Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska lako svladala Grčku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
M.K.
Offline
Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2009. 10:01 
Naslov:  Hrvatska lako svladala Grčku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska - Grčka 32:20 (19:9)

Osijek je, nakon pripremne utakmice protiv Rusije uoči nedavno završenog svjetskog prvenstva koje se ove godine održavalo u našoj zemlji, dobio novu priliku ugostiti najuspješniji hrvatski sportski kolektiv unazad osam godina. Da će hrvatska rukometna reprezentacija u osječkoj publici imati velikog saveznika dalo se naslutiti već nekoliko dana prije utakmice, jer su ulaznice za dvoranu Gradski vrt "planule". Navijače nije omela ni činjenica da je cijena karata za ovaj susret (100 kn) "debelo" premašila cijene iz zagrebačkog susreta protiv jednako "atraktivnog" protivnka Finske (30 i 50 kn). Razlog tome je meni osobno nejasan, no pitanje je hoće li osječka publika u sljedećim sličnim prigodama htjeti tolerirati očiti nesrazmjer i nepravdu. Jer, Osječani su i danas pokazali da takav tretman ne zaslužuju stvorivši ambijent kakvog se ni ona famozna splitska klapa iz Spaladiuma ne bi posramjela. Utakmica je započela minutom šutnje za nedavno preminulog trenera i istaknutog rukometnog djelatnika iz Našica, gospodina Zlatka Šnauca. Ali to nije bio jedini moment koji je obilježio početak utakmice; "Zašto za nas nema mjesta u gledalštu?", glasila je poruka koju su iza sjevernog gola podigli naši sugrađani s invaliditetom, a kojima osim nemogućnosti ulaza u dvoranu nisu osigurana ni posebna mjesta u gledalištu. Sramotu projektanata dvorane nije uspjela spriječiti ni hitra reakcija redara koji su poruku skinuli, ali je ipak stajala dovoljno dugo da, nadam se, podigne svijest, kako organizatora, tako i publike u dvorani.



Hrvatska odlično otvara utakmicu i u 8. minuti vodi s velikih 6:1 što primorava grčkog izbornika Mantzosa Nikolaosa na rani time-out. No taj time-out nije donio puno dobroga Grcima, jer naši većinom prvog dijela drže oko 6 pogodaka prednosti. Pred kraj poluvremena čak i ubacuju u brzinu više, pa se na poluvrijeme odlazi s visokih 19:9. Slična slika na terenu nastavlja se i u drugom dijelu, te naši, mirno, a moglo bi se i reći sa pola snage, održavaju prednost protiv borbenih, ali rukometnim znanjem dosta "tankih" Grka. Kontra preko krila bila je naše najubojitije oružje, nakon što su u prvom dijelu protivničku mrežu punili Čupić i Vukić, u nastavku su s tim nastavili njihove zamjene Zrnić i Ninčević. Ipak, Grci čvrstom obranom uspijevaju zadržati razliku s kraja prvog poluvremena. Odličnog Loserta u drugom dijelu na golu mijenja još bolji Alilović, očito najveći miljenik osječke publike. On je brojne ovacije znao popratiti sjajnim obranama te ih je, samo u drugom dijelu, skupio čak 10. Utakmica je završila rezultatom 32:20, a u hrvatskim redovima najbolji strijelac bio je Vedran Zrnić sa 7 pogodaka. Treba napomenuti da u večerašnjem susretu izbornik Červar u igru nije uvodio nedovoljno oporavljene Lackovića, Buntića i Valčića čuvajući ih za kasnije reprezentativne akcije.



Pobjeda ovaj put nije začinjena sada već legendarnom "Morskom vilom", već Kićinom "domaćicom" "Inati se Slavonijo", što je bila svojevrsna zahvala reprezentacije navijačima na bodrenju i gostoprimstvu, a navijača reprezentaciji za dolazak u Osijek. Najvatreniji su pritom bili "naši" Slavonci Duvnjak, Bićanić i Kopljar da bi im se na kraju u pjesmi pridružio i ostatak reprezentacije. Hrvatska je ovaj mini ciklus zaključila sa maksimalnih 4 boda iz dva susreta, a iznimno su važna bila prva 2 boda sa gostovanja u Slovačkoj. Nastavak kvalifikacija slijedi u lipnju kada bi Hrvatska trebala osigurati odlazak na Europsko prvenstvo koje će se 2010. održati u Austriji. A Osijek je ovom prilikom dokazao da je itekako spreman uskočiti još koji put!



Piše: M.K.
Foto: Daniel Antunović

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2009. 20:10 
Naslov:  Re: Hrvatska lako svladala Grčku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

M.K. je napisao/la (Pogledaj post): › Jer, Osječani su i danas pokazali da takav tretman ne zaslužuju stvorivši ambijent kakvog se ni ona famozna splitska klapa iz Spaladiuma ne bi posramjela.

Ovo je šala ili?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
M.K.
Offline
Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2009. 0:56 
Naslov:  Re: Hrvatska lako svladala Grčku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
M.K. je napisao/la (Pogledaj post): › Jer, Osječani su i danas pokazali da takav tretman ne zaslužuju stvorivši ambijent kakvog se ni ona famozna splitska klapa iz Spaladiuma ne bi posramjela.

Ovo je šala ili?
U Spaladiumu za vrijeme svjetskog rukometnog prvenstva nisam bio tako da mogu govoriti samo o dojmu stečenom preko tv-a. Dojam je bio odličan jednako kao i onaj subotnji, osječki. Iako je izostanak organiziranog dolaska Kohorte bio primjetan, to nije spriječilo publiku od 7 do 77 godina da navija tokom većeg dijela susreta i zbog toga sve pohvale.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ePo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2009. 23:29 
Naslov:  Re: Hrvatska lako svladala Grčku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
M.K. je napisao/la (Pogledaj post): › Jer, Osječani su i danas pokazali da takav tretman ne zaslužuju stvorivši ambijent kakvog se ni ona famozna splitska klapa iz Spaladiuma ne bi posramjela.

Ovo je šala ili?


I ja se pitam.
Nemojte me krivo shvatit, ja sam presretna što se dvorana napunila i što smo uopće dobili da se igra utakmica u Osijeku, ali poneki "U boj, u boj za narod svoj" ili "Hrvatska, Hrvatska" se ne mogu usporediti sa ambijentima kakvi su bili na SP-u za reprezentaciju. Što se toga tiče, žao mi je što ljudi nisu više navijali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2009. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo je očigledno da je ovo bio obiteljski odlazak na utakmicu i da su riječi hvale čista kurtoazija. Toliko male djece ((osnovnoškolske pa i mlađe dobi) od kojih su neki čak i zaspali za vrijeme utakmice)) još nisam vidio na jednom sportskom događaju. S jedne strane mi je drago zbog toga, a s druge strane navijanje je trpilo. I kada je "cijela dvorana" navijala prevladavali su piskavi dječji i/ili ženski glasovi.

Nešto se priča da je Slovačka zamolila HRS da se njihovo gostovanje organizira u Osijeku jer su na SP bili prezadovoljni ambijentom i svime što su doživjeli u našem gradu...
Nadam se da ćemo dobiti priliku i organizirati i taj susret i ovaj puta pokazati kako se u Osijeku može navijati Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nixie
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.03.2009. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la (Pogledaj post): › I kada je "cijela dvorana" navijala prevladavali su piskavi dječji i/ili ženski glasovi.


khm... šta bi ovo trebalo značiti? mislim da ti je to posve nepotreban dio komentara.
navijači su navijači... zašto bi muški glasovi bili bolji od ženskih ili dječjih??!!
mislim, smiješno...

osijek je pokazao da voli rukomet i nadam se da će se slični susreti održati još puno, puno, puno puta. uz malo niže cijene karata Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
M.K.
Offline
Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2009. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto su ulaznice bile dvostruko skuplje od ulaznica za zagrebačku utakmicu protiv Finske? Zašto grad nije osigurao barem stotinjak ulaznica za Kohortu? Da su te stvari bile malo drugačije jasno da bi i navijanje bilo bolje, organiziranije. Ali usprkos tome i ovako je bilo vrlo dobro. Atmosfera je bila odlična, tribine u kockastom, a vjerujte, bez "vođe" na tribini nije lako pjevati ni "Hrvatska, Hrvatska" i "U boj, u boj".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2009. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daju nam mrvice i naplate to skupo a mi naivci sretni.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2009. 13:58 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nixie je napisao/la (Pogledaj post): ›
c-192 je napisao/la (Pogledaj post): › I kada je "cijela dvorana" navijala prevladavali su piskavi dječji i/ili ženski glasovi.


khm... šta bi ovo trebalo značiti? mislim da ti je to posve nepotreban dio komentara.
navijači su navijači... zašto bi muški glasovi bili bolji od ženskih ili dječjih??!!
mislim, smiješno...

osijek je pokazao da voli rukomet i nadam se da će se slični susreti održati još puno, puno, puno puta. uz malo niže cijene karata Smile



ma svaka čast, ali falilo je ono gromko navijanje... predlažem da za slijedeću utakmicu povlaštenu cijenu ulaznica svakako dobije kohorta Exclamation

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
phantomCRO
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2009. 14:12 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nixie je napisao/la (Pogledaj post): ›
c-192 je napisao/la (Pogledaj post): › I kada je "cijela dvorana" navijala prevladavali su piskavi dječji i/ili ženski glasovi.


khm... šta bi ovo trebalo značiti? mislim da ti je to posve nepotreban dio komentara.
navijači su navijači... zašto bi muški glasovi bili bolji od ženskih ili dječjih??!!
mislim, smiješno...

osijek je pokazao da voli rukomet i nadam se da će se slični susreti održati još puno, puno, puno puta. uz malo niže cijene karata Smile



ma svaka čast, ali falilo je ono gromko navijanje... predlažem da za slijedeću utakmicu povlaštenu cijenu ulaznica svakako dobije kohorta Exclamation


nazalost neki ljudi IPAK jos nisu shvatili koliko Kohorta znaci ovom gradu Rolling Eyes
uvijek ista prica oko takvih "napuhanih" utakmica reprezentacije..
veci mi je gust pogledati tekmu nk Osijeka,rk Osijeka i zivjeti u prosjecnosti losih rezultata,stanja klubova i sl sranj...kojih smo se nagledali godinama .. al to je OSIJEK i SAMO OSIJEK

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2009. 16:34 
Naslov:  Re: Hrvatska lako svladala Grčku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikakve povlaštene cijene, cijene kao i u ostalim gradovima i sve 5.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: