Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Preplatio račun, a HEP mu prijetio isključenjem struje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 12:40 
Naslov:  Preplatio račun, a HEP mu prijetio isključenjem struje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Berislav Blažević pratio je, od 31. kolovoza prošle do 28. veljače ove godine, stanje na svom brojilu i utvrdio da troši manje struje od iznosa na uplatnicama Hrvatske elektroprivrede koje je dobivao.

- Nedvojbeno sam ustanovio da je iznos akontativne rate bio previše visok za količinu struje koju sam potrošio. Kada je došla uplatnica, nisam se žurio platiti jer sam bio siguran da sam već prošl i mjesec preplatio potrošnju i za ovaj - kazao je Blažević. No, dodaje, nakon nekoliko dana stigla mu je opomena kojom mu se zaprijetilo trenutačnim isključenjem struje ako ne podmiri obveze i još 45 kuna kazne!

Nakon što je sve platio, prije nekoliko dana od HEP-a mu je stigao obračun za spomenuto razdoblje u kojem se navodi da je preplatio račune za 400 kuna!

- Bio sam cijelo vrijeme u pravu, plaćao sam više nego sam trebao, a zamalo sam ostao bez električne energije - ogorčeno priča Blažević.

Rukovoditelj Službe potrošnje HEP-a Miroslav Ratko kaže kako je moglo doći do određenog odstupanja u iznosu rata, no razlog je opomenama, pojašnjava, neredovito plaćanje prispjelih računa.

- Blažević je račun uplatio nakon 15. u mjesecu, do kada treba podmiriti svoje obveze, pa smo mu sukladno tome i slali opomenu. Određujemo ratu struje prema potrošnji u istom razdoblju prošle godine, a prema tome je ustanovljeno da je on trebao platiti 356.50 kuna, a što je učinio tek 27. veljače - napominje Ratko. Dodaje kako je istina da je nekoliko dana poslije ustanovljeno da je račun bio preplaćen, no u vrijeme kada se radio obračun “oni to nisu mogli znati”.

- Da je gospodin došao do nas i zatražio korekciju svoje akontativne rate, mi bismo je za taj mjesec sveli na nulu ili bismo mu dali popust na sve preostale rate koje treba platiti. Ovako je zbog nemarnosti i kašnjenja podmirenja računa došlo do određenih komplikacija - zaključio je Ratko.

Od predsjednice osječkog Društva "Potrošač" Mire Brumerček-Lukačević saznajemo da se slične situacije često događaju kod građana koji nisu na vrijeme reagirali na povećane račune.

- Ako je riječ o neodgovarajućim iznosima akontativnih rata, pretplatnik to mora odmah javiti HEP-u. Naravno da nije pravedno isključivati struju osobama koje su preplatile potrošnju struje, no mi smo već nekoliko puta pozivali potrošače da odmah jave distributeru ako znaju da su platili više nego što su trebali, zaključuje Brumerček-Lukačević.

Piši: Kristijan STAKOR/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2009. 13:14 
Naslov:  Re: Preplatio račun, a HEP mu prijetio isključenjem struje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›

- Da je gospodin došao do nas i zatražio korekciju svoje akontativne rate, mi bismo je za taj mjesec sveli na nulu ili bismo mu dali popust na sve preostale rate koje treba platiti. Ovako je zbog nemarnosti i kašnjenja podmirenja računa došlo do određenih komplikacija - zaključio je Ratko.



Oho...ovako što bi i mene moglo zadesiti, ne bi bilo zgoreg da se kaže uredovno vrijeme kad možemo doći,pa ako kao večina firmi rade do 15 h da mogu najaviti jedan dan godišnjeg, ili se možda može i telefonski "srediti" problem ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2009. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oni su jedna lopovska banda !

nabijaju akontacije struje tako da si osiguraju veci priliv sredstava.

vecina ljudi se ne snadje, masa starijih, umirovljenika niti nezna da to treba napraviti ... i uredno placaju ogromne rate.

ovaj primjer nije izuzetak, nego praksa ... a toj tvrdrnji u prilog ide i cinjenica da su prije godinu dana poceli debelo naplacivati samoocitanje brojila te tako destimulirati potrosace da sami ocitavaju brojilo (sto bi trebao biti njihov posao) i placaju tocno onoliko koliko su potrosili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2009. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodin se čudom čudi, a već je trebao znati da nema zajebancije s HEP-om...uostalom da je i preskočio 1 ratu (naravno ne baš ona 2 mjeseca u godini kada je obračun), pa ostalih 11 mj do 15-og u mj platio, ne bi mu se ovo dogodilo...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HEP su lopovi kakvih nema, moja stara pretplatila 400kn, jesmo dobili povrat novca, NE, jesu nam umanjili ratu NE, šta su napravili, NIŠTA, odgovor, u sljedećem obračunskom razdoblju ćemo vaše pretplaćene iznose uračunat MOŠ MISLIT.
KURVE LOPOVSKE!!!!!!!!!!!
a kad si im dužan 1kn odma zatvaraju ventil majku im jebem govnarsku !!!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2009. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
...uostalom da je i preskočio 1 ratu (naravno ne baš ona 2 mjeseca u godini kada je obračun), pa ostalih 11 mj do 15-og u mj platio, ne bi mu se ovo dogodilo...

to nije istina...barem u mom slučaju...ja sam preskočila prvu ratu nakon obračuna (negdje sam zagubila uplatnicu), sve sam ostale uredno plaćala (iduće četiri), a Hep-ovci su mi došli jedan dan i isključili struju...tjedan dana kasnije(!!!) mi je stigla opomena da će mi isključiti struju ako odmah ne platim "fiktivno" dugovanje
inače, uopće im nisam dugovala lovu jer sam napravila probni obračun (tel. 9820) i ispalo je da sam već tada s jednom ratom preskočenom pretplatila 50 i nešto sitno kuna

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2009. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
...uostalom da je i preskočio 1 ratu (naravno ne baš ona 2 mjeseca u godini kada je obračun), pa ostalih 11 mj do 15-og u mj platio, ne bi mu se ovo dogodilo...

to nije istina...barem u mom slučaju...ja sam preskočila prvu ratu nakon obračuna (negdje sam zagubila uplatnicu), sve sam ostale uredno plaćala (iduće četiri), a Hep-ovci su mi došli jedan dan i isključili struju...tjedan dana kasnije(!!!) mi je stigla opomena da će mi isključiti struju ako odmah ne platim "fiktivno" dugovanje
inače, uopće im nisam dugovala lovu jer sam napravila probni obračun (tel. 9820) i ispalo je da sam već tada s jednom ratom preskočenom pretplatila 50 i nešto sitno kuna


u moj slučaju je...već nekoliko godina ne platim za 8.mj i ništa mi iskopčali nisu, niti je stigla kakva opomena...preplaćenog bude cca 100kn..za 1 preskočenu ratu ne reagiraju sigurno, za 2 obavezno reagiraju...

1 si preskočila i četiri platila, to je 5..fali 6.uplatnica, obračun je 2 puta godišnje, točnije svakih 6 mj i ima 12 uplatnica...jesi sigurna da nisi zagubila još 1 ?

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Somina
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2009. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kod mene nisu reagirali ni za 3 preskocene rate. Stvar je jednostavna - koliko sam preplatio - toliko mogu rata "preskociti". Nakon 3 mj. mi je stigla uplatnica za naredni mjesec, ali s razlikom do preostalog preplacenog iznosa, a ostale 2 uplatnice s redovnim iznosom. Nikakvih tu problema nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2009. 6:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
1 si preskočila i četiri platila, to je 5..fali 6.uplatnica, obračun je 2 puta godišnje, točnije svakih 6 mj i ima 12 uplatnica...jesi sigurna da nisi zagubila još 1 ?

ne, nakon tih 5 rata su mi došli isključiti struju...obračun je bio mjesec dana kasnije

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2009. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Somina je napisao/la: ›
Kod mene nisu reagirali ni za 3 preskocene rate. Stvar je jednostavna - koliko sam preplatio - toliko mogu rata "preskociti". Nakon 3 mj. mi je stigla uplatnica za naredni mjesec, ali s razlikom do preostalog preplacenog iznosa, a ostale 2 uplatnice s redovnim iznosom. Nikakvih tu problema nema.

Tako smo i mi napravili. Još sam zvala HEP da provjerim što s preplaćenim novcem jer nismo željeli povrati novca nego da ne platimo koju ratu. Ženska koja se javila je rekla da bez problema možemo preskočiti plaćanje dviju rata.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2009. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
1 si preskočila i četiri platila, to je 5..fali 6.uplatnica, obračun je 2 puta godišnje, točnije svakih 6 mj i ima 12 uplatnica...jesi sigurna da nisi zagubila još 1 ?

ne, nakon tih 5 rata su mi došli isključiti struju...obračun je bio mjesec dana kasnije


Ne znam stvarno...vidjela si napisano, moja iskustva i od još dvoje forumaša...
btw nemam nikoga u HEP-u, a za rate sama odem ako mi ne odgovaraju i onda ih ili povećaju (da ne moram na obračunu keširati par stotina kn) ili smanje ako su pretjerali Smile

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vinko100
Offline
Ukupno postova: 4
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la: ›
Elena_Os je napisao/la: ›
...uostalom da je i preskočio 1 ratu (naravno ne baš ona 2 mjeseca u godini kada je obračun), pa ostalih 11 mj do 15-og u mj platio, ne bi mu se ovo dogodilo...

to nije istina...barem u mom slučaju...ja sam preskočila prvu ratu nakon obračuna (negdje sam zagubila uplatnicu), sve sam ostale uredno plaćala (iduće četiri), a Hep-ovci su mi došli jedan dan i isključili struju...tjedan dana kasnije(!!!) mi je stigla opomena da će mi isključiti struju ako odmah ne platim "fiktivno" dugovanje
inače, uopće im nisam dugovala lovu jer sam napravila probni obračun (tel. 9820) i ispalo je da sam već tada s jednom ratom preskočenom pretplatila 50 i nešto sitno kuna




to se i meni neki dan dogodilo, ja inace placam onoliko koliko potrosim,vrsim ocitanje preko interneta
nisam platija 2 rate, to je nekih 600 kuna, i jednog dana mi iskljuce struju bez opomene, a za par dana mi trebala doc uplatnica koju sam zatrazija preko interneta kad sam dao ocitanje tamo, jer tako stalno placam, uredno oni iskljuce struju ja ih zovem i kazu ako danas podmirite racun, naplatiti ce mi samo polovinu cijene koja se treba platiti za ukljucenje, ja platim sve i ukljuce struju, i onda tek za 4 dana dodje opomena kojom me upozoravaju da ce iskljuciti struju...

mislim odakle im pravo da se tako ponasaju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa država, šta očekivat od države, kad si im dužan 1 kunu ubit će te ako treba no kad oni tebi duže može se to i razvuć nije bed i moš se jebat i nema tog boga koji će ti prije vratit novce ili napravit nešto dobro. kad njima odgovara onda ok kad ne jebite se svi mi smo država.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2009. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....nismo imali nekih problema s HEPom, ali nas je užasno naživcirao Bandić i njegov Holding....kao, poslali su račun za komunalno + obavijest o ovrsi zbog duga još od prije 10 godina i to od vlasnika koji je pokojni....jer se kao po zakonu, dug nasljeđuje po kući....onda smo samo lijepo poslali citirani zakon u kojem lijepo stoji da dug zastarijeva nakon 2 godine i nek se hebu....od tada tišina....
...mislim da svi ti monopolisti, kao i država, jednostavno pecaju: sad ćemo mi lijepo poslati tako jedno 10 iljada opomena, pa ko plati, plati - šta ćemo im mi kad su budale....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2009. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="vinko100";p="229635"]
vlale je napisao/la: ›
[


to se i meni neki dan dogodilo, ja inace placam onoliko koliko potrosim,vrsim ocitanje preko interneta
nisam platija 2 rate, to je nekih 600 kuna, i jednog dana mi iskljuce struju bez opomene, a za par dana mi trebala doc uplatnica koju sam zatrazija preko interneta kad sam dao ocitanje tamo, jer tako stalno placam, uredno oni iskljuce struju ja ih zovem i kazu ako danas podmirite racun, naplatiti ce mi samo polovinu cijene koja se treba platiti za ukljucenje, ja platim sve i ukljuce struju, i onda tek za 4 dana dodje opomena kojom me upozoravaju da ce iskljuciti struju...

mislim odakle im pravo da se tako ponasaju...


Kako očitavaš preko interneta ?
Zanimljivo, daj poduči nas..ja ne znam da se to može..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: