Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kameni lavovi nestali s ulaza u ZOO, 'pljušte' optužbe i prijave!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
krunoslav kozlović
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tenjac je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
....gle, u pravu si donekle....poanta ove priče je uništavanje nečega što je bilo lijepo i dobro, iako je bilo staro.....očito je da Osječanima znače takve stvari.....kako bi bilo da se onda uništi cijela Tvrđa obzirom da je stara, pa da se sagradi novo naselje, jer novo je ljepše i bolje?....
Apsolutno nepodrzavam unistavanje nicega staroga pa ni lavova,pogresno si me razumila,kazem samo za cjenu spomenutih lavova,mislim da nije isto secesiju u Eurpskoj aveniji usporedjivat sa betonskim lavovima.


Lavovi nisu betonski nego su kameni, rad su osječkoga kipara s početka prošloga stoljeća...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...upravo pokušavam na netu iskopati porijeklo i starost tih lavova, ali ne mogu.....@krunoslav, a koji je kipar je u pitanju?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krunoslav kozlović
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...upravo pokušavam na netu iskopati porijeklo i starost tih lavova, ali ne mogu.....@krunoslav, a koji je kipar je u pitanju?


Nažalost, nisam upoznat s tim... Znam samo ono što se je pričalo po Zoo - u i što sam saznao tu na forumu...

_________________
S.O.S. za ZooOs
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uz pokidane lavove, ovo otvara novu temu na forumu.
Novinar je otkrio identitet je jednog forumaša.
Kruno se počeo izjašnjavati sa svojim imenom i prezimenom, Ali TATAMATA nije, nego je objavljeno njegovo ime i prezime. Objavljen je njegov, mislim iskreni komentar. Da je htio se na forumu predstavlja imenom i prezimenom tako bi se i registrirao.
Dali je to istraživačko novinarstvo? Postoje neka pravila kojih se mi svi pridržavamo, barem na forumu. Postoji dio slobode govora, odnosno rasprave i komentara kroz koju izražavamo barem većina iskrene stavove.
Gdje je novinarski sud časti? Imaju li takvi novinari „bananu“ da se prijave na forum svojim imenom te da brane svoje stavove?
Sramota za naše novinarstvo, ovakva bruka u ovakvoj lavljoj temi.
Inače i meni je ćao lavova i podržavam njihovo vračanje na portu Zooa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, da se i ja očitujem o navedenom članku. Od kolege forumaša, autora ovoga članka čiji identitet ja ne želim otkriti, bilo bi korektno da me je upitao da li se slažem s objavom imena i prezimena, posebice stoga jer za sam članak i temu to nije od posebnog značaja, da sam ja HSP-ovac. Zato lijep pozdrav Ivanu, i tražim javnu ispriku na forumu....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la (Pogledaj post): › Uz pokidane lavove, ovo otvara novu temu na forumu.
Novinar je otkrio identitet je jednog forumaša.
Kruno se počeo izjašnjavati sa svojim imenom i prezimenom, Ali TATAMATA nije
Mala digresija, identitet je otkrio korisnik NANDINO objavljivanjem datog teksta, a ne ovaj drugi, koliko imam prilike čitati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Štovani mali_ivice članak je prenesen iz današnjeg Glasa Slavonije....Ivan je ipak postupio nekorektno, ničim izazvan...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Štovani mali_ivice članak je prenesen iz današnjeg Glasa Slavonije....Ivan je ipak postupio nekorektno, ničim izazvan...
Aha to nisam znao... Opet palim vatru Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aaaa, onda OK Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Evo, da se i ja očitujem o navedenom članku. Od kolege forumaša, autora ovoga članka čiji identitet ja ne želim otkriti, bilo bi korektno da me je upitao da li se slažem s objavom imena i prezimena, posebice stoga jer za sam članak i temu to nije od posebnog značaja, da sam ja HSP-ovac. Zato lijep pozdrav Ivanu, i tražim javnu ispriku na forumu....


Baš sam htio napisati da se nadam da je ovaj novinar iz Glasa prethodno upitao spomenute za dozvolu. Kako vidimo, nije. Čisti bezobrazluk (valjda je svom tekstu htio pridodati na važnosti spominjanjem političkih stranaka i članova).

Vezano za temu. Koliko se mi sablažnjivali bacanjem kamenih kipova u smeće, zanimljivo je da se to nije dogodilo jučer. Nisu ni životinje navodno u lošem stanju od jučer, a niti se djelatnik koji ovdje piše žali od jučer (a i uprava na njega). I što smo dobili? Umjesto kaznenih prijava, otkaza, tužbi, inspekcija i ostalih normalnih postupaka u ovakvim situacijama, mi imamo temu na forumu (koji bi trebao biti anoniman).

Kada bi barem dio navoda djelatnika ZOO-a bio točan, valjda mu ne treba forum na internet portalu da nešto u vezi s tim i poduzme.

Pogotovo je bilo sramotno navoditi nečiji broj mobitela uz razne optužbe, bez mogućnosti da napadnuta osoba reagira. Sažeo bih ovu kvazi aferu na jednu rečenicu - ili bi direktora valjalo smijeniti i kazneno goniti zbog uništenja kipova, ili bi djelatniku valjalo uručiti otkaz, forum će uvijek biti tu da odgovorne propisno popljuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Evo, da se i ja očitujem o navedenom članku. Od kolege forumaša, autora ovoga članka čiji identitet ja ne želim otkriti, bilo bi korektno da me je upitao da li se slažem s objavom imena i prezimena, posebice stoga jer za sam članak i temu to nije od posebnog značaja, da sam ja HSP-ovac. Zato lijep pozdrav Ivanu, i tražim javnu ispriku na forumu....


Baš sam htio napisati da se nadam da je ovaj novinar iz Glasa prethodno upitao spomenute za dozvolu. Kako vidimo, nije. Čisti bezobrazluk (valjda je svom tekstu htio pridodati na važnosti spominjanjem političkih stranaka i članova).
Hvala, kolega Felt na podršci...Ivan je zaboravio na bushido, no to je valjda svojstveno samo časnim ljudima Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krunoslav kozlović
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Kada bi barem dio navoda djelatnika ZOO-a bio točan, valjda mu ne treba forum na internet portalu da nešto u vezi s tim i poduzme.


Javio sam se na temu isključivo zato što sam prozvan imenom i prezimenom, isto kao i u današnjem Glasu Slavonije.
Već godinama pokušavam neke stvari promijeniti u Zoo vrtu, no ovo su moji prvi javni istupi. U svojoj arhivi imam bogatu dokumentaciju gdje se vrlo jasno vidi kako prijavljujem nepravilnosti gospodi Bajti, Lončaru i Doležalu.
Zato me se i pokušalo ocrniti prvo ovdje na forumu, a potom i u novinama. Magistar Srđak sve poduzima ne bi li mi smjestio otkaz baš zbog mojih ukazivanja na nepravilnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Evo, da se i ja očitujem o navedenom članku. Od kolege forumaša, autora ovoga članka čiji identitet ja ne želim otkriti, bilo bi korektno da me je upitao da li se slažem s objavom imena i prezimena, posebice stoga jer za sam članak i temu to nije od posebnog značaja, da sam ja HSP-ovac. Zato lijep pozdrav Ivanu, i tražim javnu ispriku na forumu....


S obzirom na objavljene uvjete koristenja s kojima si se usuglasio otvranjem profila na ovoj stranici imas pravo tuziti osijek031.com odnosno tvrtku koja je registrirala domenu radi povrede prava osobnosti. Naime, doslo je do povrede zastite privatnosti i tajnosti podataka na koje se obvezao osijek031.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tenjac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.03.2009. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krunoslav kozlović je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Kada bi barem dio navoda djelatnika ZOO-a bio točan, valjda mu ne treba forum na internet portalu da nešto u vezi s tim i poduzme.


Javio sam se na temu isključivo zato što sam prozvan imenom i prezimenom, isto kao i u današnjem Glasu Slavonije.
Već godinama pokušavam neke stvari promijeniti u Zoo vrtu, no ovo su moji prvi javni istupi. U svojoj arhivi imam bogatu dokumentaciju gdje se vrlo jasno vidi kako prijavljujem nepravilnosti gospodi Bajti, Lončaru i Doležalu.
Zato me se i pokušalo ocrniti prvo ovdje na forumu, a potom i u novinama. Magistar Srđak sve poduzima ne bi li mi smjestio otkaz baš zbog mojih ukazivanja na nepravilnosti.
Reci ti nama sve lega,podrzavamo te,nego,jel znas ocemo ove godine u zoo vrtu imati novih zivotinja,ili cemo gledat zeceve,patke,koze i jarice???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lukko je napisao/la: ›
S obzirom na objavljene uvjete koristenja s kojima si se usuglasio otvranjem profila na ovoj stranici imas pravo tuziti osijek031.com odnosno tvrtku koja je registrirala domenu radi povrede prava osobnosti. Naime, doslo je do povrede zastite privatnosti i tajnosti podataka na koje se obvezao osijek031.

ima pravo tužiti portal ako je dotični novinar te podatke dobio od nekoga s portala. ali ako nije, nego je to doznao iz nekog drugog izvora (netko ima puno ime i prezime u profilu, drugi isti nick koriste godinama i u različite svrhe, treći sami otkrivaju svoj identitet na ili izvan foruma...), onda to što si napisao ne stoji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: