Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Matković: Hoće li Osijek dobiti Dom HV-a ovisit će o političkoj volji HDZ-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2009. 10:34 
Naslov:  Matković: Hoće li Osijek dobiti Dom HV-a ovisit će o političkoj volji HDZ-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unatoč odbijenici Ministarstva obrane, Gradska uprava ne odustaje od bitke za Dom HV-a. Premda aktualni mandat istječe za manje od dva mjeseca, inicijator ideje, dogradonačelnik Gordan Matković, nastojat će iskoristiti činjenicu da u Poglavarstvu danas sjede i hadezeovci.

- Svu sam dokumentaciju predao predsjedniku Gradskog vijeća Draganu Kovačeviću (HDZ) koji je podržao ideju i složio se da ne treba odustati. Imamo jake argumente. Znamo da se neki iz HV-a bune, no i odrednice NATO-pakta o oružanim snagama u urbanim sredinama idu u prilog mojoj ideji, kaže Matković te dodaje kako je Kovačevića zamolio da kroz stranačku liniju u Vladi nastavi "gurati" projekt, no da će i sam "poduzeti sve" da dođe do realizacije toga projekta "u kojemu će profitirati i Ministarstvo kulture, odnosno Muzej Slavonije".

Muzej bi se, prema tome planu, trebao proširiti na objekte Poglavarstva u Kuhačevoj 9. Ideja o preseljenju Gradske uprave u Dom HV-a pojavila se sredinom prošle godine, odrađen je niz sastanaka na državnom vrhu, a kad se činilo da je pitanje dana kada će započeti veliko preseljenje (najavljivalo se da će premijer darovati Dom HV-a za Dan grada), sve je palo u vodu. Sredinom listopada stigla je i službena odbijenica ministra obrane Branka Vukelića, koji je samo nekoliko mjeseci ranije izjavio da "nema nikakvih prepreka za realizaciju te ideje". Tada je rečeno da je objekt od posebne važnosti za Oružane snage RH, jer vojska tada ne bi imala objekt za centar za obuku.

- Mislim da je više u pitanju politička volja nego realne potrebe onih koji se sada protive tome projektu. Osim toga, mislim da je mnogo kvalitetnije i dugoročnije rješenje za sve urediti objekte bivšeg Poljoprivrednog fakulteta i instituta na Tenjskoj cesti”, zaključuje Matković. Ti objekti, naime, pripadaju MORH-u, a njihovim uređenjem - osim toga što bi se Osijek riješio jednog rugla - vojska, Grad i Muzej dobili bi nove i prostranije prostore.

Piše: M.Mihaljević/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: