Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



2. Sajam poslova Osječko-baranjske županije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 10:10 
Naslov:  2. Sajam poslova Osječko-baranjske županije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

“Na sajam po posao - na sajam po radnika” geslo je pod kojim će se u srijedu, 18. ožujka, u sportskoj dvorani Elektrotehničke i prometne škole održati Drugi Sajam poslova Osječko-baranjske županije. Na sajmu će se okupiti šezdesetak izlagača, 40 poslodavaca te 20 obrazovnih ustanova, a tom će se prilikom tražitelji zaposlenja moći predstaviti poslodavcima te se informirati o njihovim potrebama za radnom snagom u sljedećem razdoblju. Prema riječima Ante Barukčića, pročelnika osječke Područne službe Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, ožujak se obilježava kao mjesec sajmova poslova na kojima će se osigurati izravan kontakt poslodavaca, nezaposlenih osoba, tražitelja zaposlenja te obrazovnih ustanova. Pročelnik je također naglasio kako je porast broja nezaposlenih obilježio prva dva mjeseca ove godine, pa je tako krajem veljače evidentirano 28.357 nezaposlenih, od kojih čak 17.400 žena.

- Povećanje nezaposlenosti zabilježeno je u svim ispostavama HZZ-a, pa se tako prošlog mjeseca u našu evidenciju prijavilo 2.145 osoba, a najviše ih je na Zavod došlo izravno iz radnog odnosa, njih čak 64 posto, objasnio je Barukčić. Radni odnos za većinu je novoprijavljenih prestao s istekom ugovora na određeno vrijeme te otkazom zbog smanjenog obujma posla.

- Novi je posao našlo 826 osoba, dok je njih 379 s evidencije Zavoda izbrisano zbog nejavljanja, nepridržavanja zakonskih odredbi i drugih razloga, rekao je pročelnik.

Piše: B. Božić/Glas Slavonije

U dvorani Elektrotehničke i prometne škole u Osijeku, Istarska 3, u srijedu 18. ožujka 2009. održat će se Drugi sajam poslova Osječko-baranjske županije, u vremenu od 10:00 do 17:00 sati.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sad i odma da iznesem svoje mišljenje pa hajmo redom.

1.) definitivno premal prostor za sve zainteresirane. Pola grada je bilo tamo ili će tek biti i gužva je ko na koncertu iron maidena samo što nema headbanganja i stage divinga. ovo je definitivno trebalo biti na nekom drugom mjestu, šteta što se pampas preuređuje ali recimo nova dvorana bi bila idealna ili zrinjevac ili bilo šta drugo jer ono je stvarno preskučeno

2.) malo više poslodavaca koji bi promovirali svoje firme jer koliko sam mogao primjetiti bilo je samo 60ak poslodavaca

3.) informiranost poslodavaca jer koliko sam mogao primjetiti kako god je netko zatražio informaciju tako je slijedio odgovor "ja ništa ne znam ja samo dijelim letke", pa halo ljudi ovdje ste da promovirate firmu ne da dijelite letke. dosta štandova uopće nije bilo od pripadajuće firme nego su u njihovo ime djelatnici hzz dijelili letke i primali zamolbe (moš mislit)

4.) prisutnost fakulteta, iskreno mislim da fakulteti nemaju šta tražiti tamo, ovo je sajam poslova ne "šta želite biti u životu kad završite faks nakon kojeg ionak nikad nećete nać poso u struci jer ćete kopat kanale dok rođin rođo radi sa sss ili bez sss al zna igrat nogomet za virmu i tata mu je u stranci i igra dobro šije šete, briškule i trešete?"

5.) zapravo nije ni bilo pravih firmi gdje bi više ljudi moglo potražiti posao izuzev agrokora i osatine, vodovoda, par većih građ. firmi, koliko sam mogao primjetiti više od 50% su kojekake banke, predstavnici osiguranja i informatičke škole

Sve u svemu akcija kao takva je ok i za svaku pohvalu al jako neorganizirano. Bilo bi fer da se ovakve stvari događaju bar 2X godišnje ako se već ne može bar 1 u kvartalu, da su predstavnici poslodavaca informirani u potpunosti, da je na većem prostoru itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2009. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd ..dobro da nisam išla tamo po ovom vjetru ovak bolesna..hvala na izvještaju..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Ajd ..dobro da nisam išla tamo po ovom vjetru ovak bolesna..hvala na izvještaju..


da se razumijemo, tko god nema posao trebao bi otići pa bar predati cv i zamolbu onak na muletinu jer nikad se ne zna. kao što rekoh pohvalno u svaku ruku, odlična inicijativa, odlična ideja ali po mom skromnom mišljenju nedorađeno u potpunosti. lijepo to sve zvuči nađimo skupa posao, dajmo posao, nađimo radnike ali to je za sad, po mom skromnom mišljenju samo dobra ideja koja se treba doraditi. iskreno ne očekujem da će netko preko toga naći posao ali donekle se može izvući neki podatak od nekih poslodavaca, o budućim planovima, projektima, zastoju pojedinih projekata i razlozi zastoja, od onih koji su poslali svoje ljude, a ne unajmili 2 hostese da dijele letke Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bio i ja!
obavio vrlo dobar razgovor.
rekli da ocekujem poziv ovaj tjedan Very Happy
naravno poso je na moru Smile jeeee

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2009. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monstrume ja mislim da bi ti se administratori foruma trebali odužit barem porcijom ćevapa za ovaj izvještaj osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo i ja se vratio.....
...puno sezonskih poslova....kuhari,konobari spremaljke.....malo potražnje za VSS i VŠS....
....Agrokor kako sam vidio imao najviše prijava...
.....Gradnja slabije...a traže inženjere geodezije.....
..one osiguravajuče tvrtke ne zapošaljavaju neg otvaraju police osiguranja....
..........sve u svemu katastrofa...al predo sam jednu zamolbu pa sad ćemo vidjeti

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kyx je napisao/la (Pogledaj post): › bio i ja!
obavio vrlo dobar razgovor.
rekli da ocekujem poziv ovaj tjedan Very Happy
naravno poso je na moru Smile jeeee
ne zaboravi onda odradit gostovanje u šibeniku, odeš malo nabaciš kupanjac, pa popiješ kojeg pivkana sa funkutima i tako Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fixy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2009. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po mom misljenju sajam je dobro organiziran (osmisljen), istina da je prostora bilo malo

a sto se tice fakulteta, smatram da je dobro sto su bili tamo jer ipak mozes dobiti nekakve inormacije o ponudi i potraznji

mladi ljudi koji su zainteresirani za svoju buducnost, a nisu sigurni kako bi je ostvarili bili bi dobro da su dosli, mogao si rijesiti test o zanimanjima koja ti odovaraju zatim se odma mozes informirati o tome kakav je to posao i kakva je mogucnost zaposlenja

osim toga sajam je najavljivan za sve od osnovne pa do zaposlenika.

_________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fixy je napisao/la (Pogledaj post): › po mom misljenju sajam je dobro organiziran (osmisljen), istina da je prostora bilo malo

a sto se tice fakulteta, smatram da je dobro sto su bili tamo jer ipak mozes dobiti nekakve inormacije o ponudi i potraznji

mladi ljudi koji su zainteresirani za svoju buducnost, a nisu sigurni kako bi je ostvarili bili bi dobro da su dosli, mogao si rijesiti test o zanimanjima koja ti odovaraju zatim se odma mozes informirati o tome kakav je to posao i kakva je mogucnost zaposlenja

osim toga sajam je najavljivan za sve od osnovne pa do zaposlenika.


ti se šališ jelda ?

aj redom, osmišljen DA ali organiziran, pa reko bih 50%
što se tiče škola i fakulteta svake godine ima 100 raznih tribina i predstavljanja što škola, što fakulteta, a to je pokriveno i svim medijima te stoga uistinu mislim da nisu imali šta radit tamo osim ako nisu nudili posao.
slogan "akcije" je “Na sajam po posao - na sajam po radnika” ne "Na sajam što želim biti - na sajam, a što ćeš ti biti kad narasteš".
što se tiče da je najavljivan od osnovne do zaposlenika možd su ciljali da se ljudi ne školuju nego da idu odma poslje osnovne radit jer s fakultetima i sss nemaju nikakve perspektive u ovoj usranoj državi osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fixy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2009. 19:20 
Naslov:  Re: 2. Sajam poslova Osječko-baranjske županije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne salim se... u zadnje vrijeme nisam informirana bas o stvarima kao sto su tribine za odabir srednje skole. mislim da je to jako vazno pomoci djetetu da odabere dobru skolu...

posto je ovo tek 2. sajam poslova, ok je sto je sad to bilo ovako, ali u buducnosti ipak bi to trebalo razdvojiti i napraviti jedan pravi sjam odbira skole i fakulteta. iako vec ima sajam fakulteta mislim da bi sve to trebalo spojiti... no o tom potom, ako se i ovo nastavi super, bar izgleda da se brinu za ljude

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 19:30 
Naslov:  Re: 2. Sajam poslova Osječko-baranjske županije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fixy je napisao/la (Pogledaj post): › ne salim se... u zadnje vrijeme nisam informirana bas o stvarima kao sto su tribine za odabir srednje skole. mislim da je to jako vazno pomoci djetetu da odabere dobru skolu...

posto je ovo tek 2. sajam poslova, ok je sto je sad to bilo ovako, ali u buducnosti ipak bi to trebalo razdvojiti i napraviti jedan pravi sjam odbira skole i fakulteta. iako vec ima sajam fakulteta mislim da bi sve to trebalo spojiti... no o tom potom, ako se i ovo nastavi super, bar izgleda da se brinu za ljude


svake godine imaš sajmove faksova i srednjih škola ne znam točno kako se zovu no vidim da si se počela interesirat i samo prati medije od 5 mjeseca nadalje, a pogotovo pred upise na faks/srednju pa ćeš se iznenadit koliko ima najava u medijima i koliko ima tribina Smile
mislim da čak na tv imaš tjedan dana ako ne i više emisije gdje predstavljaju zanimanja i to od trogodičnih stručnih škola, pa do fakulteta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2009. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super je šta su nam sportske dvorane počele služit za organizaciju nekih tamo sajmova poljoprivrede i poslova,ajd da barem nečem služe a ne da stalno zjape prazne........neko se jako dobro namlatio para za tu "organizaciju"......neki rođo...........a šta se tiče samih poslova mislim da bi se prvo trebalo poraditi na zadržavanju radnika a ne na traženju novih jer ako ne znate,svaki mjesec se otpušta oko 1000 ljudi u gradu Osijeku.....sve u svemu mislim da je taj sajam niškoristi ali eto opet se neko nakro para od jadne sirotinje u ovom seljačkom gradu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: