Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto da kazni bahatost, komunalac okrenuo leđa!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2009. 18:30 
Naslov:  Umjesto da kazni bahatost, komunalac okrenuo leđa!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok se čeka stupanje novog komunalnog reda na snagu, na ulicama se svakodnevno mogu vidjeti stari problemi poput "rezerviranja" javnih parkirališnih mjesta gajbama, daskama, lancima i kantama. Očito je kako mnogi sugrađani još uvijek nisu svjesni kako nemaju nikakav privilegij na korištenje javnih parkirališta, makar se i nalazila ispred njihovih kuća. Na takav slučaj u Pejačevićevoj ulici upozorio nas je čitatelj iz susjedne Rokove, a upozorio je i komunalnog redara te ga doslovce "povukao za rukav".

- Ispred kuće na broju 46 u Pejačevićevoj ulici stanari su razvukli lanac između dvije metalne šipke i tako si čuvaju parkirališno mjesto pred kućnim pragom. Što je najgore, čini mi se kako uopće nemaju automobil jer na tom mjestu iznimno rijetko vidim parkirano vozilo. Prije nekoliko dana prolazio sam baš ispred te kuće kada je tim putem prolazio i komunalni redar. Doslovce sam ga povukao za rukav i pitao ga zašto je prošao pokraj lanca a da nije zastao i ispisao globu. Rekao je kako je globu ispisao još prije, a kada sam mu rekao da je očito kako to nije dovoljno, samo mi je odbrusio kako on više ništa ne može jer bi taj lanac sada trebalo ukloniti. Pitao sam ga i zašto onda ne ukloni lanac, a komunalni je redar samo nešto promrmljao te se okrenuo i otišao. Očito je kako mu nije bilo drago što sam inzistirao na odgovoru, ispričao nam je sugrađanin iz Rokove ulice. Iz službe komunalnog redarstva saznajemo kako su redari na kolegijima redovno upozoreni na problem uzurpiranja javnih parkirališnih mjesta uz napomenu kako se određena fleksibilnost može tolerirati jedino kod izvođenja građevinskih radova. Lanci, gajbe, kante i ostala "oprema" za rezerviranje mjesta, saznajemo iz službe komunalnog redarstva, moraju biti uklonjeni. Građani koji vide očite propuste u radu komunalnih redara to mogu prijaviti voditelju Službe Ivici Šiškiću pozivom na 229-229 ili pisano na adresu Kuhačeva 9.

Predviđena kazna za uzurpiranje javne površine iznosi 200 kuna za fizičku i 1.000 kuna za pravnu osobu, stoji u komunalnom redu Grada Osijeka. Za legalnu rezervaciju parkirališnih mjesta građani se mogu javiti Odsjeku za promet Grada Osijeka, a cijena mjesečnog rezerviranja mjesta ovisi o zoni u kojoj se nalazi. Rezervirati se mogu i parkirališna mjesta koja se nalaze u sustavu naplate, a ti se detalji dogovaraju s koncesionarom Elektromodulom.

Piše: Ivan SEKOL/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chole
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2009. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa evo malo citam ja sve ovo pa si razmisljam cemu uopce ovakav clanak.. mislim stvarno.. pa dobro recite a di da covjek razapne lancugu nego pred svojom kucom?!!? i kog briga jeli ima auto ili ne?!mozda covjek zeli imati prostor di ce peci prase.. kako god bilo ja ga podrzavam i mislim da bi svako mogao to pocet radit.

_________________
Zbunj, zbunj Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.03.2009. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje je da li ti stanari imaju pravo na to. Ako je zemljište u njihovom vlasništvu, OK. Ako nije...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2009. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Pitanje je da li ti stanari imaju pravo na to. Ako je zemljište u njihovom vlasništvu, OK. Ako nije...

naravno da nije u njihovom vlasništvu... po toj logici bilo tko u Pejačevićevoj primjerice smije ispred svoje kuće opkoliti jedan armiranobetonski zid, obavit ga žicom, pustiti struju, a unutar toga prostora, na javnoj površini i na javnoj stazi okrenuti prase, pozvati harmonikaše, staviti šajkaču na glavu, opanke na noge i zaplesati šumadijsko kolo....
hik!

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2009. 23:50 
Naslov:  Re: Umjesto da kazni bahatost, komunalac okrenuo leđa!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HR stvarnost... kad moze firma u Gundulicevoj napraviti sebi parkiraliste od javne i zelene povrsine - zasto netko u Pejacevicevoj ne bi mogao staviti lanac... i tak jedno na drugo.. i tu smo gdje smo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2009. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa dobro, ja još razumijem to kad ljudi žive po tim uskim uličicama i ne žele da im netko ispred ulaznih vrata od kuće se nakelji. ali tako šta napraviti na nekakvom drugom parkiralištu 'sa strane' mi baš i nema smisla

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chole
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›
HR stvarnost... kad moze firma u Gundulicevoj napraviti sebi parkiraliste od javne i zelene povrsine - zasto netko u Pejacevicevoj ne bi mogao staviti lanac... i tak jedno na drugo.. i tu smo gdje smo!


u pravu si

_________________
Zbunj, zbunj Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.03.2009. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovlasti komunalnog redara su jednake kao higijenicaru u razredu.

on moze pisati i prijavljivati ... i dalje njegove ovlasti prestaju.

on ne smije nista dirati ili upotrebljavati sredstva prisile.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2009. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
ovlasti komunalnog redara su jednake kao higijenicaru u razredu.

on moze pisati i prijavljivati ... i dalje njegove ovlasti prestaju.

on ne smije nista dirati ili upotrebljavati sredstva prisile.


Na žalost ti si u pravu. Njegova prijava ide na prekršajni sud. Tada je potrebno utvrditi tko je postavio šipke i cigle na javnu površinu a tada sve pada u vodu. Kada parkiraš na zelenu površinu to komunalac fotografira i sud prihvati fotku kao dokaz, a kod ovih stvari nikom ništa.
Što bi komunalac trebao, pokupiti cigle, šipke ili gajbe. Žalosno je što u gradu ne postoji služba koja može intervenirati odmah po pozivu a o gradskom pauku da ne govorimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.03.2009. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la: ›
Što bi komunalac trebao, pokupiti cigle, šipke ili gajbe. Žalosno je što u gradu ne postoji služba koja može intervenirati odmah po pozivu a o gradskom pauku da ne govorimo.

Komunalno redarstvo ima potpisan ugovor s tvrtkom koja obavlja posao "skupljanja" takvih rekvizita kada komunalno redarstvo zatrazi takvu intervenciju. Samo, takve intervencije nase komunalno redarstvo jednostavno ne trazi...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: