u ovom selu dogovorio smanjenje cijena pogrebne usluge za sve umirovljenike za 500 kuna.

- Mi takvo nešto za sada nećemo poduzimati, no u budućnosti smo razmišljali kako bismo cijenu pogreba u Osijeku mogli sniziti za otprilike deset posto za sve umirovljenike. No to je samo plan, komentirao je Ivan Jakobljević, predsjednik osječkog HSU-a.

Autorica: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: ilustracija

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2009. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Osim odjeće za pogrebe u ovoj trgovini bit će moguće kupiti i svečanu odjeću za ostale prigode, kao što su proslave Nove godine ili svatovi[/i], kaže Pavelić.


...ovo me podsjetilo na muziku za vjenčanja i sprovode.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2009. 14:28 
Naslov:  Re: Ukop iz krize namjerava izići prodajom Swarovski kristala?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje Dodo-sadašnji-drvosječa kroči - više ni trava ne raste Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crni ss
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2009. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DAJTE UKOP NEKOM PRIVATNIKU .....PA ĆETE VIDJETI KAKO SE RADI.......POČETAK KRIZE U UKOPU POČELA JE SA DOLEŽALOM I ONIM POLTRONOM FARKAŠOM A SADA KAD ČITAM OVAJ TEKST VIDIM I DA PAVELIĆ NIJE NIŠTA BOLJI.
PREMA TOME DAJTE GA NEKOM PRIVATNIKU MOŽDA BUDE VIŠE SREĆE SA TIM NESRETNIM UKOPOM. "PRODAJA SWAROVSKI KRISTALA"-DOBRO DA JOŠ NE PRODAJU ĆEVAPE NESPOSOBNI SU DO BOLA

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2009. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok je vinaj vodio ukop, grobna naknada se placala jednom u 14 godina ... plus prihodi od pogreba.

zadnjih par godina se ta grobna naknada u jos vecem iznosu placa godisnje, sto je nekoliko stotina posto povecanje, plus i dalje se naplacuju prihodi od pogreba.

kako je moguce da posluju s gubitkom osim ako im se sredstva ne sljevaju na druga mjesta.

ja za grobno mjesto placam godisnje otprilike koliko i unikomu.

grob moram sam cistiti i uredjivati ... a unikom mi svaki tjedan odveze smece, kosi travu, obrezuje zivice, skuplja smece, kupi lisce ... da, i posadi tu i tamo koju macuhicu ... meni tu nesto ne stima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2009. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
kako je moguce da posluju s gubitkom


jednostavno, penzioneri slabo umiru. ukop projekciju prihoda radi procjenjujući broj umrlih u predstojećem obračunskom razdoblju, a starci se ne daju, neće umrijet iz inata! Imajući to u vidu dolazimo do zaključka da su penzioneri ti koji potkopavaju firme u većinskom vlasništvu Grada, a samim tim gradski proračun čine više socijalnim, a manje razvojnim. Imajući u vidu činjenicu da na jednog penzionera ide pedesetak kvadrata stambenog prostora na najatraktivnijim gradskim lokacijama (neće oni prodat stan od 200 kvadrata u županijskoj jer tamo žive već 109 godina, skoro od rođenja) dolazimo do zaključka da penzionere suptilnim metodama treba smještati u azile i dati im 60 dana da ih netko udomi. ukoliko ne bude interesa po isteku dva mjeseca - humana eutanazija. a onda kvadrate na bubanj, a ukopu prihod.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: